Jak tajemniczy ogród radzi sobie po kuchennych koszmarach

  Uśmiech Gordona Ramsaya Dia Dipasupil/Getty Images Przez Browna


W krainie rozległych winnic, luksusowych pól golfowych i rosnących cen nieruchomości, The Secret Garden, francuska restauracja w Moorpark w Kalifornii, miała doskonałą lokalizację do rozkwitu. Z francuskim szefem kuchni Michelem Bardavidem jako właścicielem przez około siedem lat, można by pomyśleć, że restauracja będzie oferować autentyczną, wyrafinowaną kuchnię (za Ponowna wizyta w reality show ). Ale kiedy Gordon Ramsay i załoga 'Kuchenne koszmary' pojawili się na scenie w 2007 roku, napotkali zupełne przeciwieństwo wykwintnej haute cuisine.Ramsay zastał restaurację pustą, a stoły udekorowane sztucznymi różami, papierowymi serwetkami i staroświeckimi świecznikami. Po poszukiwaniach personelu ukrytego w kuchni, w końcu pojawiła się kelnerka i podała mu malutką bułkę spoczywającą w ogromnym koszu. To był dopiero początek. The kwaśna śmietana nie było świeże, ale z puszki. Ramsay otrzymał „zimne i niedogotowane” krewetki czosnkowe w sałatce z młodym szpinakiem, truskawkami, kozim serem, szparagami i jajkiem na twardo.
Filet wołowy nadziewany roquefortem nie był różowy, jak zamówiono, ale „twardy jak stare buty” i przywieziony z frytkami, które nazwał „dużą kulką tłuszczu”. Ogólnie rzecz biorąc, Ramsay opisał jedzenie jako leniwe, brudne i po prostu złe. Za kulisami Ramsay znalazł brudną kuchnię wypełnioną spleśniałym jedzeniem i robakami. Przez cały czas szef kuchni Bardavid unikał pytań Ramsaya i zachowywał się tak, jakby nic się nie stało.

Sekretny ogród przechodzi krótką rewitalizację

  Gordon Ramsay krzyczy na Michela Bardavida YoutubePo zmuszeniu personelu do wyszorowania restauracji i usunięcia wszelkich śladów brudu, pleśni i gnijącego jedzenia, Gordon Ramsay wprowadził nowe, wyrafinowane menu. Zamiast mnóstwa niesmacznych, źle ugotowanych produktów Ramsay zaproponował klasyczne dania, takie jak zapiekanka cebulowa, tuńczyk nicejski, pieczony kurczak i tarta ze szparagami.

Mimo że wysiłki Ramsaya mające na celu odnowienie i odnowienie restauracji i jej jedzenia wydawały się dobrze radzić sobie z klientami, przynosząc większe zyski Secret Garden, szef kuchni Bardavid odmówił współpracy. Kilka miesięcy później Bardavid powrócił do swojego starego, zawiłego menu pod pretekstem, że jego klienci skarżyli się na nowe jedzenie (na Aktualizacje reality TV ).Jeden Recenzent Yelpa nie mogłem „uwierzyć w to okropne miejsce i niegrzeczną arogancję właściciela”. Kolejny komentator zauważył, że liczba pięciogwiazdkowych recenzji innych osób mogła potencjalnie „umieścić na Yelp przez właściciela w przejrzystej próbie prześcignięcia rzeczywistych, autentycznych, zgodnych z prawdą”.

W 2015 roku restauracja została ostatecznie zamknięta i szef kuchni Bardavid sprzedał firmę . Bardavid pracował w Custom Pie w Moorpark w 2016 roku, zanim go kupił. Nieformalna knajpka nazywa się teraz Custom Pie and the Bar Next Door i oferuje m.in solidna ocena 4,5 na Yelp , ale został wystawiony na sprzedaż 28 września 2022 r., zgodnie z postem na Facebooku .

Tajemniczy ogród nie jest jedynym Upadek restauracji „Kuchenne koszmary”. , ale być może mógłby prosperować, korzystając z solidnej porady biznesowej Ramsaya.