Jak uniknąć papkowatej zielonej fasoli na zapiekankę z zielonej fasoli?

 Zapiekanka z zielonej fasoli w naczyniu do pieczenia z mojego punktu widzenia/Shutterstock Kryształowa Antonace


Święto Dziękczynienia nie jest daleko. I rzucając grosze w sklepie spożywczym pośród rosnące koszty żywności stało się codziennością dla wielu Amerykanów, dlatego wykorzystanie tradycyjnych receptur i wszystkich zawartych w nich składników ma w tym roku nieco większe znaczenie. Nie tylko koszt tradycyjnego świątecznego posiłku osiąga rekordowy poziom zeszłego listopada, ale ceny indyków już idą w górę , przy wzroście o prawie 4 USD za funt w 2022 r., według Dziennik Wall Street .Pomijając koszty, planując coroczny świąteczny posiłek, dosłowny bufet opcji na wyciągnięcie ręki Przystawki na Święto Dziękczynienia może czuć się przytłaczająco nawet dla najbardziej sprytnych domowych kucharzy. Większość ludzi wybiera klasyczną amerykańską ucztę z indyka, farszu, sosu żurawinowego i zapiekanki z zielonej fasoli. Ale nawet najbardziej przewidywalne przepisy mają przytłaczającą liczbę odmian.
Sama zapiekanka z zielonej fasoli ma wiele różnic w czasie gotowania, a także w tym, czy używasz fasoli w puszkach, czy świeżej. Wystarczy jedno spojrzenie na Reddit, a sugestie dotyczące tej zszywki danie są wszędzie. Ale jeśli lubisz świeżą wersję tej klasycznej strony, oto jak sprawić, by ta amerykańska zapiekanka trafiła na Twój stół obiadowy z twardą fasolą w całej okazałości.

Jeden szef kuchni dzieli się swoją wiedzą na temat przygotowania równomiernie ugotowanej zapiekanki z zielonej fasoli

itor/ShutterstockSN nawiązał kontakt z szefem kuchni Mikem Andersonem z Renowacja hotelu 's The Watch: Rooftop Kitchen & Spirits w Charleston, Karolina Południowa, aby odkryć najlepsze wskazówki, jak zabezpieczyć doskonale ugotowaną zieloną fasolę w podstawowym naczyniu. Jeśli obserwujesz Zapiekanka z zielonej fasoli po francusku przez całe życie możesz być rozczarowany, gdy odkryjesz, że Anderson zaleca świeżą fasolę zamiast konserw. „Świeża zielona fasola będzie miała bardziej jędrną konsystencję, czyli to, czego potrzebujesz w zapiekance. Zielona fasola w puszkach jest już miękka i całkowicie się rozpadnie” – mówi Anderson.

Jeśli chodzi o świeżą fasolę, Anderson zaleca gotowanie na parze przez „5-6” minut przed włożeniem ich do zapiekanki do pieczenia. „Gotowanie na parze to najlepszy przyjaciel zapiekanek z zielonej fasoli” – mówi Anderson.Mimo to, jeśli nalegasz na używanie wersji z puszki, Anderson zaleca „podgrzanie sosu grzybowego” przed dodaniem go do dania, aby skrócić ogólny czas gotowania. Na koniec dodaje sekretny składnik do zapiekanki z zielonej fasoli: pieprz cayenne.