Jak wygląda typowe śniadanie w Danii?

 Duńskie kanapki ze smorrebrodem z otwartą twarzą Indigo Photo Club/Shutterstock Vedran Maslovar


czy królowa mleczna podaje śniadanie?

Jeśli kiedykolwiek byłeś w Danii, prawdopodobnie miałeś dobry powód, aby odwiedzić ten piękny kraj i miejsce narodzin Hansa Christiana Andersena, który pobłogosławił nas jednymi z najlepszych historii, jakie kiedykolwiek napisano, takimi jak „Brzydkie kaczątko” i „Brzydkie kaczątko”. Mała syrenka.' Wycieczka kulturalna mówi, że jednym z najlepszych powodów, dla których warto odwiedzić Danię, jest fakt, że często znajduje się ona na pierwszym miejscu w World Happiness Report, dzięki czemu naród jest jednym z najszczęśliwszych na całym świecie. Innym powodem, dla którego warto odwiedzić Danię, jest jej koncepcja hygge, popularnego, ale złożonego terminu, który dotyczy wygodnego i przytulnego życia.A niektórzy ludzie lubią podróżować do innych krajów tylko po to, aby skosztować różnych kuchni i tradycyjnych potraw. W Danii możesz zacząć od spróbowania klasycznego smørrebrød, otwartej kanapki z XIX wieku. Jest więcej smacznego duńskiego jedzenia i Odsłonięci Nomadowie wyróżniono niektóre z nich, np. słone czarna Lukrecja , znane na całym świecie duńskie ciasteczka maślane, kartoffelsalat (duński Sałatka ziemniaczana ) i flæskesteg, danie składające się z pieczonej wieprzowiny, ziemniaków i warzyw. Oprócz tych tradycyjnych potraw, miejscowi lubią zaczynać dzień od obfitego śniadania, ale które produkty śniadaniowe są najpopularniejsze w Danii?
Typowe duńskie śniadanie obejmuje smørrebrød i wiele więcej

 Chleb żytni, jajko na miękko i masło Diana Sklarova/Shutterstock

Tak, możesz wypróbować różne otwarte kanapki smørrebrød na śniadanie, jeśli masz ochotę, ale jest o wiele więcej duńskich produktów śniadaniowych do wyboru. Zamiłowanie do włóczęgi informuje, że typowe duńskie śniadanie zaczyna się od chleba żytniego, jajek na miękko, masła i filiżanki Kawa na boku, ale w ostatnich latach modne stało się spożywanie innych rodzajów chleba i ciastek, takich jak rogaliki , bagietki, wienerbrød lub franksbrød (biały chleb). Posiłki na bazie owsa, takie jak grød, są również bardzo popularne do spożywania rano, składające się z owsa gotowanego w wodzie lub mleku, a następnie polanego czymkolwiek, od miodu i świeżych owoców po suszone owoce i orzechy.sos bbq z pieczonym miodem

I oczywiście duńskie wypieki, takie jak bułeczki cynamonowe i bułeczki z kardamonem, są często spotykanymi przysmakami na duńskich stołach śniadaniowych. Obóz bazowy donosi, że Duńczycy mają również własną wersję szwedzkiego smörgåsbord, zimnego bufetu o nazwie koldtbord, wypełnionego wszystkim, od owoców morza i pasztetu z wątróbek po klopsiki, sałatki ziemniaczane, sery i wędliny. Na koniec nie zapomnij pogodzić się z tym wszystkim przy filiżance świeżo parzonej kawy, tak jak robią to Duńczycy.