Jak wygląda typowe śniadanie w Nowym Orleanie?

 Beignety i kawa Facebook Vedran Maslovar


Każdy, kto lubi świetną imprezową atmosferę, jest mile widziany w Nowym Orleanie, położonym nad rzeką Missisipi i często nazywanym Crescent City ze względu na kształt jego centrum. To duże miasto słynie z imprez Mardi Gras, muzyki jazzowej, voodoo, a nawet upiornych obserwacji duchów. Wpływy francuskie, afrykańskie i hiszpańskie na Nowy Orlean można zaobserwować w pysznej kuchni kreolskiej miasta, a wiele osób odwiedza Nowy Orlean tylko po to, aby skosztować niektórych specjałów oferowanych przez Crescent City (na Hej Odkrywco ).Jest gumbo , gęsty gulasz, często przyrządzany z okry, kurczaka, kiełbasek lub owoców morza, a następnie podawany z ryżem. Jambalaya to również świetna opcja, składająca się z owoców morza, kurczaka, kiełbasy, warzyw, przypraw i ryżu. W poniedziałki możesz delektować się czerwoną fasolą i ryżem, daniem powszechnie wzbogacanym białkiem, takim jak golonka szynka, marynowana wieprzowina lub kiełbaski (na Nowy Orlean ).
A jeśli dania główne są zbyt obfite jak na Twój gust, zawsze możesz zjeść typowe nowoorleańskie potrawy śniadaniowe. Do wyboru jest wiele opcji, wszystkie równie kuszące.

sobotnia noc na żywo facet fieri

Typowe śniadanie w Nowym Orleanie obejmuje kaszę, pączki, pain perdu i jajka

 Jajka Sardou ze szpinakiem Sergii Koval/ShutterstockKultura, tradycje i historia Nowego Orleanu są zróżnicowane, a nowoorleańskie potrawy śniadaniowe są takie same. Od kreolskich specjałów po południowe przysmaki po klasyczne amerykańskie potrawy śniadaniowe — miasto ma wszystko. I może być wyzwaniem, aby wybrać tylko kilka z tych produktów śniadaniowych zamiast próbować ich wszystkich.

Jedzenie dla netto sporządził sporą listę typowych potraw śniadaniowych w Nowym Orleanie, a zaczyna się od jajek. Nowy Orlean ma dwie wariacje na temat jajka po benedyktyńsku . Jeden nazywa się egg Hussarde, składający się z sucharów lub angielskich babeczek, jajek, sosu holenderskiego i bekonu; drugi to jajka Sardou, zrobione z jajek w koszulce, hollandaise, szpinaku i karczochów.To więcej niż wystarczająco na śniadanie, ale jeśli chcesz więcej, nie martw się. Grys ​​jest również popularnym produktem śniadaniowym w mieście i można go wzbogacić o krewetki lub stek w sosie pomidorowym. I nie wyjeżdżaj z Nowego Orleanu, jeśli nie próbowałeś pączki , te pyszne smażone kwadraty ciasta posypane cukrem pudrem. Jeśli masz ochotę na coś prostszego, w wielu kawiarniach i porannych jadłodajniach czekają gofry, rogaliki, pain perdu (francuskie tosty) i płatki zbożowe. Moje przepisy zaleca zmywanie wszystkiego dekadentem Krwawa Mary lub kremowy poncz z Karaibów w Dzielnicy Francuskiej.

jak podgrzać smażony ryżKategorie telewizja Opinie porady