James Van Der Beek o świątecznych tradycjach i swojej najgorszej katastrofie w Święto Dziękczynienia - ekskluzywny wywiad

  Uśmiech Jamesa Van Der Beeka Johna Lamparskiego/Getty Images Crawforda Smitha


Niezależnie od tego, czy znasz go z jego ostatnich ról w „Pozie”, „Co zrobiłby Diplo?” i „Bad Hair”, albo na zawsze będzie dla ciebie tytułową postacią z „Dawson's Creek” albo Moxem z „Biloxi Blues”, nie ma wątpliwości, że Jamesa Van Der Beeka od dziesięcioleci jest pocieszająca obecność na ekranach telewizyjnych i filmowych.Ale choć możemy go kojarzyć z jego osiągnięciami jako aktora, scenarzysty i producenta, ten oddany człowiek rodzinny i ojciec sześciorga dzieci jest również oddanym humanitarystą. W tym celu połączył siły z Warzywa Libby wspierać Posiłki na kółkach , organizacja non-profit, która dostarcza darmowe jedzenie seniorom w całej Ameryce (za pośrednictwem Instagram ).
W ekskluzywnym wywiadzie dla SN Van Der Beek opowiedział o swoim osobistym związku z Meals on Wheels, o tym, jak obchodzi Święto Dziękczynienia w swoim domu w Teksasie, swoim unikalnym przepisie na zapiekankę z zielonej fasoli oraz o najgorszej (i najbardziej prawdopodobnej) katastrofie w Święto Dziękczynienia, jakiej kiedykolwiek doświadczył. Jesteśmy pewni, że nie chcesz czekać, aż to wprowadzenie się skończy, więc przejdźmy do naszej rozmowy z Van Der Beekiem.

Libby's i posiłki na kółkach

  James Van Der Beek z rodziną i Libby's cans Warzywa LibbyCo oznacza dla Ciebie praca z Meals on Wheels?

Ta współpraca z Libby's i Meals on Wheels jest dla mnie bardzo osobista, ponieważ mój dziadek zgłosił się jako wolontariusz do Meals on Wheels i pamiętam, z jaką dumą wypełniał tę rolę dla seniorów, dostarczając pożywne posiłki dla ich ciał, ale także winda społeczna dla ich dusz. Przyniosło mu to tyle samo radości, celu i pożytku, co ludziom, którym dostarczał jedzenie. Więc to jest organizacja, która wywarła na mnie duży wpływ odkąd byłem dzieckiem. A Libby była tą jedyną warzywo konserwowe które można dostać bez żadnych konserwantów, które sprzedawali w sklepach spożywczych, w których dorastałem, więc zawsze je ceniłem.Mówiąc o Libby's i warzywach, Libby's to duża część przystawek na Święto Dziękczynienia. Czy to ty zwykle organizujesz Święto Dziękczynienia w swoim domu?

Tak, jestem.

Święto Dziękczynienia w domu Van Der Beek

  James Van Der Beek z rodziną o zachodzie słońca Instagram

Kto najczęściej gotuje?

To zależy od tego, kogo zaprosimy. Robiłem kiedyś indyka. Boki zrobiłem. Ogólnie rzecz biorąc, nasze Święto Dziękczynienia to mieszanka przyjaciół, rodziny i sierot z okazji Święta Dziękczynienia, a my robimy potluck. Uwielbiamy ten pomysł. „Hej, chodź do naszego stolika. Przynieś coś, co lubisz. Przynieś coś, co możesz zrobić”. Lub w przypadku niektórych osób zakup po drodze tutaj. Mój teść, jeśli go tu ściągniemy, robi niesamowitego indyka, więc mogę mu to zlecić z pełnym przekonaniem, że skończymy z niesamowitym ptakiem.

To zabawna, eklektyczna mieszanka ludzi. Robimy to, jeśli pozwala na to pogoda, na zewnątrz przy tym pięknym betonowym stole, który mamy. To naprawdę dobre, pozytywne spotkanie. Ktoś w pewnym momencie wygłosi przemówienie, powie, za co jest wdzięczny, a potem zachęcimy wszystkich innych, by głośno podziękowali przy stole, ponieważ głęboko wierzymy, że tego rodzaju uznanie przyciąga więcej tego, czego chcesz w swoim życiu. I zawsze dobrze jest podziękować w taki konkretny sposób. Potem znów jest pożar, jeśli pozwala na to pogoda. Będziemy mieć ognisko z ludźmi zebranymi wokół, gitarami, perkusją i więcej dzielenia się i świętowania.

Brzmi jak impreza!

ile jest smaków górskiej rosy

Tak jest. Naprawdę jest.

Co byś powiedział, że jest najbardziej wyjątkowym daniem na twoim stole w Święto Dziękczynienia?

To zależy od tego, kogo zaprosimy. To prawdopodobnie nie wyjdzie ode mnie, będę szczery. Zapewnimy standardową taryfę, ale ludzie stają się naprawdę kreatywni dzięki Jell-O. Mam wrażenie, że zawsze jest jakaś galaretka ze śmietaną czy coś, co ląduje na stole.

Sałatki Jell-O wychodzą na Święto Dziękczynienia.

Tak. Sałatki Jell-O , Galaretka z burakami — zawsze coś.

Wskazówki dotyczące kanapek z resztek Święta Dziękczynienia i przeprowadzka do Teksasu

  Kanapka z resztek Święta Dziękczynienia Bhofack2/Getty Images

Jaki jest twój ulubiony sposób na zjedzenie resztek z Święta Dziękczynienia?

Och. Kanapka. Robisz kanapkę z chlebem i wyciągasz wszystko. Dostajesz farsz; dostajesz indyka; dostajesz tłuczone ziemniaki; lekko opiekasz chleb. To na pewno mój ulubieniec.

Sos żurawinowy czy bez sosu żurawinowego na kanapce?

Och, musisz. Nawet jeśli jest z puszki, to jest w porządku. Całkowicie wezmę puszkę sos żurawinowy na mojej kanapce na obiad po Święcie Dziękczynienia.

Kilka lat temu przeprowadziłeś się do Teksasu. Myślisz, że Teksańczycy obchodzą Święto Dziękczynienia inaczej?

Nie wiem. Spędziłem tu tylko jedno Święto Dziękczynienia, ale było wspaniale. Powiem, że stan był niesamowicie gościnny i doceniam każdą osobę, która zobaczyła mnie w sklepie spożywczym i powiedziała: „Hej, witamy w Teksasie”. To wiele znaczy dla mnie i mojej rodziny.

Kiełbasa Jamesa Van Der Beeka w Święto Dziękczynienia

  Gaśnica w kuchni Jason Finn/Shutterstock

Czy kiedykolwiek padłeś ofiarą katastrofy w Święto Dziękczynienia?

Tak, właściwie w LA. To był rok, w którym zdecydowałem: „Zrobię wszystko”. To był mój brat, który przyszedł; właśnie urodziło mu się dziecko, więc on i jego żona nie gotowali. A moja szwagierka przyjeżdżała i myślę, że oni też właśnie mieli dziecko. Z jakiegoś powodu wziąłem na siebie całe gotowanie, a mojego teścia nie było w tym roku, więc starałem się śledzić różne czasy gotowania i przygotowania.

Wstałem bardzo wcześnie, aby upewnić się, że indyk się rozmroził i zdążył włożyć do piekarnika. I w pewnym momencie, pośród całego zamieszania, gaśnica wypadła z uchwytu w naszej spiżarni i zaczęła gasnąć. Więc cała spiżarnia została spryskana środkiem zmniejszającym palność. Potem musieliśmy go podnieść i wynieść na zewnątrz gaśnicę natryskową. Sprzątanie spiżarni — każdą rzecz trzeba było wyjąć, odkurzyć i zamieść w trakcie gotowania.

Czy po tym nadal byłeś w stanie zjeść obiad?

czy Starbucks to dobre miejsce do pracy?

Udało nam się dostać obiad na stole. W jakiś sposób udało nam się coś wyłożyć na stół, ale nie wiem, na ile mi się to podobało. Po prostu pamiętam cały ten chaos. To było jak kiepski sitcom. To jest jak: „Naprawdę? Ze wszystkich dni, to jest ten dzień, w którym to coś odpada od ściany i znika”.

Jak myślisz, co jest kluczem do bezstresowego Święta Dziękczynienia, skoro mówimy o katastrofach?

Jedno słowo: potłuc. ... Rozłóż odpowiedzialność. Nie próbuj robić wszystkiego, ponieważ będziesz próbował zrobić to doskonale dla wszystkich. Po prostu zrób z tego darmowy potluck.

Zapiekanka z zielonej fasoli i Święto Dziękczynienia aktora na planie w Kanadzie

  James Van Der Beek z rodzinną podróżą Instagram

Co sprawia, że ​​Twój przepis na zapiekankę z zielonej fasoli jest wyjątkowy?

To było od naszej przyjaciółki Marissy, która jest pięknym człowiekiem, który pomaga przy dzieciach i jest naszą przyjaciółką. Miała ten przepis, a jeśli zapytasz moje dzieci, co czyni go wyjątkowym, powiedzą, że to miłość, która jest w to włożona, ale to, co kocham w tym, to to, że jest prosty do zrobienia. Robi się go na jednej patelni i jest tak aromatyczny. Smakuje jak w domu. Kiedy jesz, czujesz ciepło w środku — totalny komfort żywności klasycznej.

Czy twoja kariera aktorska kiedykolwiek zmusiła cię do spędzenia Święta Dziękczynienia z dala od rodziny?

Tak, to ma. Byłem wtedy w Kanadzie, a firmy cateringowe były naprawdę bardzo, bardzo słodkie i zorganizowały pełne amerykańskie Święto Dziękczynienia w ciężarówce cateringowej za pracę, którą wykonywałem, dla biednych, samotnych Amerykanów. Byłem tym bardzo wzruszony.

Czy cała obsada i ekipa zebrali się na kolacji w Święto Dziękczynienia?

Jedliśmy w dowolnym miejscu, z plastikowymi obrusami i składanymi krzesłami pod jakimś namiotem z propanowym grzejnikiem buchającym w kącie. To był indyk i nadziewanie i puree ziemniaczane i wszystkie podstawowe produkty, a może nawet zapiekankę z zielonej fasoli. nie pamiętam dokładnie. ... Doceniłem to.

Od teraz do 31 grudnia 2022 r., jeśli lubisz, udostępniasz lub komentujesz artykuł Jamesa Van Der Beeka Instagram post, Libby's przekaże kupon wymienialny na puszkę warzyw na rzecz Meals on Wheels America. Libby's przekaże również kupon, jeśli opublikujesz na nim zdjęcie zapiekanki z zieloną fasolą Instagram lub Facebook z hashtagiem #LibbysGivesThanks przed 31 grudnia.

Ten wywiad został zredagowany dla jasności.