Jedz ramen prawidłowo i nie pozwól mu ostygnąć

 Gorąca miska ramenu Nishihama/Shutterstock Mikała Lugen


Podnieś rękę, jeśli lubisz makaron! Oczywiście mówimy o dużej ilości makaron ramen tutaj. Chociaż można kupić tanie paczki suchego makaronu ramen ze zbyt dużą ilością pakietów przypraw z dodatkiem sodu w praktycznie każdym sklepie, do którego wejdziesz, to prawdziwy, autentyczny ramen sprawia, że ​​jest to prawdziwe, klasyczne danie. Podawany z zestawem przyprawionych warzyw i wyborem białka, ten azjatycki przysmak szturmem podbija świat, jedna miska na raz. W samych Stanach Zjednoczonych każdego roku zjada się około 95 miliardów paczek makaronu ramen instant, nie licząc świeżych misek ramenu serwowanych do perfekcji w restauracjach (przez Zachwycone gotowanie ).Z całym tym ramenem, bardzo ważne jest, aby znać tajniki przygotowywania azjatyckich makaronów i najlepsze sposoby ich jedzenia. Mam nadzieję, że już wiesz o wszystkich Typowe błędy, których należy unikać podczas robienia ramenu i łatwo rozszyfrować dobrych od złych w sklepie. Postawmy sprawę jasno: jedzenie makaronu ramen to sztuka, którą należy traktować poważnie. Nie ma się czym przejmować, jeśli chodzi o te kluski. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas robienia ramenu, jest to, że gdy są gotowe, czas od razu się w nie zagłębić. Nie ma absolutnie żadnych dodatkowych minut na zegarze, aby czekać na ich zjedzenie.
Jedz na gorąco, aby uzyskać najlepszy smak

 Człowiek ciągnący długi sznurek ramenu Justinboat.29/Shutterstock

Przygotowując ramen lub inne potrawy na bazie zup, prawdopodobnie masz zamiar rozgrzać się ich smakami i wypić bulion. Dlaczego więc pozwalasz ramenowi ostygnąć do letniego, zanim go dotkniesz? To chyba jeden z tzw najgorsze błędy, jakie możesz popełnić swojej misce z ramenem , i szczerze mówiąc, jest to dość niegrzeczne dla samego jedzenia. Według YouTube Bloomberga , jedzenie ramenu na gorąco zajmuje pierwsze miejsce na liście „oficjalnych” zasad spożywania tego pysznego jedzenia. Szef kuchni i ekspert od ramenu, Ivan Orkin, nowojorski właściciel Ivan Ramen, mówi miłośnikom ramenu, że najlepszym sposobem na zjedzenie miski ramenu jest zjedzenie go, gdy jest gorący.Kiedy serwowany jest ramen, zwykle jest gorący. Ze względu na to, jak jest gorąco, makaron nadal gotuje się w bulionie, więc łatwo się rozgotowuje. Kiedy makaron siedzi w gorącym bulionie, zaczyna uwalniać skrobię i może stać się papkowaty i rozpadać się w bulionie. W szczególności istnieje tylko pięciominutowe okno, zanim makaron ramen zacznie się rozkładać w bulionie i zacznie tracić optymalną żucie (poprzez Bohater Ramena ). Oznacza to, że raz podany ramen powinien zostać skonsumowany w ciągu 10 minut... maksymalnie!

Nie pal języka, ale pamiętaj, aby zjeść swoją miskę ramenu tak szybko, jak to możliwe, gdy zostanie podany po raz pierwszy. Ktoś chętny na konkurs w jedzeniu makaronu ramen?