Joey Chestnut zjadł tyle hot dogów, aby wygrać konkurs jedzenia hot dogów Nathana 2021

Joey Kasztan John Lamparski / Getty Images

Na jednym z najbardziej żarłocznych obchodów Czwartego Lipca w Ameryce, Joey Kasztan po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w przyjmowaniu dużych ilości przetworzonych substancji mięsnych i chlebowych. On, jak CNN poinformował, po raz czternasty wygrał konkurs Nathan's Famous Hot Dog Eating Contest. Ale Chestnut nie tylko wygrał. Pobił swój własny rekord, zjadając o jednego hot doga więcej niż w zeszłym roku, by w ciągu 10 minut osiągnąć łącznie 76 hot dogów i bułek. To około jednego hot doga co 12 do 13 sekund przez 10 minut z rzędu.


Obecnie jednak konkurs jedzenia jest nie tyle prawdziwą rywalizacją, co widowiskiem, aby zobaczyć, ile jedzenia może zmieścić się w granicach jednego człowieka, a mianowicie Joeya Chestnuta. W ciągu ostatnich piętnastu lat przegrał tylko raz i to było z Mattie Stonie w 2015 roku, co czyni go, jak GQ ujmuje to jako „facet, który zrzucił Joeya Chestnuta” zanim Chestnut powrócił do dominacji w 2016 roku.W bardziej konkurencyjnym tonie, Miki Sudo , sześcioletnia mistrzyni i rekordzistka kobiet z 48,5 hot dogami i bułeczkami, nie wystartowała, ponieważ jej pierwsze dziecko urodzi się jeszcze w tym miesiącu. To pozostawiło otwarte pole, z którego Michelle Lesco wyszła jako zwycięzca z 30,75 zjedzonymi hot dogami i bułeczkami, według CNN.
Pięćdziesiąt lat pięćdziesięcioletniej historii

Miki Sudo trzymający pas zwycięstwa Eduardo Munoz Alvarez/Getty Images

Legenda Słynne jedzenie hot dogów Nathana Konkurencja polega na tym, że w 1916 roku grupa czterech imigrantów postanowiła odkryć, kto był najbardziej patriotyczny wobec ich nowego kraju. Oczywiście jedynym sposobem na oddanie się krainie obfitości jest zjedzenie jak największej ilości oferowanej obfitości w postaci parówek. Według stara oś czasu na stronie Nathana , zwycięzcą tego pierwszego konkursu został James Mullen, który zjadł 13 hot dogów w 12 minut. Od tamtej pory ludzie na całym świecie zbierają się, aby oddać hołd temu, co najwyraźniej było najbardziej amerykańskim z rozrywek.

5 facetów przepis na burgera

Tyle że to wszystko koje.W 2016 roku, w rzekomą setną rocznicę tego pamiętnego pierwszego konkursu, Poczta w Nowym Jorku dowiedziałem się od Wayne'a Norbitza, długoletniego byłego prezesa Nathana i obecnego członka ich zarządu, że cała historia została wymyślona w 1972 roku, aby wzbudzić zainteresowanie Nathana. „Naszym celem było zrobienie zdjęcia i umieszczenie go w nowojorskiej gazecie” – przyznał. Najwyraźniej wystarczyło zebrać grupę około czterech osób, które chciały zjeść hot dogi, a firma otrzymała dobry rozgłos. Od tego czasu wyczyn PR przekształcił się w wydarzenie jeszcze bardziej legendarne niż jego fikcyjne początki.