Jon Taffer uważa, że ​​wkrótce zobaczymy więcej robotów-barmanów – na wyłączność

 Uśmiech Jona Taffera Kathy Hutchins/Shutterstock Crawforda Smitha


Jako ekspert od barów i restauracji” Ratunek w Barze Prowadzący, Jon Taffer, musi być na bieżąco z tym, dokąd zmierza branża barowa. Właściciele pubów w całym kraju, którzy borykają się z trudnościami, ufają mu, że wejdzie i przeprojektuje ich przestrzenie, przeszkoli ich pracowników i uchroni ich firmy przed upadkiem. Taffer musi wiedzieć, co się sprawdza bary teraz i co będzie działać w najbliższej przyszłości.Jest głęboko przekonany, że element więzi międzyludzkich będzie ważny w branży usługowej tak długo, jak istnieć będą bary. Jak powiedział Taffer w an ekskluzywny wywiad z SN , „Przyszłość branży barowej nadal zależy od ludzi”. W swojej własnej sieci restauracji, Taffer's Tavern, stara się stworzyć doświadczenie skoncentrowane na osobie, ponieważ uważa, że ​​jest to dobre dla biznesu. „Jeśli jest miejsce, do którego idziesz i jest tam kelner, barman lub ktoś, z kim się łączysz, wrócisz tam”.
najlepsza woda do picia

Pomimo podejrzeń Taffera co do znacznej mechanizacji życia nocnego, uważa on, że technologia wkrótce będzie bardziej zaangażowana we wszystkie aspekty barów i restauracji. Wyjaśnił, dlaczego nie powinieneś się dziwić, że w najbliższej przyszłości zobaczysz więcej barmanów-robotów (oraz kucharzy z grilla i pizzaiolos).

Mechanizację napędza wiele różnych czynników

 Robot nalewający piwo PaO_STUDIO/ShutterstockOd początku pandemii COVID-19 firmom z branży hotelarsko-gastronomicznej bardzo trudno było znaleźć pracowników — wejdź więc w automatyzację. Jak ujął to Jon Taffer: „Kiedy nie możemy znaleźć ludzi, musimy wymyślić maszyny lub coś, co zastąpi tę osobę, ponieważ funkcja wciąż musi się wydarzyć”.

W ostatnich latach technologia zastępowania pracowników branży usług dla ludzi stała się lepsza. Taffer powiedział: „Około pięć lat temu na tym dużym kongresie restauracyjnym były trzy stoiska z robotami. Obecnie na kongresie restauracyjnym jest około 120 stoisk z robotami”. To, co potrafią te roboty, jest imponujące: „Kiedy spojrzysz na systemy grillowania, systemy gotowania, ramiona robotów, które poruszają się, obracają, upuszczają i obracają, to niezwykły czas w branży”.Oprócz bardziej złożonych technologii, takich jak roboty-kucharze i barmani , Taffer spodziewa się wzrostu liczby systemów zamówień opartych na tabletach, które zastąpią ludzkich pracowników front-of-house. Uważa jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest zrównoważenie technologii z ludzkim podejściem. W Taffer's Tavern używa nowych technologii w kuchni, aby ograniczyć ludzką pracę, ale nie znajdziesz żadnych tabletów ani robotów nalewających napoje w jadalni: „Nie uzyskasz łączności z tabletu. '

Emisja nowego sezonu „Bar Rescue”. Sieć Paramount I Paramount+ w niedziele. Możesz też odwiedzić Tawerna Taffera lokalizacje w Georgii, Massachusetts i D.C.