José Andrés otrzymał Order Zasługi od prezydenta Zełenskiego za jego wysiłki na Ukrainie

  Józef Andres Tasos Katopodis/Getty Images Ree Winter


Być może znasz szefa kuchni urodzonego w Hiszpanii, Józef Andres , ze swojego programu PBS „Made in Spain” lub może swojego występy w „Parts Unknown” Anthony'ego Bourdaina czy „Tonight Show” Jimmy'ego Fallona. Zdobywca nagrody Jamesa Bearda ma też na swoim koncie kilka restauracji, w tym é by José Andrés w Las Vegas i minibar José Andrésa w Waszyngtonie. Jednak wydaje się, że to jego pozornie nieustające oddanie organizacji charytatywnej World Central Kitchen wydaje się zajmować większość swojego czasu i najbardziej imponuje swoim wielbicielom.czy laska jest otwarta w niedzielę?

Wielu celebrytów wykorzystuje swoją sławę w dobrym celu, a Andrés jest tego najlepszym przykładem. Światowa Centralna Kuchnia rozpoczęło się w 2010 roku po trzęsieniu ziemi o sile 7,0, które nawiedziło Haiti, powodując zniszczenie i okradając ludzi z ich domów. Andrés uważa, że ​​„posiłek to nie tylko posiłek, który powstrzymuje głód. ... Po katastrofie jedzenie jest najszybszym sposobem na odbudowę naszego poczucia wspólnoty”. Nie ograniczając się do dostarczania posiłków osobom dotkniętym klęskami żywiołowymi, WCK ma również na celu pomóc społecznościom stać się bardziej samowystarczalnymi w procesie pomocy, tworząc lokalne miejsca pracy, aby „szybko rozpocząć ożywienie gospodarcze”.
W ostatniej dekadzie WCK niosła pomoc po wielu światowych katastrofach, w tym po katastrofie z 2017 r. Huragan Maria w Puerto Rico, a ostatnio w organizacji Andrésa zaimponowała światu swoim serwisem posiłków dla Ukrainy .

Andrés powiedział, że jego nagroda jest naprawdę dla narodu ukraińskiego

  Wysiłki na Ukrainie World Central Kitchen Bumble Dee/ShutterstockWCK był na ziemi na Ukrainie i okolic od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego. Obecnie organizacja koncentruje się na przygotowaniach do „pierwszej pełnej zimy wojny”, zabezpieczaniu dostaw i ochotników do wyżywienia ludzi zarówno w „regionach frontowych, jak i niedawno wyzwolonych”, które są w niebezpieczeństwie z powodu braku ciepła, wody i prądu.

Ukraiński zespół WCK liczył ponad 4500 osób, w tym „kucharzy, kierowców, kierowników magazynów i ekspertów ds. logistyki”. Szef kuchni Andrés nazywa ich „Food Fighters” i dostarczyli ponad 175 milionów posiłków w 8 000 punktów dystrybucji na Ukrainie, w Polsce i innych sąsiednich krajach. Jak poinformował o Forbesa , od wybuchu wojny Andrés spędził ponad 80 dni na Ukrainie, wspierając wysiłki swojej organizacji charytatywnej. Jeden Ukrainiec rozmówca z pomocą WCK powiedział: „To bardzo dobrze, że są ludzie, którzy nam pomagają i to przekonanie, że nie jesteśmy sami. To, że czujemy się moralnie wspierani, jest bezcenne”.22 listopada Andrésa pomocy dla narodu ukraińskiego został odznaczony Ukraińskim Orderem Zasługi przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Szef kuchni udostępnił zdjęcie swojego medalu i powiedział dalej Świergot , „Narodu Ukrainy to przesłanie i to uznanie, Order Zasługi, nie jest dla mnie, ale dla was. Każdego dnia Food Fighters… zapewniają pomoc i wsparcie potrzebującym sąsiadom, niosąc nadzieję poprzez żywność!” Wydawało się, że ludzie zgadzają się z wybranym przez Zełenskiego odbiorcą i odchodzą uwagi na przykład: „Dziękuję za opiekę nad ludźmi na świecie”.

zdrowe alternatywy dla ramen