José Andrés ujawnił ekscytujący nowy projekt w mediach społecznościowych

  Jose Andres uśmiechnięty Carlos Alvarez/Getty Images Małgorzata McCormick


Wygląda na szefa kuchni Jose Andres jest zawsze w drodze — jego paszport musi być wysłużony, pełen pieczątek i wymaga dodatkowych stron. Wraz z założoną przez siebie organizacją pomocy humanitarnej World Central Kitchen udał się na Haiti w 2010 roku po potężnym trzęsieniu ziemi, które zniszczyło wyspiarski kraj. I Andrés był na pierwszej linii frontu akcji humanitarnej na Ukrainie po inwazji wojsk rosyjskich pod koniec lutego (per USA dziś ).Niedawno zespoły humanitarne World Central Kitchen zapewniały stacje chłodzące, prysznice i pocieszające posiłki dla osób ewakuowanych w wyniku pożaru młyna w Kalifornii (przez Instagram ). Organizacja również odpowiedział na kryzys wodny w Jackson, Mississippi dostarczając mieszkańcom czystą wodę do picia i gotowania oraz zareagowała na śmiertelną powódź w Pakistanie poprzez zakładanie kuchni polowych, aby służyć poszkodowanym i przesiedlonym.
Na początku tego roku Andrés wprowadził biuletyn Substack jako sposób na utrzymywanie kontaktu, dzielenie się historiami i jednoczenie „ludzi świata, którzy wspólnie gotują i jedzą” (za Świergot ). Podcast uzupełniający „ Dłuższe stoły z José Andrés ” spadła w tym tygodniu. „To program, który zmieni sposób, w jaki widzisz, myślisz, a nawet słyszysz o jedzeniu” – powiedział podekscytowany Andrés w Post na Instagramie .

Wszyscy słuchamy nowego podcastu szefa kuchni José Andrés

InstagramMożesz przyłapać się na tym, że mówisz: jest tak wiele podcastów kierowanych na jedzenie i szefów kuchni, od „Wspaniałego stołu” przez „Sporkful” po „Siostry kuchenne” (za Smacznego ) — czy naprawdę potrzebuję jeszcze jednego? Według założyciela World Central Kitchen odpowiedź brzmi: tak. „Longer Tables pomoże Ci lepiej gotować, rozśmieszyć i pokazać nowe oblicze niektórych z najbardziej fascynujących ludzi na świecie” – powiedział José Andrés. Instagram . „Mam nadzieję, że zasubskrybujesz”.

Klip zapowiadający pokazuje, jak urodzony w Hiszpanii, podróżujący po świecie kucharz tostuje makaron na patelni, po czym wrzuca go do wrzącej wody i pozdrawia kilku swoich wartych rozmowy gości, w tym polityk i prawnik Stacey Abrams, oraz Oscara- zwycięski reżyser Ron Howard, który nakręcił film dokumentalny o Andrésie i World Central Kitchen zatytułowany „We Feed People” (za USA dziś ) i który kieruje swoją sympatię do krakersów graham z białym lukrem.Pierwszym gościem 33-minutowego pierwszego odcinka podcastu jest restaurator, autor i osobowość telewizyjna Eric Ripert . Szef kuchni podaje również przepis, który, jak mówi, można zrobić w 10 minut lub mniej: makaron z tuszem kałamarnicy małże . Możesz słuchać podcastu na Strona internetowa José Andrésa lub gdziekolwiek indziej otrzymujesz podcasty.