Kontrowersyjny sposób, w jaki Daniel Boulud krytykował swoich pracowników

 Daniel Boulud Roy Rochlin/Getty Grace Lyra Simmons


'Oui, szefie!' Te słowa są posłusznie powtarzane przez szefów kuchni dziesiątki, jeśli nie setki razy dziennie w kuchniach w ramach hierarchiczna brygada to jest tradycyjna kuchnia francuska. Spośród wielkich, żyjących francuskich szefów kuchni — Alaina Passarda, Jacquesa Pépina, Jean-Georgesa Vongerichtena — Daniel Boulud łaski u góry listy.Boulud jest dekorowanym, światowej sławy francuskim szefem kuchni i restauratorem, najlepiej znanym ze swojej dwugwiazdkowej restauracji Michelin, Daniel , w Nowym Jorku. Został nazwany najlepszym restauratorem na świecie przez Les Grandes Tables du Monde, zdobył sześć Nagrody Jamesa Bearda , i gotowane dla prezydenta Obamy (via Zjadacz ) — i to tylko rysuje powierzchnię. U podstaw sukcesu Boulud jest jego precyzja i oddanie swojemu rzemiosłu.
Oznacza to, że prowadzi ciasny statek, bacznie obserwując personel Daniela, nawet gdy nie ma go w kuchni. Boulud krzyczał na swoją laskę, per New York Times , ale nie jest to żadna niespodzianka w świecie fine dining. Jednak Boulud był również znany z niekonwencjonalnego i ukierunkowanego sposobu krytykowania swoich kucharzy ze swojego szklanego biura z widokiem na kuchnię Daniela.

Skupienie lasera Bouluda

 Le Pavillion, jeden z Daniela Boulud's restaurants Leonard Żukowski/ShutterstockSzklane biuro Bouluda znajduje się nad kuchnią u Daniela, więc kiedy nie ma go w kuchni, może obserwować z góry — jak wrona w gnieździe, jak Rozwijaj się na całym świecie stawia to. Ale Boulud nie tylko patrzył; używał również wskaźnika laserowego, aby wychwycić niedoskonałości swojej laski. „Zrobiłem to”, przyznał Boulud do Codzienne wiadomości z Nowego Jorku w 2016 r. „To było dawno temu” – dodał, powtarzając, że ta praktyka trwała tylko przez sześć miesięcy.

Przypuszczalnie wskaźnik laserowy wywoływał strach u jego kuchennych pracowników, niezależnie od tego, czy był zamierzony, czy nie. Przynajmniej pokazał kucharzy, których Boulud zawsze obserwował. Wydaje się, że nie ma wyjaśnienia, dlaczego szef kuchni zaprzestał tej praktyki. W 2007 New York Times w wywiadzie na temat oskarżeń o nadużycia słowne i dyskryminację wobec restauratora, Boulud powiedział: „Ludzie zmieniają się z czasem i myślę, że ja się zmieniłem z czasem. Jeśli wybuchnę, to potrwa to 10 sekund i to już koniec. uczciwe. W ciągu ostatnich kilku lat starałem się, aby kuchnia była spokojna”.