Alkohole, które zawierają największą ilość alkoholu

Koktajl z mocnym alkoholem

Nieczęsto zastanawiamy się, czy istnieją duchy, które są tak silne, że prawdopodobnie mogłyby nas zabić, gdybyśmy wypili za dużo, ale one istnieją. Jedzenie i wino przypisuje popularność mocnych alkoholi powrotowi koktajli sprzed prohibicji, które pierwotnie zostały stworzone, aby zły alkohol był smaczniejszy. (Śmieszny fakt: Rozmowa mówi, że głównym źródłem alkoholu podczas prohibicji był alkohol przemysłowy, którego chemikalia zostały usunięte, aby nadawał się do picia).


kfc może zapiekać kalorie

Thriller przypomina nam, że nadmiernie odporny alkohol odgrywa rolę w świecie miksologii — rolę, która wykracza poza potrzebę po prostu zmarnowania się. „Dla barmanów wyższe stopnie alkoholu dają większą swobodę dla bardziej pomysłowych koktajli, ponieważ alkohol jest podstawą każdego udanego drinka mieszanego” – Paul Pacult, autor książki Dziennik Duchów , mówi. „Dla konsumentów wyższe poziomy alkoholu, wynoszące 45 procent i więcej, sprawiają wrażenie większego charakteru i większej opłacalności”.Pięć najmocniejszych alkoholi na świecie

Absynt w kieliszku

Jeśli twoje wspomnienia mocnego alkoholu dotyczą Bacardi 151 (75,5% alkoholu), czy mamy dla ciebie wiadomość. Portorykański rum nie znalazł się nawet w pierwszej piątce Codzienny Posiłek spis likierów o najwyższej zawartości alkoholu.
Na piątym miejscu znajduje się Balkan Vodka, która ma 88 procent ABV i jest potrójnie destylowana. Sklep z napojami sprzedaje wódkę bałkańską z ostrzeżeniem: nie należy jej spożywać schludnie, tylko kroić mikserem. Oldschoolowe oznakowanie zawiera aż 13 ostrzeżeń zdrowotnych. Na 4. miejscu znajduje się Habsburg Gold Label Premium Reserve Absinthe, wyprodukowany w Czechach i ma 179 dowodów — to 89,9 procent ABV.

czy kręgle mają ten sam smak?

Trzecim alkoholem o najwyższej zawartości alkoholu na świecie jest szkocka Bruichladdich X4 Quadrupled Whisky, która jest produkowana przy użyciu XVII-wiecznej metody czterostopniowej destylacji. Nazywany również najbardziej alkoholowym single maltem na świecie, Bruichladdich zawiera 92 procent ABV.Z Everclear, USA wyróżniają się tym, że jako pierwsze rozlewają i sprzedają trunek, który ma 190-procentowy poziom alkoholu, czyli 95 proc. Nie jesteśmy do końca pewni, czy wiemy, jak można go spożywać, ale prawdopodobnie przydałby się jako środek czyszczący.