Luksusowa polewa lodowa, której nie jesteśmy pewni

 rożki do lodów i owoce Krasula/Shutterstock Mikala Lugen


Jeśli chodzi o lody , możliwości są nieskończone. Prawie zawsze możesz wybrać między podaniem go na rożku, lody, koktajlu mlecznym lub kremowej miksturze przypominającej zamieć. Niezależnie od sposobu podania, często można wybierać między lodami twardymi a lodami miękkimi, a także tysiącami różnych smaków.Lody są podawane i cieszą się na całym świecie na różne sposoby, jest dużo miejsca na eksperymentowanie, jeśli chodzi o nowe smaki i dodatki. Z japońskich lodów mochi, włoskich lodów, tureckich lody , Tajlandia lody zwijane i nie tylko, wydaje się, że nigdy nie zasmakujesz wszystkich sposobów serwowania lodów i różnorodności oferowanych smaków.
Na przestrzeni lat możemy powiedzieć, że próbowaliśmy ciekawych dodatków, aby urozmaicić klasyczny zimny deser. Skropienie oliwą z oliwek na lodach , dodawanie popcorn do deserów lodowych , i nawet rozlewając czerwone wino do lodów czekoladowych i waniliowych . Teraz oferta luksusowej żywności przyciąga wzrok, ponieważ szefowie kuchni zaczynają włączać ją bardziej do deserów i lodów, aby była bardziej dostępna dla miłośników jedzenia, i jest to dość dziwaczne.

Kawior jako dodatek do deserów lodowych

 danie z czerwonego kawioru słodki marshmallow/ShutterstockJeśli jesteś kimś, kto uwielbia smakować kawior i znajdź przysmak bardziej pikantny, możesz rozważyć jego podanie jako dodatek do lodów. Ale jajka rybne na lodach? Brzmi dziwnie. Ale hej, nie pukaj, dopóki nie spróbujesz. Według Jedzenie i wino , cukiernik Miro Uskokovic udekoruje wiele swoich starannie przygotowanych deserów kawiorem. Twierdzi, że dzięki słonej konsystencji kawioru może „dobrze zrównoważyć słodycz”. Uskokovic poleca nałożyć sobie łyżkę kawioru na lody waniliowe lub z białą czekoladą.

Łączenie kawioru z deserem jest naprawdę popularne wśród szefów deserów. Ze względu na jego koszt i maślany smak, wielu szefów kuchni woli łączyć kawior ze słodszymi składnikami, takimi jak owoce, lody lub słodkie sosy (poprzez New York Times ).Jeśli chcesz spróbować tego w domu, możesz kupić mały kawior dla siebie bez rozbijania banku. Coraz bardziej popularne sklepy spożywcze zaczynają sprzedawać niedrogi kawior, w tym Walmart , a nawet online pod adresem Sklep spożywczy dla smakoszy .