Sałatka McDonald's o najniższej kaloryczności może Cię zaskoczyć

McDonald Matthew Horwood/Getty Images

Sieci fast foodów mają złą reputację za to, że ich jedzenie jest niezdrowe, ale czego można się nie spodziewać, to to, że żywność, która ma najwięcej kalorii, tłuszczu, a nawet węglowodanów lub dodanych cukrów, jest żywnością, którą możesz zamawiać, wierząc, że robisz dobry wybór. To nie tylko prawda McDonald's albo — dzieje się to w Laska-fil-A i Wendy , pośród innych. Jeśli jesz sałatka w fast foodzie , prawdopodobnie nie chcesz, aby zawierało więcej kalorii niż Big Mac (przez CNBC ).


najlepszy pojemnik na zakwas na zakwasie

Łatwo jest zdecydować się zamówić sałatkę na wynos, gdy się spieszysz lub musisz coś zjeść w drodze, jednocześnie utrzymując napięty harmonogram. Możesz jednak żałować tego zdrowo wyglądającego wyboru, gdy dowiesz się więcej o jego odżywianiu. Niektóre sałatki w McDonald's są o wiele gorsze, niż mogłoby się wydawać. Na przykład Premium Southwest Salad with Crispy Chicken zawiera 430 kalorii, 20 gramów tłuszczu, 38 gramów węglowodanów i 12 gramów cukru za jedyne 26 gramów białka. Nie obejmuje to też opatrunku ani grzanek (poprzez McDonald's ). Istnieje jednak kilka lepszych opcji sałatek w sieci.To jest sałatka z menu McDonald's, na którą powinieneś się zdecydować

McDonald Stephen Chernin/Getty Images

Podczas gdy grillowany kurczak do dowolnej sałatki automatycznie zapewnia lepsze wartości odżywcze, zamawianie sałatki bez kurczaka naprawdę obniży kalorie — wraz z białkiem. Czasami różnica w węglowodanach między sałatkami z grillowanym kurczakiem a tymi bez kurczaka może nie być warta rezygnacji z białka. Chociaż Premium Southwest Salad zmienia się z najgorszej sałatki ze smażonym kurczakiem do jednej z najlepszych, gdy jest zamawiana bez kurczaka, w menu McDonald's są jeszcze lepsze opcje sałatek.
Sałatka Cezar Premium to ta, której prawdopodobnie powinieneś się trzymać, zamawiając sałatkę z McDonald's. Jeśli zamówisz ją z grillowanym kurczakiem, sałatka będzie miała 220 kalorii, 6 gramów tłuszczu, 12 gramów węglowodanów, 5 gramów cukru i 30 gramów białka. To wcale nie jest złe jak na posiłek typu fast food. Jeśli całkowicie wyeliminujesz kurczaka, sałatka sprowadzi się do 90 kalorii, czterech gramów tłuszczu, dziewięciu gramów węglowodanów, czterech gramów cukru i siedmiu gramów białka. Niezależnie od tego, jaką sałatkę zamówisz, wybierz sosy niskotłuszczowe (które mają od 40 do 60 kalorii, ale dość bogate w sód) lub sos Creamy Southwest, który ma 100 kalorii, ale ma znacznie mniej sodu. Nie ma sensu zamawiać najzdrowszej sałatki, jeśli jest zwieńczona niezdrowy opatrunek .