Michael Mina rzuca na MasterChef: Legends — wywiad na wyłączność

Strzał w głowę Michaela Mina Ethan Miller/Getty Images

Niewielu szefów kuchni ma doświadczenie, które Michael Mina zgromadził przez lata. Po przecięciu zębów w Culinary Institute of America, Mina przeprowadziła się do San Francisco i pomogła otworzyć AQUA, restaurację haute cuisine, która pod jego kierownictwem zdobyła nagrodę James Beard Award (poprzez Michael Mina ). W ciągu lat od otwarcia Mina przez lata sędziowała konkursy kulinarne i gotowała na żywo w programach telewizyjnych, gotowała dla trzech prezydentów USA i zdobyła szereg wyróżnień i nagród dzięki swojej wyrafinowanej kuchni.


Następnie szef kuchni wystąpi jako sędzia i mentor na „MasterChef: Legendy” 7 lipca, kiedy prowadzi pokaz gotowania z Gordonem Ramseyem i musi pomóc zdecydować, który zawodnik musi opuścić program (poprzez Ekran Rant ). Odcinek, skoncentrowany na prawidłowym przygotowaniu wołowiny, gwarantuje, że zachwyci każdego, kto kocha pomysł oglądania Ramseya i Miny, którzy mierzą się łeb w łeb, aby zapewnić wrażenia na poziomie gwiazdki Michelin. W oczekiwaniu na odcinek, Mashed dogonił Minę i zagłębił się w swoje doświadczenia z „MasterChef: Legends”, czego potrzeba, aby otworzyć mnóstwo restauracji w całym kraju i swoich ulubionych dań do gotowania.Michael Mina zagłębia się w swoje doświadczenie MasterChef

Czerwone logo MasterChef Chelsea Lauren/Getty Images

Z twojej perspektywy, jakie były niektóre z największych wyzwań, z którymi musieli się zmierzyć zawodnicy podczas [twojego] odcinka [„MasterChef”]?
Cóż, oczywiście nasz epizod miał miejsce na samym początku pandemii, więc myślę, że tak było i jestem pewien, że ludzie o tym mówili, więc myślę, że ludzie o tym myśleli, więc już to jest warstwa stresu. Ale muszę powiedzieć, że myślę, że gdybym miał zakręcić kołem i wybrać odcinek, do którego zostałbym wybrany, myślę, że dostałbym ten, którego chciałbym najbardziej, ponieważ właśnie pomyślał, że sposób, w jaki zagrał to szef kuchni Ramsay, był naprawdę interesujący.

To tak, dobrze, kiedy ludzie myślą o mięsie, myślą pierwotne kawałki , myślą filet, myślą żeberka, a potem zaczynasz myśleć o tym, ilu zawodników i nie wiesz, co wyciągniesz, co narysujesz i co skończysz się z tym, co było stresujące, ponieważ, jak można sobie wyobrazić, wiele z tych osób nigdy nawet nie widziało tych produktów, lepiej, ale faktycznie z nimi pracowało. A potem osoba, która rzuciła kostką i dostała filet... Trzeba przyznać, że szef kuchni Ramsay będzie o wiele twardszy dla tej osoby, ponieważ powinien.Michael Mina o przekładaniu wyzwań telewizyjnych na scenariusze kuchni z prawdziwego życia

Michael Mina podczas pokazu gotowania Gary Miller/Getty Images

Czy kiedykolwiek zdarzyła Ci się sytuacja z tajemniczym pudełkiem w jednej ze swoich kuchni?

Pewnie. Jestem teraz na Hawajach i mogę wam teraz powiedzieć, że jestem w Fish House codziennie o 5, dosłownie, chłopaki wracają i mają ryby, o określonych porach, ryby, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy i cokolwiek złowią. I to jest romans, a zabawa jest jak, och, w porządku. Dobrze się z tym bawimy. Porozmawiamy z rybakiem i zapytamy: „O co chodzi? Jak głęboka była woda? Czego powinniśmy szukać? a potem zaczynasz bawić się tym, co zamierzasz z tym zrobić. Teraz oczywiście robimy to od dłuższego czasu. Wielu z tych młodych kucharzy, którzy byli w serialu, wypuszczasz ich z policzkiem wołowym, policzkiem wołowym, a nie z taką ilością czasu, jaką naprawdę potrzebujesz, żeby to ugotować, żeby stać się kreatywnym, to inny świat.Czy jest coś, co [zawodnicy] mogliby przećwiczyć przygotowując się do [przedstawienia]?

czy pieprz cayenne jest taki sam jak papryka?

Kiedy myślisz o studiowaniu tych rzeczy, patrzysz na te cięcia i prawdopodobnie musiałeś naprawdę pomyśleć o zarządzaniu czasem. Powiedziałbym, że: okej, dostaniesz słodki chleb lub policzek wołowy, jakie są różne sposoby, aby to ugotować i zrobić to w czasie, który im przydzielono danie? Ponieważ resztę dania można obejść, ale są pewne rzeczy, których nie można obejść. I, szczerze mówiąc, zostaniesz oceniony przez całe danie, ale oczywiście zostaniesz oceniony na dość ciężkim białku.

Michael Mina dzieli się tym, czego trzeba, aby ocenić MasterChef

Michael Mina podaje talerz jedzenia? Był stonowany/Getty Images

W swoim życiu oceniałeś dużo jedzenia i nikt nie zna jedzenia tak jak ty. Jak to było być sędzią w odcinku?

To było niesamowite. Muszę ci powiedzieć, powiedziałem to wcześniej... w czym kocham [ Szef kuchni Ramsay jest] fakt, że był w stanie, dekada po dekadzie, nie tylko utrzymać pozycję wybitnego szefa kuchni w telewizji, ale także nieustannie odkrywać siebie na nowo i wprowadzać program na wyższy poziom. To było denerwujące, muszę być szczery. Myślę, że powiedziałem wcześniej, że było to dla mnie bardziej stresujące niż otwieranie restauracji, ponieważ robię to częściej. I to było denerwujące w sposób, w którym… to całkiem produkcja, więc jest to intensywna produkcja i nie jest to dokładnie to, co robię na co dzień, ale też czułeś się dla wszystkich, którzy na niej są, mimo że kuchnie są intensywne i wszystko inne, ale samo zapoznanie się z fabułami, niektóre z nich były w rzeczywistości dość emocjonalne.

[Czy były jakieś naczynia], które nie odpowiadały twoim doświadczeniom?

Cóż, wiedziałeś o tym od razu, ale rzecz w tym wszystkim jest taka, że ​​istnieje rzeczywistość... zawsze mówimy, że w restauracji wszystko będzie kwestionowane, ty fizycznie zostaniesz wyzwany, ty będziesz emocjonalnie będziecie kwestionowani, będziecie kwestionowani mentalnie, będziecie kwestionowani twórczo. Kiedy włożysz to wszystko do garnka i zagotujesz, zwykle dzieje się tak, że zaczynasz widzieć dezorganizację i możesz to zobaczyć od razu. Stacje, które od razu zaczęły się brudzić. A czystość szybko znika, a potem zaczyna się dezorganizować. I to są ludzie, którzy będą się najbardziej zmagać, ponieważ naprawdę trudno jest utrzymać to wszystko razem i utrzymać to w porządku, ponieważ, szczerze mówiąc, musisz utrzymać to naprawdę czyste i zorganizowane, ponieważ to jedyny sposób, w jaki możesz utrzymuj to w czystości i porządku w swoim umyśle, aby przejść przez to w tak krótkim czasie.

Przedłużony związek szefa kuchni Miny z Gordonem Ramsayem

Gordon Ramsay uśmiechający się w pasiastej koszuli

Jak twoje doświadczenie tym razem wypadło w porównaniu z twoją wcześniejszą pracą nad „Hell's Kitchen”?

Cóż, tym razem była to zupełnie inna bestia, ponieważ… 'Piekielna kuchnia' ... Boże, byłam bardzo zadowolona, ​​szczerze, że mogłam to zrobić, ponieważ byłam naprawdę pod wpływem pogody, kiedy robiłam „Hell's Kitchen”. Byłem chory i to było doświadczenie w jadalni, gdzie jesteś w jadalni i było to dla mnie o wiele lepsze doświadczenie, ponieważ czuję się o wiele bardziej komfortowo w kuchni i podobało mi się przebywanie w kuchni i zobaczyć każdy krok, jak dotarli tam, gdzie dotarli.

Wolisz gotować w kuchni, czy więcej pracować po stronie zarządzania?

Och, w kuchni zawsze będzie gotować. Wczoraj było tak fajnie, ponieważ ponownie otworzyliśmy Stripsteak tutaj na Hawajach i po prostu świetnie się bawiliśmy. Musieliśmy zrobić część dzienną, część zarządzania i wszystko inne, ale po prostu nie ma nic podobnego. Nie ma to jak w momencie, gdy zaczyna się nabożeństwo i pierwszy gość wchodzi do drzwi, zapachy i tylko intensywność, a potem po prostu mogą wyjść i porozmawiać z ludźmi po jedzeniu. Cała reszta biznesu jest koniecznością, ponieważ prowadzi do tego punktu, ale nie po to się to robi. Robisz to przez ten czas, kiedy kładziesz jedzenie na talerzu i oglądasz ludzi jedzących.

Preferowane składniki Michaela Miny

Michael Mina i szef kuchni przygotowują jedzenie w kuchni Facebook

Czy masz jakieś charakterystyczne dania, a może jakieś szczególne składniki, które po prostu uwielbiasz gotować lub gotować?

Cóż, dam ci głupią odpowiedź, ale to jedyna odpowiedź, która naprawdę jest prawdziwa, chodzi o sezonowość i to wszystko przez cały rok. W tej chwili jest świetnie, bo to kukurydza, prawda, i wszystko o kukurydzy, o pomidorach io produktach, na które czekasz przez cały rok, owocach pestkowych. Mamy obsesję, czekamy cały rok na te produkty i jesteśmy tak podekscytowani, że po prostu nie musimy rzucać się w oczy, nie mówić: „Dobra, to jeszcze trzy tygodnie za wcześnie, ale tak bardzo chcę to wykorzystać. Już prawie wystarczy. Ale o to tak naprawdę chodzi.

Jak to było zdobyć pierwszą gwiazdkę Michelin?

To było niewiarygodne, ponieważ... każdy, kto mówi, że chodzi tylko o nich, jest w błędzie. To nie jest. Kuchnia, restauracja, to rodzina i wszyscy tak ciężko pracują i są tak zakorzenieni w sobie, na dobre lub na złe, tak jak rodzina, prawda? I tak ciężko pracujesz na te wyróżnienia i tak, są chwile, kiedy jesteś tym, który musi to prowadzić i naciskać, ale rzeczywistość jest taka, że ​​kiedy dostajesz jakąkolwiek nagrodę, zwłaszcza taką, ilość radości że czujesz się w swojej restauracji, nie możesz tego wyrazić słowami. Nie ma nic, co można by ująć w słowa.

To nie jest jak: „Och, pojechałem i kupiłem nowy samochód” albo „Poszedłem i kupiłem nowy dom”, czy cokolwiek to jest. Nic z tego nawet nie zbliża się do tego uczucia, które pojawia się, gdy ty i ta grupa ludzi, którzy tak ciężko pracowali, aby coś osiągnąć, zostajecie docenieni w ten sposób, a zwłaszcza gdy wiesz, że jesteś jednocześnie sobą wpływasz na gości w sposób, w jaki chcesz wpłynąć na swoich gości. Jeśli na co dzień tak oddziałujesz na swoich gości i widzisz w nich radość i szczęście, a potem dostajesz nagrodę, to jest o wiele słodsze.

Michael Mina pamięta, jak to było gotować dla Billa Clintona

Bill Clinton i Al Gore na podium

Jak to było gotować dla prezydentów?

Tak, tak, wszystkie bardzo różne doświadczenia, ale znowu, kiedy się nad tym zastanowić... Dorastałem w małym miasteczku w stanie Waszyngton. Byłem imigrantem z Egiptu i fakt, że dostaniesz się do gotować dla prezydenta Stanów Zjednoczonych, a nie tylko gotować dla niego, gotowanie dla kogoś jest czymś, co, jak wszyscy wiemy, jest bardzo osobiste, prawda, a potem, kiedy możesz gotować dla niego, a potem możesz z nim porozmawiać , komentują ci to, co jedli, w rzeczywistości jest to dość surrealistyczne.

żelazny kucharz ameryka streaming

Czy podczas tych doświadczeń było coś, czego się nie spodziewałeś?

Mogę ci powiedzieć, prezydencie Clinton, że rzeczywiście przyszedł do restauracji, mojej restauracji w Vegas... i miał obsesję na punkcie uczenia się, jak robi się chleb. Był już skończony. Byliśmy w kuchni. Nie spodziewałem się tego. Dosłownie spędził prawdopodobnie 15 minut w piecu chlebowym. Nie spodziewałem się tego.

Michael Mina podaje, czego potrzeba, aby otworzyć imperium restauracyjne?

Michael Mina je kurczaka w Vegas Ethan Miller/Getty Images

Również w tym momencie masz na swoim koncie tak wiele restauracji. Czy masz jakąś naczelną zasadę, która wchodzi w grę, gdy otwierasz nową lokalizację?

Pewnie. Po pierwsze, wiele z tego, co robię teraz, i wiele restauracji, które teraz robimy, to naprawdę współpraca z innymi szefami kuchni. I tak mam tak wielu wspaniałych szefów kuchni, z którymi miałem szczęście poznać i/lub pracować, są w naszej firmie i/lub znają ich jako przyjaciół, a może nie mieli infrastruktury, aby się rozwijać i wyjść na zewnątrz ich jednej restauracji czy czegokolwiek. I tak naprawdę wiele z tego, co ostatnio robiliśmy, to po prostu te naprawdę wspaniałe relacje. I jest to świetna zabawa, ponieważ jest to świetne dla naszego zespołu, ponieważ jeśli chcesz japońskie jedzenie i masz partnerstwo z Kenem Tominagą, to nie jest tak, że będę osobą, która mówi: „Och, byłem w Japonii przez 25 lat i nauczyłem się doskonale nigiri”.

To nieprawda, prawda, i nie ma powodu, aby to mówić lub robić. Ale kiedy zaczynasz współpracować z kimś takim, a cała twoja grupa uczy się z tego, to jest całkiem magiczne, i to jest nasze przewodnie światło... Jeśli zamierzamy coś zrobić, chcemy być partnerem z właściwą osobą. Oczywiście są kuchnie, które zawsze będę robił sam, ale kiedy zrobimy coś nieco nieszablonowego, będziemy z kimś współpracować.

Co Michael Mina je w typowy dzień

Michael Mina trzymający pizzę? Emma Mcintyre/Getty Images

Jak wyglądają Twoje przeciętne posiłki w ciągu zwykłego dnia?

Zwykle dość lekkie, zwykle same owoce rano, coś naprawdę, naprawdę lekkiego rano, a potem lunch… Uwielbiam owoce morza i, mówiąc o Kenie, jestem bardzo błogosławiony, ponieważ wiele razy, ja jeść surową rybę i prawdopodobnie za dużo surowej ryby, ale dużo surowej ryby, dużo sushi, dużo sashimi, sałatek, rzeczy w tym stylu. A potem zazwyczaj obiad to trochę więcej. Jeśli nie pracuję, uwielbiam gotować na dworze i myślę, że dla mnie samo gotowanie na grillu opalanym drewnem jest zawsze, lub w piecu opalanym drewnem, zawsze będzie tam, gdzie chcę gotować i czego chcę jeść i tak często robimy. A moja żona jest w połowie Włochem/Portorykańką i będziemy jeść makaron każdego wieczoru w tygodniu. Więc zwykle jest to coś z grilla z odrobiną makaronu.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak szef kuchni z rankingiem Michelin radzi sobie w kuchni, koniecznie obejrzyj „MasterChef: Legends” 7 lipca o 20:00. na Fox, aby zobaczyć akcję i dowiedzieć się, który zawodnik otrzyma but od szefowej kuchni Miny.
Kategorie drink Opinie Komiksy