Michael Wray: Co teraz robi zwycięzca Original Hell's Kitchen

michael wray youtube

Piekielna kuchnia ma to wszystko: współzawodnictwo, napięcie, przeklinanie i poczucie satysfakcji, które pozwala Ci, drogi widzu, wiedzieć, że możesz zrobić z tym znacznie lepszą robotę niż oni.


Nie da się wiedzieć, jak potoczy się program, kiedy się zacznie. Czy wydaje się jeszcze bardziej niemożliwe, że pierwszy sezon trafił do telewizji w 2005 roku? Tak się stało, a zwycięzcą został Michael Wray. Miał wtedy zaledwie 27 lat, a kiedy wygrał, miał to do powiedzenia (poprzez BBC ): „Po raz pierwszy czuję, że kontroluję własną przyszłość. Udowodniłam się sama, a to ważne.To cudowne szarpanie łez, prawda? To wszystko, co chcieliśmy zobaczyć — młody, utalentowany szef kuchni, któremu dano szansę, o której większość z nas może tylko pomarzyć. Więc co się stało? Niestety droga Wraya nie była łatwa, a ten optymistyczny młody kucharz był na skraju szalenie trudnych lat.
Michael Wray musiał dokonać trudnego wyboru

michael wray youtube

Michael Wray był zaznajomiony z Reputacja Gordona Ramsaya na długo przed spotkaniem na planie Piekielna kuchnia : spędził dwa lata w Londynie, szkoląc się na szefa kuchni, w tym samym czasie Ramsay awansował i wyrobił sobie markę. Spędził nawet rok, próbując dostać się do pracy w jednej z restauracji Ramsaya, ale powiedział: BBC że był super ekskluzywny nawet w 1999 roku.

Jego przesłuchanie do Piekielna kuchnia przyszedł jako sposób, aby spróbować zrobić to, czego nie był w stanie zrobić sam: zbliżyć się do szefa kuchni. I zadziałało — został wybrany.Znajomość tego fragmentu historii sprawia, że ​​wybór, który został mu przedstawiony, staje się jeszcze bardziej znaczący. Pierwotnie, gdy przeszedł przez drzwi jako zwycięzca pierwszego Piekielna kuchnia , myślał, że wygrał 250 000 dolarów na założenie własnej restauracji. Ale Ramsay zaoferował mu coś innego: pracę, pracę u boku.

można jeść ziemniaki z kiełkami

W tym momencie Wray zgodził się, ale nigdy nie poszedł. Później mówił: „To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Cały czas tego żałuję. byłam w Piekielna kuchnia z problemem narkotykowym. Śmiertelnie bałem się jechać do Londynu z jego gigantycznym nałogiem.Michael Wray otwarcie mówi o swoim uzależnieniu od opiatów

Michael Wray jest uzależniony od pigułek opioidowych

Walka Michaela Wraya z uzależnieniem zaczęła się na długo przed jego czasem Piekielna kuchnia , i powiedział BBC że wszystko zaczęło się, gdy kilka lat wcześniej przeszedł operację kręgosłupa – na skoliozę. Lekarze włożyli mu w kręgosłup metalowe pręty, a później, gdy miał atak, złamały się śruby. Lekarze przepisali mu opioidowe środki przeciwbólowe, a on nadal je przyjmował, gdy był w programie. Niektóre przemycał, inne dawał producentom, aby mieli na oku. Mimo to, kiedy nadszedł czas, aby polecieć do Londynu i rzucić okiem na życie, jakie mógł mieć, nie mógł tego zrobić.

W 2019 roku Wray rozmawiał z Wiadomości o widmie za ich artykuł na temat kryzysu opioidowego i powiedział, że nigdy nie został ostrzeżony o możliwości uzależnienia się – po prostu dostał więcej tabletek. Mówi, że oprócz tego, co mu przepisano, podano mu też setki tabletek, „żeby spróbować i sprawdzić, czy mi się podobało”.

czy pop tart są zdrowe?

Mówi, że uważał się za „funkcjonującego uzależnionego” w czasie time Piekielna kuchnia , i nie trwało długo, zanim zażywanie tabletek nie zadziałało, więc zaczął wstrzykiwać – a jego lekarze byli szczęśliwi, mogąc je przepisać.

- Musieli wcześniej wiedzieć, jaki był wpływ, wiesz, co mam na myśli? Tak jak firmy tytoniowe.

Michael Wray doznał strasznych osobistych tragedii

Michael Wray był w piekle youtube

Po odrzuceniu oferty pracy Gordona Ramsaya Michael Wray otworzył własną restaurację. Ale to, co powinno być szczęśliwym, ekscytującym czasem, szybko stało się tragiczne.

On i jego żona Lola spodziewali się pierwszego dziecka. Ale kiedy Lola zaczęła rodzić zaledwie kilka tygodni po otwarciu jego restauracji, poród nie przebiegł gładko i jego nowo narodzona córka zmarła.

Wray powiedział BBC „Mieliśmy pewne komplikacje po urodzeniu, kiedy straciła oddech na siedem lub osiem minut. Straciła zbyt dużo tlenu do mózgu i umarła. To wprawiło mnie w zawrót głowy na następne kilka lat. Wszystko wokół mnie zaczynało się kruszyć.

Przebywał w restauracji przez około sześć tygodni; wtedy, LA Eater spekulował, gdzie jest. Wysoki profil Piekielna kuchnia zwycięzcą był twarz Tatou, ale w czerwcu 2007 roku restauracja potwierdziła, że ​​chociaż nadal był związany z restauracją, nie był już szefem kuchni. Dopiero dużo, dużo później ujawniono, że po prostu odszedł, znajdując dorywcze prace w kuchniach restauracji i mieszkając w swoim samochodzie. Jego relacje z żoną rozpadły się i wkrótce był bezdomny, spał pod przejściem podziemnym w Los Angeles i dostawał posiłki ze schronisk dla bezdomnych.

Uzależnienie Michaela Wraya prawie wzięło w nim górę

michael wray Facebook

W końcu lekarze powiedzieli mu, że nie będą już podawać mu jego leków, a Michael Wray powiedział: Wiadomości o widmie że nagle zrozumiał, że to koniec linii dla niego jako uzależnionego – w taki czy inny sposób.

'Jak, jestem pieprzonym zwycięzcą' Piekielna kuchnia , ukończył Le Cordon Bleu w Londynie, a ja jestem jak ten skurwysyn mieszkający w moim samochodzie i błagający mojego lekarza o narkotyki.

Jego lekarz odmówił, a szpitale nie pozwoliłyby mu zobaczyć go po odstawieniu, więc Wray włamał się do jego lokalnej apteki, ukradł to, czego potrzebował, i udał się na pustynię. Żył tam sam, nie mając nic do jedzenia i tylko lekarstwa, które go podtrzymywały, przez tygodnie. Po próbie poderżnięcia sobie gardła zdał sobie sprawę, że musi coś zrobić. Przywiązał plecak do nogi i doczołgał się do pobliskiej drogi. Na szczęście dla niego przechodzień nie tylko go znalazł, ale zatrzymał się, zadzwonił pod numer 911 i udzielił mu potrzebnej pomocy.

programy telewizyjne giada de laurentis

Ale Michael Wray przywraca swoje życie na właściwe tory

michael wray Instagram

Są jednak dobre wieści: ten dobry Samarytanin, który zatrzymał się, aby pomóc Michaelowi Wrayowi wstać z miejsca, w którym leżał na poboczu pustynnej autostrady w Nowym Meksyku, uratował mu życie – i jak najlepiej to wykorzystuje.

Powiedział Wiadomości o widmie że kiedy obudził się w szpitalu, pierwszą rzeczą, jaką mu zaoferowano, była pomoc. Wiedział, że musi zrobić wszystko, co w jego mocy, i został wprowadzony do innego leku o nazwie Suboxone, stosowanego w leczeniu uzależnienia od opioidów. Lek pozwala osobom z uzależnieniami wyrównać poziom — nie osiągają takiego haju, jaki osiągają po opioidach, i nie przechodzą odwyku.

Cztery lata po tym dniu Wray nadal go brał. Wciąż miał też nóż, którego użył, by popełnić samobójstwo, i blizny. Ale to przypomnienie: był również szczęśliwym małżeństwem i mieszkał w San Diego ze swoją nową żoną.

„Jestem absolutnie zakochany w tym, gdzie jest teraz moje życie. Na przykład mój poziom szczęścia jest poza wykresami. Najlepsza część? „Żeby mieć syna z powrotem w moim życiu i nie mieć w życiu niczego, co byłoby przed nim. To jest nagroda, której trzymam się tak mocno, jak tylko potrafię.

Michael Wray założył GoFundMe

michael wray Instagram

Michael Wray nie poddał się i wciąż goni za swoimi marzeniami. Te sny po prostu wyglądają trochę bardziej inaczej niż wtedy, gdy przechodził przez te drzwi na planie Piekielna kuchnia - powiedział Wiadomości o widmie że ma nadzieję na uruchomienie własnego foodtrucka… ale dodał, że będzie to coś więcej niż tylko food truck.

dlaczego miksery stojące są tak drogie?

Wray chce wykorzystać ten food truck do podróżowania tam iz powrotem po kraju, serwowania dobrego jedzenia i jednocześnie docierania do tych, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji, w której był przez tyle lat. Mając jedzenie jako pojazd, ma nadzieję, że uda mu się tam dotrzeć i dać do zrozumienia uzależnionym w całym kraju, że jest wyjście, droga powrotna i że on wie: znalazł sposób.

Wray zaczął GoFundMe strony, aby spróbować zebrać fundusze, które, jak mówi, zostaną zebrane przez jednego darczyńcę. Napisał: „Naprawdę proszę o kolejną szansę, by coś zmienić. Mam misję.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 1-800-273-TALK (8255).