Błędy, które każdy popełnia, jedząc stek

stek

Możesz założyć, że jedzenie steku jest dość proste — używasz noża i widelca do krojenia mięsa, gryziesz, żujesz, połykasz i wycierasz usta serwetką. Voila! Wypłukać i powtórzyć.


Ale w rzeczywistości jedzenie steków może być trudniejsze, niż mogłoby się początkowo wydawać. Nawet jeśli przez całe życie jadłeś stek, istnieje duża szansa, że ​​wciąż popełniasz kilka błędów tu i tam.Jeśli masz zamiar jeść drogie kawałki mięsa, takie jak stek, przed rozpoczęciem pracy powinieneś wiedzieć o kilku nakazach i o których nie powinieneś wiedzieć. wiele małych sposobów, w jakie stek może cię potknąć podczas jedzenia, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w restauracji .
Ciekawi Cię, czy przez całe życie jadłeś niewłaściwie stek? Czytaj dalej, aby nie popełnić tych błędów podczas ponownego jedzenia steków.

Jedząc stek z tymi samymi naczyniami, z którymi go przygotowałeś

Steki na grillu

Jeśli jesteś grillowanie własnego steku , są szanse, że od początku do końca użyłeś co najmniej garści kuchennych przedmiotów. Jest talerz, na którym kładziesz steki, widelec, którym obracałeś je podczas przyprawiania, szczypce, których używałeś do umieszczania ich na grillu — może nawet łopatka do grilla, aby je przewracać podczas gotowania i ostry nóż do krojenia jeden, aby sprawdzić gotowość.Ale bądź ostrożny, kiedy wracasz do kuchni i zaczynasz przygotowywać posiłek. Nigdy, przenigdy nie chcesz używać tych samych przyborów lub talerzy, których używałeś, gdy mięso było jeszcze surowe. Wszyscy znamy ten fakt sanitarny, a jednak zdarzają się wypadki. Może gotujesz z kimś innym, a on nie zdaje sobie sprawy, że talerz, który postawiłeś na blacie, zawierał kiedyś surowe mięso. Być może po prostu zapomniałeś, którego widelca użyłeś. W rzeczywistości Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom mówi, że odkładanie gotowanego mięsa z powrotem na talerz, na którym znajdowało się surowe mięso, jest jednym z 10 najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Twój najlepszy zakład? Odłóż wszystko, co dotknęło surowego mięsa, bezpośrednio w zmywarce lub w zlewie pełnym gorącej wody z mydłem, aby uniknąć pomyłek.najlepszy sposób na odgrzanie paluszków mozzarelli

Łączenie steku z niewłaściwym winem

Stek z winem

Jasne, stek jest po prostu pyszny sam w sobie. Jest pikantny, obfity, słony i soczysty — zwłaszcza gdy jest doprawiony i ugotowany do perfekcji. Wystarczy wrzucić kilka przystawek i gotowe.

Ale nigdy nie lekceważ siły dobrego doboru wina, jeśli chodzi o jedzenie steków. Wybór odpowiedniego wina może czasem wydawać się nauką rakietową, ale nie musi tak być, gdy poznasz szeroki przegląd różnych rodzajów wina na rynku. Ponadto dobre połączenie wina może drastycznie poprawić (lub pogorszyć!) Twoje doznania podczas posiłku. Jeśli poważnie myślisz o jedzeniu steków, warto poświęcić trochę czasu na rozeznanie, gdy następnym razem będziesz w sklepie monopolowym.

Jeśli po prostu nie możesz odróżnić Cabernet Sauvignon od Merlot, nie bój się. Zgodnie z tym, co mówi, jest kilka prostych zasad parowania win, o których należy pamiętać Jedzenie i wino . Generalnie, jeśli jesz czerwone mięso, powinieneś poszukać czerwonego wina. Wystarczająco proste, prawda? Dzieje się tak, ponieważ Twój stek może poradzić sobie, a nawet uzupełnić duże, odważne smaki czerwonego wina. Czerwone wina mają zwykle wyższą zawartość tanin, gorzkich związków smakowych, które dobrze komponują się z tłuszczem i solą steków.

Krojenie całego steku na raz

Stek na widelcu

Jeśli jesteś typem osoby, która postrzega posiłek jako wyzwanie, które należy pokonać tak szybko, jak to możliwe, odłóż widelec i nóż i odsuń się od stołu. Niepoważnie. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to pokroić cały stek na raz, zanim zaczniesz kopać i zacząć jeść.

Jedzenie steków nie jest – i nie powinno być – wyścigiem. W końcu prawdopodobnie zamówiłeś lub kupiłeś dość drogi kawałek mięsa. Nie chcesz się nim delektować i zyskać wartość swoich ciężko zarobionych pieniędzy? Prostym sposobem na to jest branie małych, celowych kęsów, aby naprawdę pozwolić smakom zanurzyć się w ustach. Jeśli pokroisz wszystko na raz, ostygnie szybciej i wkrótce zjesz zimny stek.

Odkładając jedzenie na bok, po prostu złą etykietą jest używanie widelca i noża do rąbania steków, aż wszystko zostanie pokrojone na kawałki wielkości kęsa, zwłaszcza gdy jesz z innymi ludźmi, według Instytut Emily Post . Nie jest do końca jasne, dlaczego obowiązuje ta zasada etykiety (może dlatego, że nie przeszkadzasz kolegom ze stołu pięciominutowym piłowaniem steków), ale mimo to zawsze powinieneś kroić jedzenie po jednym kęsie. Twoi goście na kolacji ujrzą Cię w bardziej korzystnym świetle i rzeczywiście posmakujesz swojego jedzenia. Jest to korzystne dla wszystkich!

jak przykryć zakwas na zakwasie

Używanie zbyt dużej lub zbyt małej ilości przypraw do steku

Stek na grillu

Przejdź się po alejce z przyprawami w lokalnym sklepie spożywczym, a prawdopodobnie spotkasz się z oszałamiającą gamą przypraw, nacierań i mieszanek przypraw, szczególnie tych sprzedawanych jako przyprawa do steków.

Jeśli czujesz się przytłoczony tymi wszystkimi opcjami przyprawiania steków, wiedz, że nie jesteś sam. Idealne doprawienie steku to coś, o co cały czas mają problemy nawet doświadczeni szefowie kuchni. Dodaj zbyt dużo przypraw, a ryzykujesz całkowite zamaskowanie smaku mięsa lub wywołanie przerażającej suchości w ustach. Dodaj za mało przypraw, a Twój stek będzie dość mdły i bez smaku. Więc co robić?

Najlepszą radą jest znalezienie szczęśliwego środka, co może wymagać odrobiny praktyki. Pamiętaj, że zawsze możesz dodać więcej przypraw, ale naprawdę trudno jest je usunąć, więc zacznij od małej, ugryź, a następnie dodaj więcej przypraw w razie potrzeby. jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o sól, która może być szczególnie przytłaczająca. I pomiń wszystkie te fantazyjne butelki z przyprawami do steków, przynajmniej na początek. Naprawdę nie możesz się pomylić ze starą dobrą solą i pieprzem, według Smacznego .

Używanie zbyt dużej ilości sosu do steków

stek

Są szanse, że jeśli twoja rodzina jadła stek na obiad, gdy dorastałeś, był on podawany obok butelki A1 lub Heinz steakhouse. Siedząc przy stole obok rodziców i rodzeństwa, być może całkowicie udusiłeś mięso w tym pikantnym sosie, zanim przekazałeś butelkę komuś innemu.

Ale w dzisiejszych czasach nastąpiło duże odejście od sosu do steków, ponieważ szefowie kuchni i kucharze od grilla uważają, że za bardzo ukrywa on smak samego mięsa (poprzez Thriller ). Jeśli twój stek jest dobrze przyprawiony i dobrze ugotowany, nie powinieneś chcieć, aby coś zepsuło z tym smakiem, nie mówiąc już o dodaniu sosu, aby go zdławić. Sos do steków w butelce to po prostu rozwiązanie w postaci plastra, które pomaga ukryć mięso, które jest przesmażone lub suche. Zamiast tego lepiej jest naprawić problem z korzeniami, niż zbyt mocno opierać się na sosie, aby ukryć swoje błędy.

Jeśli musisz nalegać na zjedzenie steku z jakimś sosem, rozważ bardziej dorosłą wersję. Istnieje wiele pysznych domowych przepisów na sosy, od pikantnego sosu z pieprzem bourbon po odważne masło z serem pleśniowym. Możliwości są praktycznie nieograniczone!

Plucie chrząstki ze steku na serwetkę

Stek z nakryciem?

Nie ma nic bardziej wstrząsającego niż wzięcie kawałka steku i odskoczenie zębów od mięsa, ponieważ jest ono pełne chrząstek. To uczucie, które przyprawi cię o dreszcze!

Cóż, jeśli ci się to przydarzy, możesz grzecznie podnieść serwetkę do ust, napluć na nią obraźliwy kawałek mięsa z chrząstką, a następnie delikatnie odłożyć serwetkę na stół. Ale pomyśl o wszystkich sposobach, w jakie może się to później nie udać. A jeśli zapomnisz, że włożyłeś chrząstki do serwetki? Bierzesz serwetkę, tłuste mięso leci. Następną rzeczą, o której wiesz, jest to, że używasz odplamiacza na swojej nowej sofie lub koszuli partnera.

Jest lepszy sposób radzenia sobie z chrząstką. Według Instytut Emily Post , należy przyłożyć widelec do ust, a nie serwetkę, a następnie nasunąć na widelec kawałek chrząstki. Wyjmij widelec z ust i delikatnie połóż kawałek mięsa z boku talerza (nie na stole!).

Nie kroisz steku o ziarno

Nóż do steków

Możesz pomyśleć, że możesz bezpiecznie usiąść do stołu i zacząć kroić stek, chcąc nie chcąc, w dowolnym kierunku. I choć technicznie rzecz biorąc, tak naprawdę nic to nie zaszkodzi, może znacznie utrudnić żucie, co może całkowicie zrujnować ogólne postrzeganie posiłku.

Właściwie jest lepszy sposób na pokrojenie steku w celu uzyskania idealnej konsystencji i żucia: Wbrew ziarnistości. Prawdopodobnie słyszałeś już to zdanie, ale co to właściwie oznacza? Cóż, oznacza to, że tniesz włókna mięśniowe mięsa, a nie nimi, według Smak domu . Kiedy patrzysz na swój stek, zauważysz małe, równoległe linie — to włókna mięśniowe. Jeśli to możliwe, chcesz ciąć prostopadle do tych linii. Pomaga to osiągnąć uczucie „rozpływania się w ustach”, które pojawia się, gdy wgryzasz się w pyszny stek. A kto by tego nie chciał?

Nie używasz odpowiedniego rodzaju noża do steku

Noże do steków

Jeśli twoim pierwszym odruchem jest sięgnięcie do szuflady ze sztućcami i wyciągnięcie tępego noża do steków lub, co gorsza, noża do masła, gdy siadasz, by pożreć stek, pomyśl jeszcze raz. rodzaj noża używasz faktycznie robi dużą różnicę, gdy jesz stek.

zielona herbata costco matcha

Zawsze najlepiej jest używać ostrego noża do steków ponad wszystko inne. Możesz wybrać, czy chcesz ząbkowany nóż do steków, czy prosty nóż do steków — to naprawdę zależy od Ciebie — ale ważne jest, aby nóż był ostry. To pomaga mu ciąć, zamiast rozdzierać, drogie kawałki mięsa, które kupiłeś i tak z miłością przyrządziłeś.

Zastanów się nad zakupem bloku noża lub paska magnetycznego, na którym można powiesić również noże do steków. Możesz mieć ochotę po prostu wrzucić je do szuflady ze sztućcami, ale nie jest to najlepszy sposób na utrzymanie ich w doskonałym stanie, mówi Kuchnia .

Nie jesz tłuszczu ze steku

Steki Ribeye

Jeśli usiądziesz do dużego soczystego steku i od razu zabierzesz się do rąbania każdego kawałka tłuszczu, odłóż nóż. Obiecujemy, że tłuszcz ci nie zaszkodzi. W rzeczywistości ten tłuszcz może ci nawet pomóc. Będzie najlepszym przyjacielem twojego steku, jeśli mu na to pozwolisz.

Tłuszcz nadaje smak, konsystencję i głębię steku. Dzięki temu stek pozostaje przyjemny i soczysty na grillu, nie wspominając o tym, że sprawia, że ​​stek ma jeszcze smaczniejszy smak. Jeśli kiedykolwiek wgryzłeś się w chrupiący, chrupiący kęs doskonale ugotowanego tłuszczu, to rozumiesz czyste niebo, o którym tutaj mówimy.

zimny napar starbucks nitro ze słodką śmietaną

Jest powód, dla którego tak wielu ludzi kocha ribeyes: marmurkowatość, która jest fantazyjnym sposobem na powiedzenie, że w mięsie krąży tłuszcz. Telegraf . Podczas gotowania wszystkie te małe kieszenie tłuszczu nagrzewają się i topią, co tworzy soczysty smak i wilgotność. Nie ma tu suchych steków! Więc następnym razem, gdy będziesz w sklepie mięsnym, kupując surowe mięso, lub następnym razem, gdy usiądziesz przy idealnie marmurkowym steku, śmiało delektuj się tym tłuszczem tak bardzo, jak to możliwe. Nie pozwól, aby się zmarnowało!

Nie mycie rąk przed zjedzeniem steku

Mycie rąk przed zjedzeniem steku

Możesz być tak głodny (lub, co gorsza, głodny), że po prostu usiądziesz i zagłębisz się w swój stek. Nie tak szybko.

To niezwykle ważne, abyś myć dłonie dokładnie przed jedzeniem, zwłaszcza jeśli to ty zajmowałeś się surowym mięsem, zgodnie z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom . Nawet jeśli jesz stek w restauracji (lub jakiekolwiek inne jedzenie!), nadal dobrze jest przeprosić i udać się do toalety.

Pamiętaj, aby myć ręce w ciepłej wodzie z mydłem przez co najmniej 20 sekund – czyli mniej więcej tyle, ile potrzeba do dwukrotnego zaśpiewania piosenki „Happy Birthday” – i nie zapomnij wyszorować wszystkich części dłoni i palców, w tym nadgarstki. Zapobiega to przedostawaniu się szkodliwych bakterii lub wirusów do ust, gdy zaczniesz jeść. W mgnieniu oka możesz użyć środka do dezynfekcji rąk, ale najlepiej umyj ręce w zlewie, zanim się zakopiesz.

Niech Twój stek wystygnie

stek

Jeśli kiedykolwiek organizowałeś grilla na podwórku z mnóstwem przyjaciół i rodziny, to wiesz, jak łatwo jest się rozproszyć podczas grillowania. Może serwujesz wszystkim innym posiłek, a potem spieszysz się, upewniając się, że wszyscy mają wszystko, czego potrzebują. W międzyczasie Twój stek wystygł.

To jest duże nie, zgodnie z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom . W tamtym czasie może nie wydawać się to wielkim problemem, ale temperatura żywności jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywności. Dlaczego? Ponieważ zarazki rozwijają się, gdy żywność osiąga „strefę zagrożenia” temperatury, która wynosi od 40 do 140 stopni Fahrenheita. Jak mówi CDC, gorące jedzenie powinno być podawane na ciepło, a zimne powinno być podawane na zimno – nic więcej. Jeśli zlekceważysz tę radę, możesz narazić się na paskudną chorobę przenoszoną przez żywność – a nikt tego nie chce.

Nie schładzasz resztek steków wystarczająco szybko

Wkładanie steku do lodówki

Kiedy jesteś kompletnie wypchany i myślisz, że nie możesz zjeść kolejnego kęsa pysznego obiadu ze stekiem, który zrobiłeś, czas wyłamać Tupperware na resztki.

Ale pamiętaj, aby działać szybko, zgodnie z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom . Dobrą zasadą jest przechowywanie resztek w lodówce w ciągu dwóch godzin od jedzenia. Jeśli temperatura przekracza 90 stopni Fahrenheita, należy je schłodzić w ciągu godziny. Następnie pamiętaj o podgrzaniu i zjedzeniu ich w ciągu trzech do czterech dni, zgodnie z wytycznymi CDC.

Jedzenie, które jest zbyt długo pozostawione, może bardzo szybko stać się domem dla niektórych paskudnych zarazków. I nie chcesz zadzierać z bakteriami i wirusami, które mogą powodować choroby przenoszone przez żywność — takimi jak norowirus, salmonella, Clostridium perfringens, Campylobacter i Staphylococcus aureus. Możesz cierpieć na dość trudne do żołądka objawy (bez zamierzonej gry słów), takie jak nudności, wymioty, biegunka i skurcze żołądka.

Dawanie steku Twojemu psu

Pies z kością stek

Kiedy skończysz swój stek z kością – może dużą soczystą kość T, na której wciąż jest kilka drobinek pysznego mięsa i tłuszczu – twoim pierwszym odruchem może być rzucenie resztki kości swojemu psu. Całą noc obserwował, jak jesz kolację – i w końcu ślini się na nogawce!

I chociaż na początku może się to wydawać nieszkodliwe, w rzeczywistości nie jest to zbyt dobry pomysł, zgodnie z Amerykański Związek Kynologiczny . Po pierwsze, każda kość może stanowić zagrożenie dla twojego psa, bez względu na to, jak duża jest kość (lub twój pies!). Gotowane kości mają również tendencję do łamania się, co może siać spustoszenie w układzie pokarmowym psa, a nawet w jego zębach.

Jeśli absolutnie musisz dać swojemu psu kość stek (lub jakąkolwiek kość w tym przypadku), zachowaj czujność i miej na niego oko. Chcesz być w pobliżu, na wypadek, gdyby Twój pies zaczął się dusić, próbował połknąć kość lub rozbić ją na mniejsze kawałki.

Nie eksperymentuj z różnymi dodatkami do swojego steku

Pieczarki w misce do posypania steków

Nie ma nic złego w zjedzeniu steku z odrobiną soli i pieprzu. Zachowaj prostotę, a nadal będzie niesamowicie smaczna.

Ale jeśli zjadłeś dużo, no cóż, zwyczajnych steków i zaczynasz się trochę nudzić, być może nadszedł czas, abyś ewoluował i wypróbował nowe dodatki do steków. Zasadniczo możesz użyć wszystkiego jako polewy do steków, ale niektóre pyszne pomysły obejmują smażone grzyby, kawałki sera pleśniowego i bekon. Możesz także zejść do głębokiej, pysznej króliczej nory złożonych maseł, które Świerk zjada Nuty to po prostu różne wersje masła, które zostały doprawione lub połączone z innymi składnikami. Niektóre przykłady obejmują masło złożone z szalotki i czerwonego wina, masło złożone z jalapeno-limonki i masło złożone z awokado. Mniam! Łatwiej je też ubić, niż mogłoby się wydawać.

Możesz również posypać stek innymi mięsami. Homar, krab i krewetki to popularne wybory, jeśli masz ochotę na surfowanie i turf.

Wierząc, że czerwone soki ze steku to krew

Gotowanie steków

Kiedy byłeś dzieckiem, istnieje duża szansa, że ​​odmówiłeś jedzenia mięsa, które było podawane na zimno lub któremu towarzyszyła kałuża czerwonych soków. Prawdopodobnie miałeś jakąś wersję rozmowy z mamą i tatą, w której krzyczałeś, że nie chcesz jeść mięsa, bo jest zakrwawione. Ew, takie obrzydliwe!

czy mogę włożyć gorące jedzenie do lodówki?

Jeśli nadal czujesz się obrzydzony, ponieważ uważasz, że ten czerwony sok to krowa krew, pozwól nam us wyprostuj rekord . Ten czerwony płyn w rzeczywistości nie jest krwią. W rzeczywistości jest to substancja zwana mioglobiną, która jest wytwarzana z rodzaju białka znajdującego się w mięśniach. Mioglobina jest czerwona, ponieważ zawiera żelazo, a nie dlatego, że jest zrobiona z krwi. Nie ma absolutnie nic złego w jedzeniu mioglobiny, o ile twój stek jest bezpiecznie przygotowany i ugotowany, więc nie pozwól, aby odrobina czerwieni na twoim talerzu cię przestraszyła. Śmiało i wgryź się w ten stek, soki i wszystko inne.
Kategorie Zabawa jeść Fakty