Błędy, które wszyscy popełniają podczas korzystania z powolnej kuchenki

powolna kuchenka

Na świecie jest wielu nienawidzących powolnych kuchenek, ale nie musi tak być. Jeśli używasz go prawidłowo, powolna kuchenka może być twoim najlepszym przyjacielem. Wrzuć tam wszystko rano, a potem kontynuuj swój dzień i zapomnij o nim, aż nadejdzie pora obiadu. Nie ma nic lepszego niż powrót do domu z pracowitego dnia do gorącego posiłku, który jest gotowy do spożycia, prawda?


Ale tak proste, jak powolne kuchenki, są dostarczane z zasady (czy nie wszystko?). Nieprzestrzeganie ich może zrujnować kolację — i twój związek z czym Powinien być Twoje ulubione małe urządzenie kuchenne. Podsumowaliśmy błędy, które każdy wydaje się popełniać, używając wolnowarów, więc możesz mieć pewność, że nie zrobisz ich sam. Zwróć uwagę, a następnie rozwal swoją powolną kuchenkę i daj jej kolejną szansę.Rzuć okiem

powolna kuchenka

Rozumiem. Cokolwiek gotuje się w powolnej kuchence, cały dom pachnie pysznie. Prawie niemożliwe jest, aby gotować przez cały dzień bez spojrzenia, aby zobaczyć, jak się układa. Zbierz jednak siłę woli — musisz się oprzeć. Dojście do docelowej temperatury zajęło powolnej kuchence dłużej, niż mogłoby się wydawać, a podniesienie pokrywy nawet na sekundę pozwala wypuścić większość gorącego powietrza. Za dużo podglądania oznacza obniżoną temperaturę wewnątrz powolnej kuchenki i więcej czasu potrzebnego na zakończenie gotowania. W rzeczywistości za każdym razem, gdy podnosisz tę pokrywę, ty dodaj 30 minut do czasu potrzebnego na ugotowanie jedzenia.
Korzystanie z drogich cięć

powolna kuchenka

Te wymyślne kawałki mięsa z pewnością mogą znaleźć swoje miejsce przy stole obiadowym, ale nie musisz skakać po dobre rzeczy, gdy robisz zakupy na powolny posiłek. Ponieważ powolne kuchenki gotują nisko i wolno, robią nawet najtwardsze (i najtańsze) mięsa delikatny i soczysty. Więc chwyć tanie cięcie i gotuj przez cały dzień. Otrzymane danie będzie tak delikatne i pełne smaku, że nikt nie zgadnie, że kupiłeś mięso po okazyjnej cenie.

Nie przypiekać najpierw mięsa meat

powolna kuchenka

Czas być szczery. Jeśli twój przepis mówi, aby przysmażyć mięso przed włożeniem go do powolnej kuchenki, czy robisz to ... czy pomijasz to? Rozsądne wydaje się pominięcie tego — będzie gotować się przez całą drogę w powolnej kuchence, prawda? Cóż, technicznie tak. Możesz to pominąć, a i tak otrzymasz w pełni ugotowany posiłek. Mimo to pominięcie kroku pieczenia zmienia smak potrawy i niekoniecznie na lepsze.Według Kuchnia , pieczenie mięsa przed powolnym gotowaniem karmelizuje zewnętrzną powierzchnię każdego kawałka mięsa, dodając konsystencji i dodatkowej warstwy smaku. Jeśli nigdy nie podsmażyłeś mięsa przed powolnym gotowaniem, nie będziesz wiedział, czego tracisz. Ale gdy raz spróbujesz, już nigdy nie pominiesz tego kroku.

Gotowanie kurczaka ze skórą

powolna kuchenka

Kurczak pieczony ze skórą w piekarniku lub na patelni zwykle kończy się cudowną, chrupiącą skórką. Kiedy gotujesz w powolnej kuchence, prawdopodobnie skończysz z miękkim, gumowym wierzchem, który nie będzie apetyczny. Jeśli chcesz móc podawać obiad prosto z powolnej kuchenki bez dodatkowych czynności, podczas powolnego gotowania używaj kurczaka bez skóry.Jeśli nie przeszkadza Ci dodatkowy krok (i kolejne danie do umycia), przenieś ugotowane mięso z wolnowaru na patelnię brojlerową i ugotuj go pod piekarnikiem swojego piekarnika przez kilka minut, aż skórka stanie się złotobrązowa i chrupiąca.

Zbyt wczesne dodawanie świeżych ziół

powolna kuchenka

Biorąc pod uwagę wszystkie rekwizyty podawane świeżym ziołom, orzeźwiająca jest świadomość, że suszone zioła są w rzeczywistości przyprawą w powolnych posiłkach. Ponieważ robią wszystko, co w ich mocy, gdy są ugotowane? przez długi czas , suszone zioła są łatwymi zwycięzcami, jeśli chodzi o ulubione przepisy na powolne gotowanie. Nie oznacza to, że nie możesz używać świeżych ziół w przepisie na powolną kuchenkę — po prostu nie dodawaj ich na początku. Nie zostanie nic, gdy nadejdzie czas serwowania. Zamiast tego wrzuć je pod koniec gotowania, aby były świeże i pełne smaku, gdy siadasz do jedzenia.

Używanie złego rozmiaru powolnej kuchenki

powolna kuchenka

Jedna powolna kuchenka nie pasuje do każdego przepisu na wolną kuchenkę. Czas gotowania każdego przepisu zależy od tego, czy używasz tej samej wielkości wolnowaru, jak wskazuje przepis — co oznacza, że ​​jest napełniony do odpowiedniego poziomu. Twoja powolna kuchenka powinien być wypełniony połowa do trzech czwartych drogi zapełniona. Jeśli nie jest wystarczająco pełne, twoje jedzenie będzie rozgotowane. Jeśli jest za pełny, to może nie gotować całkowicie lub możesz skończyć z przepełnieniem i dużym bałaganem na kuchennym blacie.

Zbyt wczesne dodawanie produktów mlecznych

powolna kuchenka

Produkty mleczne nie są zbyt ciepłe, a powolna kuchenka nie jest wyjątkiem. Jeśli dodasz składniki, takie jak mleko, ser, śmietana, śmietana lub serek śmietankowy zbyt wcześnie w procesie gotowania, uzyskasz zsiadły, obrzydliwy bałagan pod koniec czasu gotowania. Aby zachować danie bez poświęcania kremowego smaku, który kochasz, ugotuj je bez nabiału, a następnie dodaj te składniki w ciągu ostatnich pół godziny — gotuj je tak długo, aby stopiły się i prawidłowo zmieszały z naczyniem.

Używanie zbyt dużej ilości alkoholu

powolna kuchenka

Używanie ciężkiej ręki podczas gotowania z winem na kuchence to nic wielkiego. Wszystko się gotuje, prawda? Tak nie jest w przypadku wolnowaru, ponieważ pokrywka pozostaje szczelna i nic tak naprawdę nie wyparowuje . W rzeczywistości, gdy dodasz wino do przepisu na powolną kuchenkę, będziesz smakować więcej wina niż w naczyniu gotowanym w piecu. Z tego powodu najlepiej pominąć wino – lub dodać je oszczędnie – chyba że naprawdę zależy ci na tym smaku.

Gotowanie mrożonek

powolna kuchenka

Pinterest jest pełen przepisów zachwalających cuda posiłków z zamrażarki do powolnej kuchenki. Tak bajecznie, jak się wydaje, to jest to nie jest dobry pomysł umieszczać mrożonki — zwłaszcza mięso — w powolnej kuchence. Jeśli twoja powolna kuchenka jest pełna mrożonek, osiągnięcie bezpiecznej temperatury zajmie zbyt dużo czasu 140 stopni Fahrenheita , co oznacza, że ​​jedzenie będzie spędzać dłużej niż powinno w temperaturach, które nie są bezpieczne. To brzmi jak świetny sposób na zatrucie pokarmowe, jeśli nas o to poprosisz. Śmiało i całkowicie rozmroź jedzenie przed dodaniem go do powolnej kuchenki.

Nieprawidłowe nakładanie warstw

powolna kuchenka

Możesz pomyśleć, że skoro przez cały dzień trzymasz szczelnie zamkniętą pokrywkę na powolnej kuchence (robisz to, prawda?), wszystko w środku gotuje się w tym samym tempie, ale mylisz się. Wierz lub nie, ale twoja powolna kuchenka nie gotuje równomiernie przez cały czas. Element grzewczy jest na dnie , dzięki czemu umieszczone tam potrawy będą się najpierw nagrzewać i gotować znacznie szybciej. To jest miejsce, w którym chcesz umieścić żywność, która wymaga dłuższego czasu gotowania. Warzywa korzeniowe, takie jak ziemniaki i marchewki, powinny być ułożone warstwami jako pierwsze, wraz z twardszymi kawałkami mięsa.

prawdziwy cukier coca cola

Idąc tym samym tokiem rozumowania, szybciej gotujące się, delikatniejsze składniki – lub te, które w ogóle nie wymagają dużo gotowania, takie jak warzywa w puszkach – powinny być ułożone warstwami na wierzchu. Pamiętanie o tym pomoże upewnić się, że wszystkie składniki dokończą gotowanie mniej więcej w tym samym czasie , ponieważ nikt nie chce obiadu wolnowarowego, który jest częściowo rozgotowany, a częściowo surowy.

Nie smarujesz powolnej kuchenki

powolna kuchenka

Powolne kuchenki mogą sprawić, że gotowanie będzie proste, ale mogą również sprawić, że sprzątanie będzie uciążliwe. Zwykle moczą się w zlewie tak długo, jak długo gotują na blacie — a nawet wtedy nadal potrzebujesz strasznie dużo smaru do łokci, aby je wyczyścić. Oszczędź sobie trochę czasu i użyj sprayu do gotowania lub wolnowarowa wkładka do kuchenki, aby sprzątanie było znacznie prostsze. Może to również wydłużyć działanie wewnętrznej powierzchni powolnej kuchenki

Używasz za dużo płynu

powolna kuchenka

Amatorzy powolnego gotowania, strzeżcie się: jeśli jesteś przyzwyczajony do gotowania na kuchence, z całym jej wysoką temperaturą i mocą, aby zredukować ogromne garnki płynu do gęstego sosu w krótkim czasie, jest to jeden błąd, który jest bardzo łatwy do popełnienia.

Jack Biskup z Amerykańska kuchnia testowa powiedział Konsumpcjonista że używanie zbyt dużej ilości płynu jest jednym z największych błędów, jakie ludzie popełniają, przekształcając przepisy na kuchenki na przepisy na powolne gotowanie. „Większość przepisów na powolne gotowanie jest lepsza z mniejszą ilością płynu, niż gdybyś robił to samo w garnku na kuchence”, mówi Bishop. 'Więc może to oznaczać odsączenie pomidorów z puszki i wyrzucenie tego soku lub użycie mniejszej ilości bulionu niż normalnie do gulaszu lub zupy.' Te modyfikacje są konieczne, ponieważ parowanie nie następuje, gdy używasz wolnowaru, a cały ten dodatkowy płyn spowoduje tylko mniej skoncentrowane smaki.

Płyn, który dodajesz do garnka, również nie jest jedynym czynnikiem. Tak jak Świerk Zwraca uwagę, że mięso i warzywa wydzielają własne płyny w procesie gotowania i przyczyniają się do ogólnej ilości, jaką pozostaje. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można zmniejszyć ilość płynu, ustawiając wolnowar na wysokim poziomie i gotując przez jedną do dwóch godzin bez pokrywki (należy uważać, aby podczas tego nie rozgotować potraw).

Nie wkładasz pokrywki

powolna kuchenka

Jeśli robisz gulasz wołowy lub szarpaną wieprzowinę, prawdopodobnie nie obchodzi cię, czy skroplona woda z pokrywki wolnowaru spłynie z powrotem do garnka. Ale jeśli robisz danie, w którym nawet najmniejsza ilość dodatkowej wilgoci może je zepsuć, a nie wyścielasz pokrywki powolnej kuchenki papierowym ręcznikiem, popełniasz duży błąd.

Sarah DiGregorio, autorka Przygody w wolnym gotowaniu , powiedział Kanał buzzów , „Ręczniki papierowe pochłaniają dodatkową parę i zapobiegają jej kapaniu z powrotem na powierzchnię naczynia. Używam tego do robienia serników i kremów, czy parmezanu z bakłażana. Pomaga to zapewnić chrupiącą panierkę na wierzchu chleba”.

Innymi słowy, jeśli masz danie, którego chrupkość jest ważna lub której konsystencja może zostać zepsuta przez zaledwie kilka dodatkowych łyżeczek wody, papierowy ręcznik jest łatwym zabezpieczeniem na wypadek niepowodzenia. Nawet garnek pełen podstaw tłuczone ziemniaki skorzysta na tej sztuczce — o ile oczywiście nie chodzi o przerzedzenie, wodniste spuds.

Zbyt wcześnie dodajesz makaron

makaron

Makaron w powolnej kuchence brzmi jak przepis na katastrofę, prawda? Łatwo sobie wyobrazić gotowane na wiele godzin spaghetti, które jest tak daleko od al dente, że jest nie do poznania. Smacznego nie przebiera w słowach na ten temat, mówiąc: „Jasne, istnieją przepisy na powolne gotowanie na [danie z makaronu], ale zdecydowanie nie powinieneś próbować ich robić”.

ile wart jest ogródek

O ile szanujemy Autobus postawa na wszystkie rzeczy związane z jedzeniem, czasami spaghetti wolnowarowe i klopsiki po prostu muszą się wydarzyć – a nie jesteś przeznaczony do rozmoczonego spaghetti, jeśli użyjesz jednej z tych metod gotowania. Barilla zaleca całkowite pominięcie powolnej kuchenki i przygotowanie makaronu osobno, a następnie wymieszanie go z garnkiem tuż przed podaniem. Oczywistym problemem związanym z tą metodą jest dodatkowy garnek — w końcu posiłki w powolnej kuchence to przede wszystkim łatwość (i mniej potraw). Jeśli chodzi o cud jednogarnkowy, nie mieszaj suszonego makaronu z sosem, dopóki nie minie około 20 minut przed posiłkiem (makaron pszenny będzie gotowany około 10 minut dłużej). Gdy twój makaron będzie idealnie al dente, podawaj natychmiast. Tak czy inaczej, udało ci się uniknąć bzdurnego bałaganu.

Ustawiasz zbyt wysoką temperaturę

powolna kuchenka

Wolnowary to dość podstawowe maszyny. Możesz gotować na wysokich lub niskich poziomach — nie ma przerw. Więc jaki jest najlepszy wybór na pyszne, wolno gotowane posiłki? Jak to się mówi, mniej znaczy więcej.

Według Jacka Bishopa z Amerykańska kuchnia testowa , używanie wysokiego ustawienia powolnej kuchenki może zepsuć potrawę. „Jeśli chcesz gulasz wołowy z ładnymi, dużymi kawałkami wołowiny, często na wysokim ustawieniu mięso może zagotować się, a ono wysycha i jakby się rozpada” – powiedział. Konsumpcjonista .

Różnica między tymi dwoma ustawieniami nie jest podwyższona temperatura , jest to czas, w którym powolna kuchenka osiągnie punkt wrzenia. Na wysokim poziomie to około trzech do czterech godzin, a na niskim poziomie od siedmiu do ośmiu, według Garnek . Więc wyobraź sobie, że twój obiad gotuje się na haju przez cały dzień, gdy jesteś w pracy. To mięso gotuje się na wolnym ogniu cztery godziny dłużej niż było to konieczne — prawdopodobnie nie jest to najlepszy sposób na zapewnienie miękkości.

Pod warunkiem, że masz czas, droga do dołu jest do zrobienia.

Nie rumienisz warzyw

smażona cebula

Choć irytujące jest wyciągnięcie kolejnej patelni (a następnie umycie tej patelni), wiemy, że pieczenie mięsa przed wrzuceniem go do wolnowaru jest ważnym krokiem w kierunku wspaniałego smaku. Dlaczego więc nie zrumienisz także warzyw, zwłaszcza jeśli masz już brudną patelnię?

Jasne, możesz dodać surową cebulę i czosnek do wolnowaru, a świat się nie skończy. Ale wszyscy wiemy, że karmelizowana cebula jest lepsza niż nie karmelizowana cebula, więc dlaczego nie dodać tego dodatkowego smaku do swojego dania? Pamiętaj, że to, że używasz powolnej kuchenki, nie oznacza, że ​​zrezygnowałeś z życia.

Odstaw na bok, smażone aromaty, takie jak cebula, czosnek, imbir, marchew i seler pomagają usunąć nadmiar wilgoci zanim składniki trafią do powolnej kuchenki. Jak wiemy, zbyt dużo wilgoci oznacza rozwodnione smaki. Szybkie podsmażenie wstępne eliminuje również możliwość powstawania chrupiących, niedogotowanych kawałków.

Wskazówka dla profesjonalistów: jeśli masz zamiar zająć się dodatkowym wysiłkiem lub obsmażyć mięso i przyrumienić aromaty i warzywa, zdecydowanie nie zapomnij deglaze patelnię z odrobiną wina lub bulionu. Wszystkie te zdrapane, zrumienione kawałki przekładają się na tony dodatkowego smaku.

Używasz go do gotowania fasoli

fasola zwyczajna

Więc zrobiłeś czerwony pieprz w powolnej kuchence, a zamiast zwykłej fasoli w puszkach postanowiłeś wrzucić tę torebkę suszonej fasoli, która zbiera kurz w spiżarni. Przewiń do przodu kilka godzin później i nie jest to tylko normalny gaz wytworzony z chili, którego doświadczasz – to wymioty, biegunka i silny ból brzucha. Możesz winić za to suszoną fasolę.

Chociaż wszystkie suszone fasole zawierają toksynę zwaną fitohemaglutyniną, jest ona szczególnie bogata w fasolę nerkową, a toksyna zostanie zabita tylko w 10-minutowej wrzącej kąpieli wodnej. W przeciwnym razie patrzysz na zaburzenia żołądkowo-jelitowe z zaledwie czterech nieprawidłowo przygotowanych ziaren. Wolnowar nie jest znany z bardzo wysokich temperatur gotowania (temperatury mogą się różnić w zależności od marki, ale Garnek powolne szybkowary stabilizują się na 209 stopniach, co jest nieśmiałe 212 stopni temperatury wrzenia wody) i z tego powodu FDA nie zaleca używania urządzenia, jeśli Twój przepis zawiera fasolę. Po prostu nie nagrzewa się wystarczająco, by zabić toksynę.

Nie jest to jednak beznadziejne. Jeśli już przemoczony suszone fasolki przez 12 godzin i gotowane przez 10 minut, śmiało wrzuć je do wolnowaru. Albo po prostu otwórz puszkę, jak reszta z nas.

Źle się odgrzewasz

powolna kuchenka

Masz resztki w powolnej kuchence. Najłatwiej jest wrzucić garnek do lodówki i następnego dnia odgrzać cały garnek, prawda? Źle. Chyba że jesteś zainteresowany rzucaniem kostką na zatrucie pokarmowe.

Rozumiemy, przeniesienie jedzenia do innego naczynia oznacza, że ​​masz tylko jedną rzecz do umycia. Ale włożenie do lodówki wciąż ciepłego garnka pełnego wciąż ciepłego jedzenia oznacza, że ​​prawdopodobnie nie schłodzi się wystarczająco szybko, i właśnie tam wdzierasz się do lodówki. strefa niebezpieczeństwa dla bakterii. Nawet jeśli zrobiłeś dobrze i przeniosłeś resztki do płytkich pojemników i odpowiednio je schłodziłeś, powolna kuchenka nadal nie jest bezpiecznym zakładem do ponownego podgrzewania. Dzieje się tak dlatego, że podgrzana żywność musi osiągnąć co najmniej 165 stopni w ciągu dwóch godzin, a to po prostu nie stanie się w powolnej kuchence — to powolny , Zapamiętaj? USDA zaleca podgrzanie w piekarniku lub kuchence mikrofalowej, a następnie użycie wolnowaru, aby utrzymać ciepło potrawy. Wiemy, że trochę więcej pracy, ale z pewnością bije na głowę alternatywę.