Błędy, które popełniasz w swoim Instant Pot

Natychmiastowa doniczka

Natychmiastowa doniczka podbił świat i skutecznie wprowadził gotowanie pod ciśnieniem do naszego codziennego życia. To przydatne urządzenie ma teraz stały punkt na naszych ladach i pomaga nam przygotować obiad w ułamku czasu w porównaniu do piekarników i wolnowarów.


Ale czy wiesz, że w przypadku wszystkich kurczaków z kości lub superszybkiego makaronu i sera, naprawdę w pełni wykorzystujesz swoje najnowsze małe urządzenie? Upewnij się, że nie popełniasz tych błędów podczas gotowania z Instant Pot.Nie korzystasz z funkcji sauté

Jednogarnkowe posiłki są najlepszym przyjacielem zapracowanego kucharza, a jeśli nie używasz wyskoczył przycisk w swoim Instant Pot, tracisz okazję. Jeśli twój przepis wymaga zrumienienia mięsa, wstępnego ugotowania cebuli lub wykonania jakichkolwiek prac przygotowawczych na kuchence, możesz to zrobić bezpośrednio w swoim Instant Pot. Podsmaż składniki na dnie garnka olejem lub jakimkolwiek innym tłuszczem, a następnie kontynuuj przepis, przełączając się na funkcję szybkowaru. Jedna patelnia mniej do czyszczenia!
Nie doceniasz czasu, jaki zajmuje przepis

Tak, Instant Pot jest szybki, ale możesz być trochę rozczarowany, gdy przepis na makaron z serem, który obiecuje ugotować w pięć minut, zajmie więcej niż pięć minut. Dzieje się tak, ponieważ nie bierze się pod uwagę czasu potrzebnego, aby maszyna osiągnęła ciśnienie — ale jest sposób, aby: ogolić się kilka minut z procesu. Po prostu włącz Instant Pot zaraz po rozpoczęciu przepisu, nawet jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby zamknąć pokrywkę. Upewnij się, że masz w sobie jakikolwiek płyn do gotowania, aby nie podgrzewać pustego garnka, a następnie dokończ pozostałe przygotowanie. Garnek zacznie się nagrzewać podczas pracy i nie będzie musiał zaczynać od zimnego, gdy zamkniesz pokrywkę. Teraz jesteś o wiele bliżej serowego makaronu.

Wolno gotujesz na niskim poziomie

Cudowny Instant Pot również świeci jako powolna kuchenka, ale nie zajdziesz zbyt daleko, jeśli używasz ustawienie „niskie” za gulasz wołowy. Ponieważ „niski” (lub „mniejszy”) jest bardziej porównywalny z funkcją „utrzymywania ciepła” w powolnej kuchence, możesz sobie wyobrazić, że twoje mięso nadal będzie mniej więcej tak surowe, jak przed podaniem, nawet po wielu godzinach gotowania. Użyj ustawienia „normalny” (lub „średni”) dla prawdziwie powolnej kuchenki „niski”, a ustawienia „więcej” (lub „wysoki”) dla „wysokiego”. Lub wyrzuć gulasz z surowej wołowiny i zdecyduj się na plan B: stek tatarski.Nie czyścisz pierścienia uszczelniającego

Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach wydobywający się z Instant Pot, prawdopodobnie jest to pierścień uszczelniający. Silne pokarmy mogą nasycić silikonowy pierścień, a po kilku posiłkach z pewnością przyjmie straszną kombinację zapachów. Ale zanim wyrzucisz go do kosza, wypróbuj tę metodę, aby Wyczyść to : Wlej do garnka dwie filiżanki białego octu, zamknij pokrywkę, a następnie mieszaj przez dwie minuty na parze. Usuń pierścień i pozwól mu wyschnąć przed ponownym zainstalowaniem. Teraz powinno być (w większości) bezwonne.

Lub wymiana pierścienia uszczelniającego

Instagram

Jeśli nie nadążasz za procesem czyszczenia, a twój pierścionek jest śmierdzącą zgubioną przyczyną, prawdopodobnie nadszedł czas, aby go wymienić. Oprócz zapachów należy również zwracać uwagę na jego integralność — pęknięcia lub inne uszkodzenia mogą prowadzić do wycieków. Na szczęście pierścienie uszczelniające są niedrogie i od lutego 2018 nie kosztują więcej niż 9 USD (w zależności od rozmiaru).Zauważ, że pierścionki sprzedawane przez nieautoryzowani dealerzy nie zostały przetestowane ani certyfikowane przez Instant Pot, a zgodnie z ich witryną internetową „stosowanie pierścieni uszczelniających innych firm może mieć nieoczekiwany wpływ na produkt i unieważni gwarancję Instant Pot”.

składniki nuggetsów z kurczaka mcdonalda

Trzymasz pokrywkę na garnku

Jeszcze jeden sposób na walkę z śmierdzącym pierścieniem uszczelniającym: Przechowuj wieczko do góry nogami na doniczce, a nie osadzone i zamknięte, dzięki czemu pierścień może się wywietrzyć, gdy nie jest używany. Spokojnie, prawda?

Przepełniasz to

Choć kuszące jest przygotowywanie posiłków na miesiąc za jednym razem, ty mogą przesuń Instant Pot zbyt daleko, jeśli chodzi o pojemność. Według instrukcja obsługi , nie należy napełniać garnka więcej niż w 2/3 w przypadku programów gotowania ciśnieniowego lub w więcej niż w 1/2 w przypadku potraw o większej objętości, takich jak ryż lub fasola. Takie postępowanie wiąże się z ryzykiem zatkania zaworu spustowego zawartością, co, jak możemy jedynie zakładać, prowadzi do złych rzeczy.

Nie robisz foliowych uchwytów do podstawki

Wkładanie rąk do gorącego Instant Pot w celu wyłowienia triveta może być niebezpiecznym zadaniem, ale ten przydatny hack znacznie zmniejsza ryzyko. Wszystko czego potrzebujesz to trochę folii i bom, masz uchwyty. Po prostu przełóż złożoną folię przez uchwyty i połóż ją w Instant Pot, na żywności, gdy się gotuje. Kiedy skończysz gotować, użyj uchwytów, aby wyjąć podstawkę (i wszystko, co znajduje się na podstawce) bez poparzenia palców.

Nie układasz jedzenia

Innym sposobem na skorzystanie z gotowania w jednym garnku za pomocą Instant Pot jest: układaj różne produkty spożywcze wewnątrz maszyny. Na przykład, gdy mięso gotuje się na dnie garnka, możesz gotować ziemniaki lub gotować na parze warzywa na górze. Będziesz potrzebować stojak pasuje do Twojego ekspresu, ale jest to tak proste, jak umieszczenie kosza do gotowania na parze lub innego naczynia bezpiecznego w szybkowarze na stelażu. Jeśli to, co gotujesz na parze, będzie gotować się szybciej niż inne jedzenie, będziesz chciał dodać je później, rozprężając i ponownie uruchamiając.

Zawsze korzystasz z szybkiego wydania

Wszyscy spieszymy się, aby zjeść obiad na stole, ale czasami użycie funkcji szybkiego uwalniania ciśnienia nie jest najlepszą opcją. Według Natychmiastowa doniczka , „Szybkie uwalnianie nie nadaje się do żywności o dużej objętości płynów lub dużej zawartości skrobi (np. owsianka, congee, lepkie płyny, zupy itp.). Zawartość żywności może rozpryskiwać się po uwolnieniu ciśnienia”. oni robią polecić użycie szybkiego zwalniania do szybkiego gotowania warzyw i delikatnych owoców morza, ponieważ gotowanie jest bardziej natychmiastowe. Morał z tej historii: jeśli nie używasz naturalnego uwalniania, może trzymaj w pobliżu gąbkę.

Nie używasz go jako urządzenia do gotowania ryżu

Tak, Twoje nowe ulubione urządzenie sprawia idealny ryż , także. (Dodatkowo, porzucając urządzenie do gotowania ryżu, będziesz mieć miejsce w kuchni na przechowywanie Instant Pot.) To tak proste, jak stosunek ryżu do wody 1:1. Ryż opłukać, dodać do garnka z wodą i nacisnąć przycisk „ryż”. (Użyj tej metody tylko do białego ryżu). Ugotowany ryż odstaw na około 10 minut przed otwarciem. Równie łatwy jak stary garnek do ryżu, prawda?

Ale kiedy to robisz, używasz tylko przycisku „ryż”

Przycisk „ryż” zaprowadzi cię tylko do tej pory — nie ignoruj ​​przycisku „wieloziarnisty” w swojej Instant Pot. Będziesz musiał użyć go (lub „ręcznie”) do brązowego lub dzikiego ryżu, ale czasy gotowania będą się różnić, ponieważ w przeciwieństwie do funkcji ryżu, funkcja wielu ziaren nie jest automatyczna. W przeciwieństwie do gotowania tego rodzaju ryżu na kuchence, stosunek ryżu do wody wynosi 1:1. Według Natychmiastowa doniczka , wynika to z prawie nieistniejącego parowania wody w szybkowarze, co również bardzo ułatwia zapamiętanie „przepisu”. Wystarczy ustawić czas gotowania na 22-28 minut w przypadku brązowego ryżu i 25-30 minut w przypadku dzikiego ryżu.

Nie czyścisz osłony przeciwblokującej

Natychmiastowa doniczka

Jeśli nigdy nie udało ci się osłona przeciwblokująca znajduje się na spodzie pokrywki Instant Pot, zatrzymaj to, co robisz i wyczyść ją teraz. Element ten należy wyjmować i czyścić przy każdym użyciu (zdecydowanie w przypadku nadmiernego rozpryskiwania się żywności), aby uniknąć zatkania i zablokowania otworu wentylacyjnego zanieczyszczeniami. Zatkany otwór wentylacyjny nie jest przyjacielem szybkowaru.

Źle podwajasz przepis

Szybkowar to nie obchodzi ile mięso jest w garnku, ale to obchodzi jak duży te kawałki mięsa są. Więc jeśli jesteś podwojenie przepisu ale kawałki mają taką samą wielkość, jakiej wymaga przepis, czas gotowania powinien pozostać taki sam, bez konieczności zwiększania. Jeśli jednak zmieniasz przepis z kurczaka w kostkach na całą pierś, musisz się dostosować. Instant Pot jest dobry, ale nie jest magiczny.

Nie używasz wystarczającej ilości płynu

Możesz pomyśleć, że użycie mniejszej ilości płynu może skłonić Instant Pot do szybszego gotowania, ale bez kości. Maszyna potrzebuje pewnej ilości płynu, aby osiągnąć ciśnienie i zgodnie z Natychmiastowa doniczka ta ilość to 1 filiżanka, minimum. Wypełnij mniej niż to, a będziesz czekać a długo czas.

Używasz za dużo płynu

Ryzykując, że zabrzmi jak strona z Złotowłosa i trzy niedźwiadki , tam jest dokładnie ilość płynu potrzebna do gotowania w garnku Instant Pot. Ustaliliśmy już minimum, ale trzeba też uważać, żeby nie używać za dużo płynu . Ze względu na brak parowania wody, sosy nie zmniejszają się, jak na kuchence, a zatem smaki nie będą się koncentrować, co skutkuje mdłymi, cienkimi sosami. Postępuj zgodnie z przepisem — to zdecydowanie czas, w którym więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Za wcześnie dodajesz zagęszczacze

Z powodu braku parowania wody może się okazać, że będziesz musiał gęstnieć gotowe danie, nawet jeśli nie użyłeś zbyt dużo płynu. Należy to zawsze robić po gotowanie, ponieważ zagęszczony płyn może powodować utratę pary, co spowalnia cały proces gotowania. Jedną z opcji jest ustawienie urządzenia na „smażenie” po zakończeniu gotowania pod ciśnieniem, a następnie wmieszanie środka zagęszczającego (np. zawiesiny skrobi kukurydzianej) i gotowanie na wolnym ogniu do pożądanej konsystencji.

Źle robisz makaron

Tak, o dziwo, możesz gotować makaron z powodzeniem w szybkowarze, ale należy pamiętać o dwóch rzeczach:

  1. Pomiń cienki, mały makaron, taki jak anielskie włosy lub pastina, które zamienią się w papkę. Wybierz bardziej obfite odmiany, takie jak penne lub rigatoni.
  2. Nie ulegaj pokusie mieszania makaronu z innymi składnikami. Najpierw dodaj sos i dowolny płyn do gotowania, a następnie dodaj makaron na wierzchu. Zapobiega to przyklejaniu się do dna doniczki.

Jesteś teraz oficjalnie profesjonalistą w zakresie makaronów Instant Pot.