Moczenie Trik dla mniej przytłaczającego smaku cebuli

 Kosz całe żółte cebule. Jeong-Seon/Shutterstock Nancy Mock


epicka pizza na posiłek w torbie

Shrek powiedział, że podobnie jak ogry, „cebula ma warstwy”. To trafna obserwacja, ale powinien był zauważyć, że cebula DODAJE warstwy — smaku, do każdej potrawy, do której jest wkładana. Dlatego istnieje cebule w tak wielu pikantnych przepisach, od francuskiej zupy cebulowej po sos do makaronu i tacos.Każdy, kto kroił surową cebulę (lub nawet był w pobliżu, gdy robił to ktoś inny) wie, że mają ostry, ostry aromat i smak, który może dosłownie doprowadzić ludzi do płaczu. Nie stanowi to problemu w przepisach, w których cebula jest smażona, smażona lub poddawana działaniu ciepła w inny sposób, ponieważ gotowanie pomaga złagodzić i osłodzić smak surowej cebuli. Ale co możesz zrobić, aby oswoić kęs surowej cebuli do niegotowanych potraw, takich jak sałatki i kanapki?
To proste: wystarczy je wykąpać. Ta wskazówka pochodzi dzięki uprzejmości „ Podstawy klasycznej włoskiej kuchni ' autorka Marcella Hazan. Technika Hazana do mięknięcia surowej cebuli składa się z dwóch lub trzech rund tej metody: Wrzuć plastry do miski z lodowatą wodą, wyciśnij zanurzone plastry, odlej mętną wodę, a następnie napełnij świeżą, zimną woda. Ten proces może trwać od 10 do 30 minut. Wytrzyj pokrojoną cebulę do sucha, a teraz jest miękka i gotowa do użycia.

Jeszcze dwie sztuczki z moczeniem, aby okiełznać surową cebulę

 Miska pokrojonej czerwonej cebuli w wodzie. SHARKY PHOTOGRAFIA/ShutterstockOkazuje się, że istnieje więcej niż jeden sposób moczenia cebuli, a wszystkie one sprawiają, że cebula jest mniej intensywna i przyjemniejsza w świeżych potrawach. Jeden ze sposobów obejmuje ocet: wystarczy dodać pokrojoną cebulę do białego lub smakowego octu i pozostawić na około 15 minut. Ten proces nie tylko usuwa ostry, surowy smak cebuli, ale także czyni ją bardziej delikatną. Pamiętaj tylko, że ocet sprawi, że będą smakować octem, więc połącz je szybko kiszona cebula z potrawami, które pokochają odrobinę kwaskowatości, takimi jak hamburgery, tacos i miski zbożowe.

Pochodzi z innej techniki moczenia, która pomaga złagodzić pokrojoną cebulę Ilustrowani kucharze. Zalecają moczenie cebuli w roztworze zimnej wody i sody oczyszczonej: stosunek jednej łyżki stołowej sody na każdą szklankę wody. Dogodnie ta metoda nie wymaga wyciskania ani zmiany wody; po prostu pozwól cebuli usiąść przez około 15 minut. Cooks Illustrated wyjaśnia, że ​​oprócz wypłukiwania niektórych związków, które nadają cebuli ich ostry smak i aromat, soda oczyszczona neutralizuje również wszelkie pozostałe związki. Opłucz cebulę pod zimną bieżącą wodą, aby zmyć sodę oczyszczoną, i jest gotowa do użycia: dodaj ją do zimnego makaronu lub sałatek jajecznych, rozrzuć je na wierzchu zielonych sałatek lub ułóż je warstwami w kanapce w stylu delikatesowym.