Najdroższa przyprawa na świecie

Szafran

Jeśli kiedykolwiek zacząłeś gotować przepis i zdałeś sobie sprawę, że potrzebujesz konkretnej przyprawy, aby go przygotować, możesz być zaskoczony, gdy dowiedziałeś się, jak drogie są niektóre przyprawy w sklepie spożywczym. Możesz być jeszcze bardziej zszokowany, jeśli próbujesz kupić mały słoik najdroższej przyprawy na świecie, która czasami może kosztować nawet 5000 dolarów za funt (przez Luksus Insider ).


O jakiej przyprawie chodzi? Szafran. Powszechnie wymagana w kuchni hiszpańskiej, bliskowschodniej, włoskiej i indyjskiej, za tę przyprawę trzeba wydać całkiem sporo. Ale dlaczego jest tak drogie?Dlaczego szafran jest tak drogi?

Szafran

Wysoka cena szafranu istnieje nie bez powodu — w rzeczywistości jest to bardzo pracochłonna uprawa.
mleko zastępcze na kwaśną śmietanę

Najwięcej szafranu uprawia się w Grecji, Indiach, Iranie, Włoszech i Hiszpanii. Szafran to piętno kwiatu Crocus sativus. Każdy kwiat ma trzy znamiona, które znamy jako nitki szafranu, które są zbierane ręcznie.

W sumie potrzeba od 50 000 do 75 000 kwiatów, aby zrobić tylko jeden funta szafranu, a zebranie tego jednego funta może zająć do 20 godzin pracy.co jest w mleku?

Czasami znajdziesz niedrogi szafran, ale bądź ostrożny. Zwykle jest to albo zupełnie inny produkt (czasami „szafran meksykański”, zwany azafranem, który w rzeczywistości jest suszonymi płatkami szafranu) lub szafran, który został oszukańczo pokrojony z kurkumą lub papryką (przez Surowy baton ). Powinieneś również zdecydować się na nitki szafranu zamiast mielonego szafranu, ponieważ łatwiej jest stwierdzić, czy dostajesz prawdziwą ofertę, czy nie, gdy nitki są nienaruszone.

Z jaką ilością szafranu muszę gotować?

Paella

Jeśli gotujesz paellę, curry lub ryż perski i potrzebujesz szafranu, możesz się martwić, że będziesz musiał wykupić drugą linię kredytu na swój dom, żeby sobie na to pozwolić.Tak, może być drogo, ale na szczęście wystarczy odrobina tej przyprawy, aby nadać niepowtarzalny smak potrawom (poprzez Pieniądze Inc ).

Większość przepisów wymaga szczypty szafranu, co odpowiada około 1/8 łyżeczki mielonego szafranu ( Świerk zjada ). Nie chcesz używać zbyt dużo, ponieważ smak szafranu może szybko przytłoczyć Twój przepis, więc zacznij od małych i dodaj więcej, jeśli uważasz, że przepis tego potrzebuje.
Kategorie Zabawa jak Nazwy