Najdroższy stek na świecie

Wołowina Polmard Facebook

Szybko, nazwij najbardziej ekskluzywny i najdroższy rodzaj wołowiny na świecie — postaw na mostek na burgery, które powiedziałeś Kobe wołowina. Jednak myliłbyś się (zaskakująco) w błędzie. Jak się okazuje, niektóre z najbardziej wypasionych krów pochodzą z Francji, a nie z Japonii. W rzeczywistości najdroższy kawałek wołowiny możesz zatopić zęby w niewiarygodnych 3200 dolarów. Pochodzi z rasy bydła o nazwie Blonde d'Aquitaine, a krowa, która oddała życie za ten przysmak, została wychowana w bezstresowym, luksusowym środowisku na małej rodzinnej farmie niedaleko miasta Saint Mihiel w północno-wschodniej Francji.


Bez stresu? Biorąc pod uwagę cel, w jakim ta krowa jest hodowana, czy nie wydaje się trochę hipokryzją dbanie o jakość jej stosunkowo krótkiego życia? Odstresowywanie bydła jest jednak wykonywane z pewnych niezbyt altruistycznych powodów – kiedy krowa jest zestresowana, jej poziom glikogenu i kwasu mlekowego gwałtownie wzrasta, co powoduje, że mięso jest mniej delikatne i mniej aromatyczne. Na farmie Polmard, gdzie hodowane są te pieszczotliwe bydło, nawet doświadczenie końca życia jest tak pocieszające, jak to tylko możliwe — tylko cztery krowy tygodniowo są wysyłane na spotkanie (lub mięso) ze swoim producentem.Najdroższy obiad ze stekiem na świecie

Sklep mięsny Polmard Facebook

Najlepszym kawałkiem tego najszlachetniejszego bydła jest cote de boeuf (stek żeberkowy), który starzeje się od Y2K błąd okazał się nie być rzeczą. Ten szczególny stek można kupić tylko w boucherie Polmard w Paryżu i jest tak ekskluzywny, że tylko kilku szefów kuchni restauracyjnych na całym świecie ma możliwość zakupu tej wołowej perfekcji.
Jeśli Twój prywatny kucharz jest na wakacjach, najlepszym miejscem na delektowanie się starą wołowiną Polmard jest Z gwiazdką Michelin Restauracja Caprice w hotelu Four Seasons w Hongkongu. Za 700 USD za osobę możesz cieszyć się swoim cote de boeuf (i zdecydowanie lepiej się nim cieszyć) w ramach specjalnego menu przy stole szefa kuchni. Ten ultra-luksusowy posiłek zawiera również takie przysmaki jak rumsztyk pokrojony w cienkie plasterki i przyozdobiony jesiennymi truflami, tatar wołowy z whisky Laphroaig i Oscietra kawior , ale gwiazdą pokazu jest Rare Millesime Cote de Boeuf firmy Polmard, Vintage 2000. Ten masywny kawałek wołowiny prawie nie ma marmurkowatości ani tłuszczu, ani nie jest potrzebny, ponieważ smak z delikatną kwasowością i konsystencją są tak delikatne można go prawie przeciąć samym widelcem, są naprawdę niezapomnianym przeżyciem — tak przynajmniej wskazywałyby pełne rezerwacje w restauracji.

Nie, żeby zbyt wielu z nas się o tym wkrótce dowiedziało, ale hej, jeśli marzysz o kolacji ze stekiem, równie dobrze możesz marzyć o wielkich rzeczach, a ten wysublimowany stek jest zdecydowanie tym, o czym marzysz o słodkich, słodkich snach są zrobione.


Kategorie Wskazówki Nazwy Zabawa