Nadchodzi Donug, twoje kolejne wspaniałe lekarstwo na kaca

 hybryda nuggetsów z kurczaka i pączków @Zjadacz/Twitter Vedran Maslovar


W dzisiejszych czasach wydaje się, że nigdy nie mamy wystarczająco dużo produktów spożywczych, którymi można się cieszyć. Ta ciągła potrzeba coraz większej ilości wszystkiego doprowadziła do pojawienia się hybryd i crossoverów żywieniowych. Pierwsze hybrydy żywieniowe pojawiły się w postaci kronów i cruffinów. Popularny cronut to skrzyżowanie rogalika i pączka, wymyślone przez cukiernika Dominique'a Ansela w jego nowojorskiej piekarni (za pośrednictwem Definicje ). Ciasto jest smażone na oleju i wypełnione śmietaną. Został nawet ogłoszony jednym z najlepszych wynalazków 2013 roku i nic dziwnego, że cronut został naśladowany i odtwarzany na całym świecie (za Czas ).jak gotować czosnek

Z drugiej strony cruffin, hybryda croissanta i babeczki, która jest wypełniona wszystkim, od śmietany i czekolada do owoców i galaretki, została wymyślona przez Kate Reid w Melbourne, również w 2013 roku (przez 196Smaki ). Ale Wtajemniczony donosi, że istnieje wiele innych hybryd spożywczych, od turducken (połączenie indyka, kaczki i kurczaka) po ramen burgery i sushi burrito. A jeden pikantny krzyżowy pokarm jest chwalony jako kolejny lek na kaca.
Donug to hybryda pączków i nuggetsów z kurczaka

@KlawiaturaHulk/Twitter

Czy słyszałeś kiedyś o donug? Tygodnik amerykański mówi, że ta hybryda pączek a bryłka kurczaka została wynaleziona przez Szkota, Craga Carricka, i jest chwalona jako „doskonałe jedzenie na kaca”. Carrick i jego żona Rachel Dutton zaprezentowali wynalazek w „Shark Tank” w Australii Potrójne M ). Składa się z mięsa z kurczaka, przypraw, płatków kukurydzianych i panierki panko. Donugowi w kształcie pierścienia towarzyszą trzy różne sosy: jeden z beszamelem dijon, drugi z japońskim curry i ser Mozzarella serowy, a ostatni to pikantny sos na bazie ostrej papryki.Carrick twierdzi, że nie chce zmieniać świata za pomocą donuga, ale dać ludziom coś zabawnego i łatwego do zjedzenia. Wynalazca chce, aby pączki oferowane były „na każdym boisku sportowym, w każdym serwomechanizmie, w każdym sklepie z rybą z frytkami”, a my możemy dołączyć do jego życzeń tylko dlatego, że wygląda całkiem pysznie. Pozostaje tylko zobaczyć, czy wyleczy nas z kaca po szalonej nocy.