„Najłatwiejszy sos na świecie”, którego Bobby Flay używa do Arancini

 Bobby Flay Gabe'a Ginsberga/Getty'ego Sarah Martinez


Jeśli jest jedna rzecz, którą wiemy o Bobbym Flayu, to to, że ten człowiek wie co nieco o smaku. Niezależnie od tego, czy pokonuje swoich konkurentów w Beat Bobby Flay, czy olśniewa gości w swojej najnowszej restauracji Amalfi, Flay sprawia, że ​​ludzie wracają po więcej. W rozmowie z Smacznego , Flay ujawnił, że kluczem do tak pysznego smaku jego jedzenia był nadmiar przypraw. Powiedział: „Prawdopodobnie przyprawiam o 60% więcej niż domowy kucharz. Dlaczego? Ponieważ jedzenie tego potrzebuje”. Aby Flay mógł odpowiednio przyprawiać i smakować swoją karmę, potrzebuje dobrze zaopatrzonej spiżarni. Flay pozwolił fanom zajrzeć do środka jego zaopatrzonej spiżarni , który jest wypełniony odmianami papryczek chili, octem i bułką tartą.Oprócz przyprawiania potraw Flay wie, jak tworzyć proste sosy, które pękają w szwach od smaków. Rozpoczął swoją karierę od kuchni południowo-zachodniej, ale ostatnio skupił się na celebrowaniu śródziemnomorskich smaków Włoch i wybrzeża Amalfi (per stronie Flaya ). Podczas Wywiad z Rachael Ray , Flay udostępnił dwa sosy, które ma zawsze pod ręką . Jego włoski sos z czerwonych pomidorów jest używany do dań takich jak spaghetti, a jego pikantny czerwony sos chili służy jako baza do jego zapiekanki enchilada. Podczas gdy obie wersje sosu zawierają garść składników, Flay właśnie podzielił się swoim niewiarygodnie prostym sosem, który smakuje o wiele bardziej złożony niż jest.
Sos Flay's wymaga tylko dwóch składników

 brązowe masło PoppyB/Getty Images

Podczas segmentu dla Nowy Jork na żywo , szef kuchni Bobby Flay nauczył ludzi jednej ze swoich jesiennych pozycji w menu w Amalfi. Danie, które przygotował, to arancini z dyni piżmowej z sosem z brązowego masła. A tradycyjny przepis na arancini obejmuje smażoną kulkę ryżową risotto nadziewaną parmezanem i mozzarellą. Twist Flaya polega na tym, że używa dyni piżmowej w nadzieniu i podaje ją z brązowym maślanym sosem creme fraiche (na Amalfi ).Dla tych, którzy chcą spróbować zrobić danie w domu, sos jest czymś, co mogą zrobić nawet niedoświadczeni kucharze. Flay nazywa swój sos „najłatwiejszym sosem na świecie”, ponieważ wymaga jedynie brązowego masła. Kiedy masło się zarumieni, Flay nakłada je na creme fraiche. Creme fraiche przypomina kwaśną śmietanę , z mniejszym posmakiem. Podczas gdy Flay nie określa, czy creme fraiche jest domowej roboty, łatwo jest kupić odmianę kupioną w sklepie.

Gotowanym elementem sosu jest brązowe masło. Wszystkie przepisy zauważa, że ​​​​brązowe masło to masło, które zostało ugotowane, aż cała woda wyparuje, a stałe składniki mleka nabiorą złotobrązowego koloru. Produkt końcowy ma bogatszy, bardziej orzechowy smak niż zwykłe masło i stanowi cudownie prosty składnik. Brązowe masło jest niezwykle wszechstronne i może być używane zarówno w pikantnych zastosowaniach, takich jak makaron lub risotto, jak i słodsze opcje, takie jak ciasteczka .