Najlepsze makarony bezglutenowe w 2022 roku

  różne rodzaje makaronów bezglutenowych Nina Firsova/Shutterstock Allie Miller
Przejście na bezglutenowe nie ogranicza się już do osób z nietolerancja glutenu — stan, który powoduje poważne problemy zdrowotne po spożyciu glutenu — lub nawet ogranicza się do osób z łagodniejszymi chorobami nadwrażliwość na gluten . Teraz osoby bez medycznej potrzeby unikania glutenu mogą przyjmować dieta bezglutenowa starać się utrzymać zdrowszy styl życia. Ważne jest, aby pamiętać, że per Uniwersytet Harwardzki , nie ma dowodów na to, że diety bezglutenowe są zawsze zdrowsze dla osób, które nie mają jakiejś nietolerancji glutenu.
Niemniej jednak osoby na diecie mogą szukać bezglutenowych wersji chleba, płatków zbożowych, ciastek, tortilli z mąki, krakersów i nie tylko, wyjaśnia Celiac.org . Mogą unikać składników, takich jak jęczmień, żyto lub pszenica, które zawierają gluten. Dzięki rozwojowi diety bezglutenowej mamy do wyboru więcej produktów bezglutenowych w sklepie spożywczym. Wiele z tych produktów to rodzaje makaronów.

Zwykły makaron nie jest bezglutenowy — makaron zwykle robi się z mąki pszennej, wyjaśnia Linia zdrowia . Alternatywy bezglutenowe wykorzystują inne składniki, aby odtworzyć smak i konsystencję zwykłego makaronu. Mąka ryżowa i tapioka to jedne z najczęstszych bezglutenowe substytuty mąki . Inny opcje to mąka migdałowa, mąka gryczana lub mąka owsiana. Firmy zajmujące się makaronem zwrócą się również do składników takich jak ryż, rośliny strączkowe lub warzywa, aby zastąpić gluten w produktach. Przy tak dużej różnorodności różnych makaronów bezglutenowych może być trudno określić, który z nich jest lepszy. Aby oszczędzić Ci kłopotów, zebraliśmy jedne z najlepszych makaronów bezglutenowych dostępnych w 2022 roku.Jak wybraliśmy produkty

Kristi Błochin/Shutterstock

Słaba konsystencja to częsta skarga na makaron bezglutenowy. Często domowi kucharze kończą z makaronem bezglutenowym, który jest gumowaty lub rozpadający się po ugotowaniu. Niektóre z tych niepowodzeń można przypisać niewłaściwemu przygotowaniu. W zależności od produktu, różne czasy gotowania są potrzebne, czego nie mogą oczekiwać osoby przyzwyczajone do robienia zwykłego makaronu. Ale czasami to nie tylko wina szefa kuchni. W naszych rekomendacjach trzymaliśmy się z daleka od bezglutenowych makaronów, które zamieniają się w papkę na talerzu.Innym problemem związanym z makaronem bezglutenowym są problemy żołądkowe. Może to być szczególnie rozczarowujące, ponieważ wiele osób kupujących makaron bezglutenowy stara się uniknąć tej właśnie dolegliwości. Bezglutenowe japońskie makarony shirataki, wykonane z błonnika konjac, wysłały nawet ludzi do Szpital . Ten rodzaj makaronu – a także inne, które powodują choroby – zostawiliśmy na naszej liście najlepszych makaronów.

Aby zdecydować, które makarony bezglutenowe są najlepsze z najlepszych, najpierw ustaliliśmy, które kategorie produktów są najbardziej interesujące dla czytelników. Skupiliśmy się na określonych składnikach zastępujących gluten, takich jak ciecierzyca, quinoa czy ryż. Zwróciliśmy też uwagę na takie rzeczy, jak rodzaj makaronu. W przypadku każdej kategorii zagłębiliśmy się w poprzednie relacje prasowe, recenzje użytkowników i ogólną popularność, aby znaleźć najlepszy produkt w każdej kategorii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które z makaronów bezglutenowych z 2022 roku spełniają oczekiwania, a których nie warto kupować. Wszystkie ceny były aktualne na dzień publikacji tego artykułu.

Najlepszy ogólnie

Kapelusz

Cappello's to firma, która wykorzystuje mąkę migdałową zamiast mąki pszennej zawierającej gluten. Świeżo mrożony makaron fettuccine firmy Cappello ma certyfikaty koszerności, paleo, bez GMO i bez zbóż – oprócz tego, że jest bezglutenowy. Jedynymi składnikami fettuccine Cappello są „mąka migdałowa, jajka, mąka z tapioki, guma ksantanowa, sól morska”. Spółka . Oprócz tych prostych składników dostępne są proste instrukcje gotowania. Makaron fettuccine Cappello gotuje się w zaledwie 90 sekund. Gdy są gotowe, powstały makaron ma bardziej jedwabisty smak i konsystencję niż inne makarony bezglutenowe.

Na Amazonka , mrożone makarony fettuccine firmy Cappello zostały sprawdzone ponad 800 razy i otrzymały średnią ocenę 4,5 na 5. Kupujący zauważyli, że to pudełko makaronu jest dość drogie, ale warto je okazjonalnie przejąć. Wielu chwaliło odczucie w ustach tego makaronu. „Przybijają teksturę „prawdziwego” makaronu wypełnionego glutenem” – napisał jeden z użytkowników. Recenzenci Amazon docenili również produkt za mniejszą zawartość węglowodanów. „Z każdej opcji makaronu o niskiej zawartości węglowodanów — Capello's robi najlepszy produkt. Regularnie używam tego fettuccine w moich daniach z makaronu dla przyjaciół keto i nie keto”, powiedział inny klient. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie myśleli, że produkt z powodzeniem naśladuje prawdziwy, zawierający gluten makaron. „To jest najbliżej prawdziwego makaronu. Czujesz się, jakby to był normalny makaron” – zeznał kupujący.

Możesz kupić Fettuccine z mąki migdałowej Cappello ze strony internetowej firmy za 11 USD.

Najlepszy budżet

Starożytne żniwa

Makaron z komosy ryżowej Ancient Harvest to świetna opcja w przystępnej cenie. Jedno średniej wielkości pudełko makaronu kosztuje zaledwie 6 USD. Ponieważ każde pudełko zawiera ponad dziewięć uncji makaronu — mówi się, że jest to pięć porcji — klienci płacą około 75 centów za uncję. Makaron penne z Ancient Harvest ma masowy urok. Na Amazonie została sprawdzona ponad 900 razy. Jego średnia ocen wynosi 4,6 na 5. „Zdrowe i obfite z dobrym kęsem” – powiedział jeden z konsumentów. „Ulubieniec mojej rodziny od 10 lat!” napisał jeden. 'Na pewno kupimy to ponownie. Pyszne!' powiedział inny kupujący Amazon.

Za Strona internetowa z Ancient Harvest, te makarony penne są wykonane z brązowego ryżu, kukurydzy i komosy ryżowej. Każdy z tych bezglutenowych składników jest mielony na mąkę, a następnie mieszany z makaronem. Nie dodaje się żadnych innych produktów spożywczych. Certyfikaty zdrowia są również trudne do pobicia. Penne Ancient Harvest jest ekologiczne, koszerne, bez GMO i bezglutenowe. Produkt jest również stosunkowo wolny od alergenów: nie zawiera ośmiu głównych alergenów (mleko, pszenica, skorupiaki, orzeszki ziemne, soja, orzechy, jaja i ryby).

Możesz kupić komosę ryżową Ancient Harvest na Amazonka za 6 dolarów.

czy ostry sos trzeba przechowywać w lodówce?

Najlepszy makaron z ciecierzycy?

Nonsens

Banza to rozpoznawalna nazwa w makaronach bezglutenowych. Ta firma makaronowa robi makaron z ciecierzycy, znanej również jako fasola garbanzo, stąd nazwa „Banza”. Ta bezglutenowa firma makaronowa produkuje kilka kształtów. Kształty makaronów, takie jak penne, cascatelli, muszle, łokcie, rigatoni, spaghetti i inne są sprzedawane przez Nonsens . Jednak rotini to jeden z najpopularniejszych kształtów. Wraz z muszlami i penne rotini jest jednym z bestsellerów Banzy przypadki odmiany . Rotini cenimy ponad inne produkty marki Banza za swój kształt. Spirale Rotini są idealne do zbierania sosów i innych składników makaronu.

Ta firma nie leci pod radarem. Insider biznesowy powiedział, że Banza produkuje jeden z najlepiej sprzedających się makaronów zarówno w Whole Foods, jak i Target. Ale produkty Banzy cieszą się nie tylko popularnością wśród prasy — klienci również je doceniają. Na Amazon makaron rotini firmy Banza został sprawdzony ponad 2000 razy, uzyskując średnią ocenę 4,7 na 5. „Byłem trochę sceptycznie nastawiony do makaronu z ciecierzycy… ale muszę przyznać, że są całkiem dobre” – powiedziała jedna osoba, która wypróbowałem makaron Banzy. Docenił je także inny nowicjusz w świecie makaronów bezglutenowych. „Szukałem sposobów na ograniczenie węglowodanów w domu i te zdecydowanie załatwiły sprawę. Mój facet (wybredny jedzący) nawet je polubił” – przeczytaj jedną z recenzji Amazon.

Możesz kupić Rotini z ciecierzycy Banzy na Amazon za 10 USD.

Najlepszy makaron z brązowego ryżu?

Jedzenie Lotosu

Makaron z brązowego ryżu zapewnia korzyści zdrowotne brązowego ryżu, ale w postaci makaronu. SFGate donosi, że brązowy ryż jest zdrowy ze względu na zawartość żelaza. Inteligentne urządzenie do makaronu zwany brązowym ryżem korzystnym ze względu na niski indeks glikemiczny, który zapobiega skokom cukru we krwi. Jak pokazuje ta rada, wybór makaronu z brązowego ryżu to nie tylko sposób na uniknięcie glutenu — może on również poprawić zdrowie na inne sposoby.

Jeśli szukasz pełnowartościowego, bezglutenowego makaronu, wybierz makaron tajski z brązowym ryżem Lotus Foods. Te długie, płaskie, smukłe makarony mają tylko jeden składnik: organiczny brązowy ryż, według Jedzenie Lotosu . Według firmy ten produkt ma certyfikaty wegańskie, bez GMO, koszerne i bezglutenowe. Prozdrowotne właściwości tego produktu sprawią, że będziesz chciał się podkręcić szybkie domowe pad thai .

Na Amazon użytkownicy pozytywnie odebrali produkt Lotus Foods. Makaron został oceniony ponad 900 razy, a średnia ocena to 4,5 na 5. Jedna osoba nazwała je swoim ulubionym makaronem z brązowego ryżu, przypisując najwyższą jakość składników. „W przeciwieństwie do innych makaronów ryżowych, mają one ładny kęs i nigdy nie są mdłe. Lotus naprawdę sprzedał mi swoje produkty, ponieważ wydaje się, że pozyskują najlepszy ryż” – powiedzieli. Inni użytkownicy nazywali je przydatnymi w uniwersalnych daniach, nie tylko pad thai.

Możesz kupić Tajski makaron ryżowy Lotus Foods na Amazon za 8 USD.

Najlepszy makaron z komosy ryżowej?

GoGo Quinoa

Makaron GoGo Quinoa to idealny składnik bezglutenowego makaronu i sera. Makaron zawiera ekscytującą mieszankę czerwonego i białego makaronu. Różne kolory pochodzą od różnych szczepów komosy ryżowej. Oprócz tego, że jest estetyczny, ten makaron ma również kilka certyfikatów zdrowotnych, w tym bezglutenowy.

Kupujący mogą chcieć makaron bezglutenowy na bazie komosy ryżowej ze względu na zdrowe właściwości ziarna. Komosa ryżowa jest bogaty w białko, żelazo, błonnik i witaminy z grupy B. Wybierając makaron bezglutenowy z komosy ryżowej, możesz czerpać niektóre z wielu korzyści z nasion.

Na Amazon te makarony makaronowe zostały sprawdzone ponad 800 razy. Mają średnią ocenę 4,6 na 5. Niektórzy użytkownicy szczególnie doceniają brak kukurydzy, która jest zwykle używana jako zamiennik pszenicy w innych makaronach bezglutenowych. Kukurydza jest szczególnie powszechnym składnikiem wypełniającym w makaronach na bazie komosy ryżowej, według Wskazówki dotyczące przepisów . Niektórzy ludzie wciąż byli rozczarowani, że użyto mąki ryżowej. Ale inni byli zadowoleni z smaku ugotowanego makaronu. „To utrzymuje się podczas procesu gotowania” – zeznał jeden z kupujących Amazon. „Uwielbiam tę konsystencję, zupełnie jak prawdziwy makaron” – powtórzył inny klient. Włączenie mąki ryżowej — a także brak kukurydzy — może być powodem tej udanej, satysfakcjonującej tekstury.

Możesz kupić Makaron makaronowy GoGo Quinoa na Amazon za 17 USD.

Najlepszy makaron edamame

Poznaj kuchnię

To spaghetti jest zrobione z edamame. Chociaż częściej spotyka się bezglutenowy makaron z ciecierzycy lub czarnej fasoli, azjatyckie odmiany fasoli, takie jak edamame, zapewniają rzadki przysmak.

Według Poznaj kuchnię , ten makaron jest bezglutenowy, wegański, koszerny i certyfikowany bez GMO. Firma zaleca podawanie makaronu z sosem grzybowym lub oliwą z oliwek. Ale te długie, zielone kluski świetnie pasują również do warzyw, takich jak marchewka czy papryka. Razem ta kombinacja pokarmów roślinnych jest nie tylko zdrowa, ale i kolorowa.

Te makarony edamame zostały kupione i sprawdzone ponad 2000 razy na Amazon. Średnia ocen to 4,2 na 5. Klienci z cukrzycą są szczególnie zadowoleni z makaronu Explore Cuisine. Jedna osoba powiedziała: „Jako diabetyk zrezygnowałem z makaronu… A potem pewnego dnia natknąłem się na makaron Edamame w sklepie spożywczym Aldi… Jakie to satysfakcjonujące!” Inna osoba napisała: „Najlepszy makaron niskowęglowodanowy — używamy go dla cukrzyka”. Chociaż jest to wygodne dla tych konkretnych klientów, inni również ich lubią. „Ten makaron edamame jest naprawdę dobry. Wahałem się z zakupem ze względu na cenę, ale warto i będę kupować więcej. Oczywiście nie jest to prawdziwy zwykły makaron, który wszyscy kochają, ale jest blisko” – powiedział nieznajomy - cukrzycowy recenzent Amazon.

Możesz kupić Poznaj spaghetti edamame od Cuisine na Amazon za 7 USD.

Najlepszy makaron superfood?

Cybele jest wolny do jedzenia

Cybele's Free to Eat to doskonałe makarony bezglutenowe. Według Marka , wszystkie makarony firmy są wytwarzane bez powszechnych alergenów, takich jak orzeszki ziemne. Makarony mają kształty takie jak rotini, muszle, penne i łokcie. Ponadto różne produkty występują w różnych kolorach, które wskazują na różne pożywienie, z którego wytwarzany jest każdy makaron. Zielony makaron Cybele składa się z zielonej soczewicy, szpinaku, jarmużu i brokułów. Odmiana fioletowa składa się wyłącznie z buraków, fioletowej marchewki, słodkich ziemniaków i czerwonej soczewicy. Białe rotini składa się z pasternaku, zielonej soczewicy i kalafiora. Każdy produkt zawiera nie tylko zdrowe warzywa i rośliny strączkowe, ale także bezglutenowe.

Punkty prasowe, takie jak Idź za darmo nabiału docenił markę ogólnie, podkreślając możliwości przetwarzania Cybele's Free to Eat. Te fabryki są wolne od ośmiu głównych alergenów. Ponieważ produkty są wytwarzane bez tych składników, nie ma potrzeby ich wprowadzania do fabryk marki. Na Amazon ten produkt jest dobrze oceniany, a ponad 900 ocen osiąga średnio 4 na 5. Wiele osób doceniło smak i konsystencję. „Smak i konsystencja były niesamowite. Absolutnie doskonałe” – powiedziała jedna osoba. „Co zaskakujące, ma zarówno dobry smak, jak i konsystencję” – napisał inny. 'Piękna konsystencja al dente. Smak jest niesamowity. Zwycięzca!' napisał jeszcze jeden recenzent.

Możesz kupić zielony makaron superfood od Cybele's Free to Eat na Amazon za 5 USD.

Najlepszy makaron ryżowy

Kuchnia tajska

Kuchnia tajska to azjatycka firma spożywcza, która produkuje kilka różnych makaronów ryżowych, z których wszystkie są bezglutenowe. Jedną z najlepszych opcji jest makaron ryżowy firmy stir-fry. Jedynymi składnikami są ryż i woda. Makaron jest dość gruby, dzięki czemu jest wystarczająco mocny, aby utrzymać swój kształt podczas smażenia. Thai Kitchen zaleca używanie ich do przygotowywania potraw takich jak tajska sałatka z makaronem na zimno, tajski makaron sezamowy lub domowy pad thai. Z makaronem ryżowym, takim jak ten, możesz również zamienić go na makaron, włożyć do curry lub zrobić wrapy z sałaty.

Na Amazonie te bezglutenowe makarony ryżowe są popularne. Istnieje ponad 1700 ocen, które wynoszą średnio 4,6 na 5. Klienci twierdzą, że produkt jest wypróbowany i prawdziwy. „To najlepsze makarony ryżowe na rynku i wypróbowałem je wszystkie” – powiedziała jedna osoba. „Te makarony ryżowe są smaczne z dowolnym dodatkiem sosu” – napisał inny. Wielu polecało ich używanie do azjatyckich przepisów. „Świetny makaron do kuchni azjatyckiej” – zauważył jeden z klientów Amazon. „Wspaniały dodatek do smażenia na patelni” – powiedział jeden z nich. „Dobre do kuchni azjatyckiej. Łatwe do gotowania” – napisał jeszcze jeden kupujący. Możesz uwierzyć im na słowo i wypróbować tę bezglutenową alternatywę dla makaronu.

Możesz kupić Makaron ryżowy z kuchni tajskiej na Amazon za 13 USD.

Najlepszy makaron soba

eden

Makaron Soba to rodzaj japońskiego makaronu z kaszy gryczanej. Jak Linia zdrowia wyjaśnia, gryka to naturalnie bezglutenowe nasiona. Nie wszystkie makarony soba są bezglutenowe – na wylocie pszenica jest czasami dodawana do makaronu – ale najbardziej autentyczne makarony soba są wytwarzane tylko z mąki gryczanej i wody. Jeśli możesz znaleźć tę odmianę, masz opcję bezglutenową. Jedną z marek, która produkuje świetne bezglutenowe makarony soba, jest Eden Organic.

Eden Organic produkuje wiele japońskich produktów, w tym kilka różnych rodzajów makaronów — nie tylko soba. Ale jego soba jest szczególnie wysokiej jakości. Wykonany jest w 100% z gryki (przez Eden Organiczny ). Jest bogaty w białko, witaminę D, wapń, potas, żelazo, tiaminę i niacynę. Produkt marki wykonany jest bez dodatku soli. Eden Organic sugeruje podawanie go na kilka sposobów: schłodzone w z nim bulion, nadziewany do sushi lub podawany na gorąco. Jeśli jednak chcesz używać dashi, weganie powinni wiedzieć, że dashi może zawierać ryby.

Na Amazonie makaron gryczany soba firmy Eden Organic jest dość popularny. Produkt ma ponad 400 recenzji, osiągając średnią ocenę 4,2 na 5. Jeden klient unikający glutenu zeznał o jego składnikach, mówiąc: „Nie toleruję glutenu. Te makarony są zdecydowanie bezglutenowe”. Inna osoba uznała smak makaronów za przydatny: „Mają przyjemny smak, świetnie nadają się do smażenia na patelni”.

Możesz kupić 100% gryczany makaron soba firmy Eden Organic na Amazon za 11 USD.

Najlepsze makarony ramen

Duża zielona żywność ekologiczna

Makaron ramen nie jest naturalnie bezglutenowy. Zwykle są wykonane z mąki pszennej, wody i kansui — które Japonia Junky opisuje jako ciekły roztwór węglanu sodu i węglanu potasu. Ale w bezglutenowych makaronach ramen zamiast mąki pszennej stosuje się alternatywne składniki. W przypadku Big Green Organic Food's kasza jaglana , mąka jaglana jest używana jako zamiennik, dzięki czemu ramen jest bezglutenowy.

Jak zachwycony gotowanie wyjaśnia, proso to jeden rodzaj bezglutenowego ziarna, które często jest mielone na mąkę i używane do pieczenia. W przypadku ramen z Big Green Organic Foods proso jest jedynym używanym składnikiem. Oprócz tego, że jest bezglutenowy, te makarony mają inne cechy, które osoby dbające o zdrowie mogą uznać za atrakcyjne. Makaron jest pakowany w zakładzie, który nie przetwarza powszechnych alergenów, takich jak soja, orzeszki ziemne, orzechy czy pszenica. Te bezglutenowe makarony ramen mogą być Twoim pierwszym krokiem w kierunku satysfakcjonującego przepis na ramen .

Kilku klientów uważało, że te alternatywne makarony z powodzeniem naśladują „prawdziwe” makarony ramen (czyli te zawierające gluten). „To jest najbardziej zbliżone do prawdziwego… próbowałem” – powiedziała jedna z osób, która recenzowała makaron Big Green Organic Food na Amazon. Inny kupujący zgodził się, pisząc „Ta marka jest absolutnie najlepsza… Makaron zachował swój kształt. Nie było obraźliwych tekstur ani smaków. Nie rozpadał się po ugotowaniu”.

najlepsza kanapka śniadaniowa typu fast food?

Możesz kupić Big Green Organic Food proso ramen na Amazon za 9 USD.

Najlepszy nadziewany makaron

Kapelusz

Na rynku jest obecnie tak wiele makaronów bezglutenowych, że można znaleźć nawet te z nadzieniem w kształcie ravioli lub tortellini. Firma Cappello's z powodzeniem produkuje pyszne makarony nadziewane. Cappello's produkuje trzy różne makarony nadziewane mąką migdałową: dynia piżmowa ; szpinak i ser (z mozzarellą, parmezanem i ricottą); oraz pięć ravioli z serem (zrobione z mozzarellą, parmezanem, ricottą, fontiną i asiago). Wszystkie trzy rodzaje bezglutenowych ravioli są popularne wśród publiczności i prasy.

Na Amazonka , bezglutenowe ravioli ze szpinakiem i serem Cappello zostało zrecenzowane ponad 200 razy. Ma średnią ocenę 4,7 na 5. Klienci byli zadowoleni ze swoich doświadczeń z jedzeniem tego makaronu. „Smakowało jak zwykły makaron i za to uwielbiamy” – powiedział jeden z kupujących.

Krytyki (nawet jeśli było ich tylko kilka) skupiały się na cenie. „To trochę drogie, ale myślę, że warto. Jest TAK DOBRE” – napisał klient Amazon. „Świetnie smakuje. Ładna konsystencja. Po prostu nie ma wiele w tej cenie. W zestawie 8 przyzwoitych ravioli” – powtórzył inny kupujący. „Jedynym minusem jest cena. Oni i inne produkty Cappello są trochę drogie, ale dostajesz to, za co płacisz” – powtórzyła kolejna osoba. Możesz sam zdecydować, czy warto zaszaleć. Ale jeśli masz ochotę na serowy, nadziewany makaron, który jest również bezglutenowy, spójrz na markę Cappello's.

Możesz kupić Ravioli ze szpinakiem i serem Cappello na stronie firmy za 11 USD.
Kategorie Fakty drink Opinie