Nieopowiedziana prawda o Veuve Clicquot

  butelka veuve clicquot 360b/Shutterstock Julia Dunn


Jeśli jest jeden napój, który jest synonimem luksusu, to jest nim szampan! szampan jest zwykle zarezerwowany na specjalne okazje: dzwonienie w Nowy Rok, wznoszenie toastów za nowożeńców lub zaznaczanie najważniejszych kamieni milowych w życiu. Zimny ​​kieliszek szampana śmiało deklaruje, teraz jest to coś, co warto uczcić. Mówiąc najprościej, historia szampana to historia triumfu. Od bycia bledszą i mniej kuszącą siostrą czerwonego wina do zostania ulubionym napojem francuskiej monarchii, a teraz kreatorem smaków w nowoczesności, szampan od dawna błyskawicznie się rozwija (poprzez CrushWinoXP oraz Eksperymentuj ).Jak można było już słyszeć, Szampan pochodzi wyłącznie z regionu Szampanii we Francji. Region ten położony jest w najbardziej wysuniętej na północ części kraju, a Reims jest duchowym centrum produkcji szampana. Wśród gwiazd Szampanii znajduje się kultowy, ciemnożółty Veuve Clicquot. I choć z drugiej strony bycie rewolucyjnym może nie być synonimem całego szampana, z pewnością jest z tą teraz klasyczną marką.
Ale zanim zagłębimy się w ekscytującą historię związaną z Clicquot, warto zapoznać się z profilem smakowym marki. Jak wszystkie dobre szampany, Veuve Clicquot jest cudownie kwaśny i tostowy, z natychmiastowymi nutami owoców cytrusowych, po których następuje odrobina brioche (przez wino.com ). Jak z dumą głosi strona z winem, Veuve Clicquot zachowuje delikatną równowagę między „strukturą a finezją”. Jest to szampan, który dobrze sobie radzi sam i towarzyszy posiłkom. Ale tak naprawdę Veuve Clicquot ma nie tylko dobry gust; ma fascynującą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Madame Clicquot stała się wielką damą świata szampana

InstagramVeuve Clicquot Champagne ma niezaprzeczalną kobiecość, a mianowicie jej powstanie! Słowo „veuve” oznacza po francusku wdowę, nawiązując do stanu cywilnego Barbe-Nicole Clicquot-Ponsardin, pionierki i de facto założycielki marki (poprzez Smithsonian ). Według magazynu, po przedwczesnej śmierci męża Madame Clicquot ożywiła upadający biznes winiarski ją i jej zmarłego męża, ryzykując całym swoim spadkiem, aby go utrzymać. Wciąż na krawędzi porażki i po tym, jak ponownie poprosiła swojego teścia o dokonanie inwestycji, Barbe-Nicole podjęła ostatnie poważne ryzyko. Wraz z końcem wojen napoleońskich w Rosji otworzył się nowy rynek, a wyjątkowo słodki szampan Clicquot podbił rynek szturmem, jak zauważył The Smithsonian. Marka nie została po prostu uratowana; szybko stała się powszechnie znana w Rosji, Francji i poza nią. To właśnie w tym momencie Madame Clicquot zaczęła być cementowana jako „la grande dame of Champagne” (poprzez Haute Living ).

Opiekun przypisuje Madame Clicquot jako „pierwszą” bizneswoman, której spryt, śmiałość i nieustępliwość nie tylko ożywiły borykający się z problemami biznes szampański, ale zrewolucjonizowały przemysł szampański jako całość. Nawet dzisiaj Barbe-Nicole nie tylko nadal zajmuje miejsce jako jedna z najważniejszych postaci w historii Szampanii, ale jest także pionierem w produkcji szampana i wzorem do naśladowania zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nic dziwnego, że… biografia napisano o niej!Madame Clicquot wynalazła proces zagadek

Fotokon/Shutterstock

Wdowa miała w zanadrzu więcej sztuczek niż marketing strategiczny. Madame była odpowiedzialna za udoskonalenie procesu zagadek, inaczej zwanego remuage. Rddling jest niezwykle ważnym etapem w produkcji szampana, ponieważ usuwa osad zebrany w każdej butelce szampana w wyniku indywidualnej fermentacji (zmiana poprzez Escoffier online ). Bez zagadek Szampan przybiera mętny wygląd z dużą ilością martwych drożdży zbierających się na dnie butelki (poprzez Magazyn Smithsonian ). To z pewnością nie jest tak atrakcyjne, jak jasny i jasny szampan, który znamy dzisiaj.

Podczas gdy istniały inne metody usuwania osadu z butelek szampana, to Madame Clicquot wymyśliła lepszy sposób jego usuwania. Zaprojektowała stojak do zagniatania, w którym każdą butelkę szampana można było stopniowo obracać przez okres sześciu tygodni, aby gromadził się osad z napoju, a korek można było prawidłowo i łatwo usunąć (poprzez Magazyn wina ).

Według The Smithsonian Magazine, w porównaniu z wcześniej istniejącymi metodami, Clicquot's był znacznie wydajniejszy i szybszy. Podobno, jak podaje magazyn, szampan zrobiony metodą Clicquot też smakował lepiej. Ale co ważniejsze, metoda Clicquot umożliwiła masową produkcję szampana po raz pierwszy i utorowała drogę do dalszych innowacji w zagadkach.

Wdowa i jej zespół również odpowiadali za różowego szampana

Dulin/Shutterstock

Zawsze, gdy łamał konwenanse, to dzięki wskazówkom i odwadze Veuve marka po raz pierwszy połączyła dwie ukochane ikony: Róża i szampana. Rosé Champagne jest szczególnie świeży i szczególnie owocowy, biorąc pod uwagę indywidualne profile smakowe zarówno różowego, jak i szampana (poprzez wino.com ). Jak sugeruje strona, różowy szampan lub różowy szampan Veuve Clicquot jest zarówno odważny, jak i elegancki w smaku i wyglądzie.

czy trader joe jest tańszy niż cała żywność?

Jak Vinovest opisuje, Clicquot's Champagne powstał po prostu przez zmieszanie czerwonego wina z szampanem. Choć wydaje się to proste, w tamtych czasach było rewolucyjne. Wcześniej różowy szampan był wytwarzany przez zmieszanie soku z czarnego bzu z szampanem, nadając mu charakterystyczny różowy odcień. Clicquot zamiast tego zwrócił się w stronę innych win zbieranych w regionie Szampanii. Wybrała mocne Pinot Noir, aby nadać różowemu szampanowi nowy, mocniejszy i bardziej zniuansowany charakter.

Jak Kupujący zauważa, Madame Clicquot po raz kolejny przeprojektowała i zresetowała normę dla przemysłu szampańskiego. W dzisiejszych czasach czerwone wino, a konkretnie Pinot Noir, jest standardem dla różowych szampanów. Witryna, zawsze w duchu francuskim, twierdzi, że dobry różowy szampan to suma jego części; nic poza najlepszym pinotem i najlepszym szampanem! Jak mówi stare przysłowie, dzielenie się to troska, a Wine.com sugeruje połączenie butelki z dobrym przyjacielem lub dwoma.

Veuve Clicquot stworzyło pierwszego w swoim regionie klasycznego szampana

Martchan/Shutterstock

Istnieje wiele sposobów na rozróżnienie rodzajów szampana, ale jednym z najważniejszych rozróżnień jest rocznik od nie-vintage. Vintage szampany są, zgodnie z definicją Para winorośli , produkowany z trzech głównych grup winogron i leżakowany przez co najmniej trzy lata. Sommelier, z którym przeprowadzono wywiad do artykułu, twierdzi, że starzenie wyróżnia klasyczne szampany; zajmuje miejsce, jest pracochłonne i czasochłonne, a do i tak już luksusowego produktu dodaje element „luksusowy”. Z drugiej strony szampany inne niż vintage są pozyskiwane z wielu zbiorów, czasami nawet do 20 lat. Daje to „szerszy” smak, który zwykle zawiera w sobie specyficzne cechy, które definiują winnicę. Artykuł zwięźle podsumowuje klasyczne szampany jako wyjątkowe butelki o dużej różnorodności. Z drugiej strony szampany inne niż vintage mogą być rozumiane jako szampany „domowe”, które prezentują godne uwagi cechy marki.

Pierwsze wino w regionie Szampanii przypisuje się Madame Clicquot w 1810 roku (przez Vinovest ). Można śmiało powiedzieć, że Nicole-Barbe była nie tylko sprytną bizneswoman, ale także wizjonerką i artystką. Zepchnęła szampana do granic, jednocześnie podnosząc go na najwyższy poziom. Przez cały czas jej głębokie zrozumienie i uznanie dla napoju umożliwiło przeprowadzenie tak niesamowitej innowacji przez jedną osobę.

Szampan posiada królewski nakaz od królowej Anglii

Alan Crowhurst/Getty Images

Nie tylko francuskie i rosyjskie monarchie sprzyjały Veuve Clicquot; Szampan posiadał królewski nakaz od samej królowej Elżbiety. Królewski nakaz mianowania jest, zgodnie z Stowarzyszenie posiadaczy Królewskich Warrantów , oficjalne uznanie towarów lub usług świadczonych na rzecz rodziny królewskiej. Gwarancje Królewskie mogą być wydawane tylko przez Monarchę, tj. Królową lub książę Walii i można je traktować jako potwierdzenie prosto od regencji dla Ciebie. Według strony, obecnie istnieje 800 aktywnych warrantów królewskich.

Wszystko to przemawia za trwałą siłą i sprawnością Veuve Clicquot! Według Royal Warrant Holders Association, ta klasyczna marka szampana jest wylewana na każdym większym wydarzeniu towarzyskim. Jak pochlebnie opisuje strona, butelka Veuve Clicquot to doskonały komplement na każdą uroczystą okazję.

Kamieniołomy kredy były i są wykorzystywane do przechowywania szampana

Julia Mikula/Shutterstock

dlaczego szałas z krabami Joe'go jest zamknięty?

Nie bez powodu szampan pochodzi tylko z regionu Szampanii we Francji. Obfite w tym regionie są kamieniołomy kredy, znane jako crayères, które od dawna służą do przechowywania butelek szampana. Kamieniołomy te są tak stare, że niektóre z nich sięgają czasów osadnictwa rzymskiego (via Messy Nessy Chic ). Te kamieniołomy, wykonane z litej kredy, zapewniały naturalnie chłodną przestrzeń bez światła słonecznego, aby umożliwić fermentację i starzenie się szampana.

Można łatwo argumentować, że kamieniołomy kredy są tak samo ważne dla produkcji szampana, jak klimat i winogrona. Można śmiało powiedzieć, że region Szampanii ma naprawdę idealne warunki do produkcji naprawdę rewelacyjnego wina. Wygląda na to, że UNESCO się zgadza, a obecnie kamieniołomy kredy, a także wzgórza i domy w Szampanii są uważane za Miejsca światowego dziedzictwa UNESCO . Kamieniołomy kredy pozostają w użyciu do dziś i mieszczą niezliczoną ilość butelek bąbelków (via Vinovest ).

Te kredki były wielofunkcyjne podczas obu wojen światowych

Instagram

Wojna nie jest tym, co przychodzi na myśl, gdy myślimy o szampanie; w rzeczywistości jest to prawdopodobnie najdalsza rzecz od tego. Ale gdy we Francji szalały obie wojny światowe, kamieniołomy kredy zostały przebudowane, aby sprostać potrzebom czasu i społeczności. I wojna światowa, która była w dużej mierze skoncentrowana na froncie zachodnim, wpłynęła na przemysł szampański na wiele sposobów. Gdy wojska maszerowały przez cały region, kamieniołomy kredy stanowiły schronienie dla obywateli (via Siedem pięćdziesiąt dziennie ). Strona internetowa informuje o prawie wszystkich aspektach „nadziemnego” życia przenoszonego do crayères: na butelkach szampana umieszczano drewniane deski, aby tworzyć biurka, lekcje i nabożeństwa religijne odbywające się w kamieniołomach oraz piwnice, które kiedyś zapewniały odpust ludność oferowała teraz schronienie.

Chociaż wieś Szampanii ogromnie ucierpiała w wyniku wojny, według miasta piwnice pozostały w dużej mierze nieuszkodzone. W tym czasie przemysł szampański w dużej mierze przeniósł się do podziemia, aby zapewnić bezpieczeństwo butelek i produkcję w nadziei na lepsze czasy. Nierzadko zdarzało się, że cywile i żołnierze, zarówno Francuzi, jak i Niemcy, wyrywali swoje przemyślenia w nieco miękkich kredowych ścianach. Obecnie crayéres pozostają zarówno świadectwem Szampanii, jak i historii.

Wyraźna żółta etykieta szampana jest chroniona prawem autorskim

360b/Shutterstock

Żółta etykieta na butelce Veuve Clicquot jest natychmiast rozpoznawalna dzięki jasnożółtej etykiecie w środku tej klasycznej ciemnozielonej butelki. Żółta etykieta została po raz pierwszy wydrukowana pod koniec XIX wieku (via Wdowa Clicquot ). Według strony, żółta etykieta pozostała na razie odważna i niezwykła. Ale oczywiście biorąc pod uwagę markę, jest to normalne.

W 2014 roku konglomerat szampański MCHS, do którego należy Veuve Clicquot, odkrył, że włoskie prosecco użył podobnej pomarańczowej etykiety do francuskiego szampana. Oczywiście, przy tak dużym zamieszaniu wokół szampana, prosecco i wina musującego, należało postawić sprawę, że firmy prosecco celowo grały na wyraźnej etykietce Veuve Clicquot, aby zmylić kupujących (poprzez Buńion ). Chociaż etykieta nie pozwała winnicy, zasugerowała (zdecydowanie) mniejszą winiarnię „ewoluowanie” swojej etykiety, aby uniknąć nieporozumień. Z ponad stuletnią historią żółta etykieta jest istotną częścią całego doświadczenia Veuve Clicquot.

Rozbita butelka Veuve Clicquot sprzedana za 43 900 $

ChiccoDodiFC/Shutterstock

W 2010 roku u wybrzeży Finlandii odkryto wrak statku z około 168 butelkami szampana Veuve-Clicquot (przez Napoje Biznes ). Jak się okazuje, Morze Bałtyckie stwarzało idealne warunki do przechowywania luksusowego napoju; było ciemno i chłodno, co utrzymywało je w niemal idealnym stanie, jak donosi strona. Eksperci podali, że wrak statku ma około 170 lat i jest w drodze na rynek rosyjski. Butelki dostarczyły cennego wglądu w skład klasycznego szampana. BBC posunął się tak daleko, że określił stan rozbitka Champagne jako „wspaniały”.

proste przepisy na ciastka z kilkoma składnikami

Podczas gdy CO2 szampana, czyli musujące, już dawno się rozproszyło, podstawowy skład napoju pozostał. Butelki Veuve Clicquot zawierały znacznie więcej cukru niż obecnie, wyjaśnia The Drinks Business, ponieważ smaki otaczające wino w tamtych czasach były znacznie słodsze. W artykule wyjaśniono, że nierzadko dodawano do stołu dodatkowy cukier, aby jeszcze bardziej dosłodzić wino!

Mniej apetycznie, butelki zawierały również ślady zarówno arszeniku, jak i ołowiu, które The Drinks Business przypisuje odpowiednio powszechnemu stosowaniu pestycydów i żelaznym elementom beczek po winie. Pomimo (niewielkiej) obecności toksyn jedna butelka została sprzedana na aukcji w 2011 roku za rekordową kwotę 44 000 dolarów.

Veuve Clicquot jest częścią domu Louis Vuitton

Orzech Witchuwatanakorn/Shutterstock

Z ceną 26 800 USD za pudełko szampana wystarczy powiedzieć, że kolekcja Louis Vuitton and Champagne to luksus na luksusie, dekadencja na dekadencji. Firma Veuve Clicquot została przejęta w 1986 roku przez Louisa Vuittona, aby zintegrować się z legendarnym repertuarem Maison (poprzez Wdowa Clicquot ). Na początku może to nie mieć sensu; w końcu co firma może zrobić z odzieżą i szampanem? Ale, jak donosi Wiadomości AP w 1990 roku firma Louis Vuitton wierzyła, że ​​luksusowe ubrania i napoje są zgodne ze „strategicznymi” interesami. Zasadniczo osoby, które mogą pozwolić sobie na luksusowe napoje, prawdopodobnie będą również oddawać się luksusowym strojom i na odwrót. W ten sposób Louis Vuitton czerpie zyski zarówno z szampana, jak i ze sprawy. Pod koniec lat 90. Louis Vuitton zbudował „konstelację szampana”, przejmując między innymi Veuve Clicquot, Moët & Chandon. Jak zaobserwował Aktualności Bloomberg , stało się to historią sukcesu dla Louis Vuitton, obecnie największego sprzedawcy dóbr luksusowych na świecie.

Veuve Clicquot za 250 lat dzwoni z pokazem sztuki z udziałem kobiet

Instagram

Aby uczcić zadziwiającą 250. rocznicę Veuve Clicquot, firma Champagne zorganizowała pokaz sztuki prezentujący różne artystki. Jak donosi Magazyn CEO Pokaz pokazał swobodę, a jeszcze lepiej śmiałość, która od samego początku definiowała markę i kobietę. Jak donosi portal, artystki otrzymały „carte blanche”, aby pokazać i uczcić Veuve Clicquot i grande dame w każdy możliwy sposób. W rezultacie powstał żywy pokaz wypełniony rzeźbami, instalacjami świetlnymi i nowoczesnymi portretami.

Współczesny i uznany przez krytyków artysta Yayoi Kusama, który namalował jeden portret i wyrzeźbił jedną sztukę na pokaz, zaprezentował również limitowaną edycję szampana Veuve Clicquot Grande Dame. Jako strona projektowa Tapeta opisuje, interpretacje marki Kusama są kapryśne, odświętne i pogodne. Witryna dokonuje trafnego porównania, że ​​kropki będące znakiem rozpoznawczym artysty doskonale naśladują te same bąbelki, które sprawiają, że Veuve Clicquot jest tak cholernie dobry.

Veuve Clicquot nadal stara się zachęcać kobiety do prowadzenia działalności gospodarczej

Instagram

Poza światem sztuki marka Veuve Clicquot stara się zachęcać kobiety-przedsiębiorczynie do ich poszukiwań dzięki nagrodzie Bold by Veuve Clicquot. Według strona firmy nagroda zbliża się do 50-lecia i jest długo cenioną tradycją. Wyjątkowi przedsiębiorcy co roku otrzymują nagrodę The Bold Woman Award oraz The Bold Future Award. Nagroda ma na celu nagrodzenie tych, którzy przyczynili się do sukcesu swojej firmy, przekształcili rynek i doprowadzili do zmiany etycznej w firmie, wszystkie ogromne osiągnięcia i bardzo zgodne z charakterem Veuve (poprzez Aktualności24 ). Laureaci Bold Woman Award i Bold Future Award zostają nagrodzeni wycieczką do Reims, aby zanurzyć się w kulturze, historii i tradycji Maison.

Ale to nie jedyny program nagród; inne międzynarodowe programy, które są określane jako „zdecydowanie zuchwałe”, mają na celu zjednoczenie liderek biznesu (poprzez: Louis Vuitton Moët Hennessy ). Program ma na celu nie tylko zgromadzenie kobiet-przedsiębiorców w rozmowach i kontaktach, ale także zaoferowanie możliwości budowania pewności siebie i mentoringu poprzez programy i inicjatywy kierowane.

Milenijne kobiety pozostają na czele strategii marketingowej marki

16.00 Produkcja/Shutterstock

Wygląda na to, że kobiety pozostają bliskie i drogie marce Champagne, która może ponownie okazać się strategiczna, ponieważ stara się, aby szampan stał się ulubionym napojem milenijnych kobiet (poprzez Forbes ). W końcu, jak wskazuje strona: co jest lepszego niż napój na specjalną okazję na każdą okazję! Magazyn biznesowy zwraca uwagę na obecną strategię marketingową jako na pograniczu codziennego użytku z oryginalną atmosferą luksusu. Jak zauważa Forbes, milenialsi stanowią obiecujący rynek, który może być najbardziej chętny (i zdolny) do podniesienia szklanki nieformalne kolacje i ważne spotkania biznesowe. Amerykanie na ogół kupują dużo Veuve Clicquot, ale średnio wypijają mniej niż pół kieliszka szampana rocznie. Może to okazać się doskonałą okazją do poprawy i zmiany postrzegania luksusowego napoju.

Jak zaobserwował CNBC , Vueve Clicquot wypuścił cyfrowe filmy krótkometrażowe skierowane do kobiet z pokolenia milenialsów. Wygląda na to, że Veuve Clicquot zatoczył pełny krąg, ponieważ kobieta, która pierwotnie stworzyła napój, teraz ponownie szuka domu w sercach przedsiębiorczych kobiet.