Niezawodny przepis na solony makaron karmelowy

 trzy makaroniki karmelowe Melissa Olivieri/SN Melissa Olivieri ORAZ Personel SN


Jeśli kochasz makaroniki, ale przeraża cię myśl o zrobieniu ich w domu, ten przepis na niezawodne makaroniki z solonym karmelem od Melissa Olivieri powinien być następny na Twojej liście rzeczy do zrobienia. Nie jest to najłatwiejszy przepis, ale jeśli będziesz ściśle przestrzegać wskazówek Olivieri, będziesz miał pyszne, godne cukierni przysmaki.„Niezawodny makaronik powstaje dzięki upewnieniu się, że wszystkie prace przygotowawcze są wykonywane z wyprzedzeniem” – mówi Olivieri. Twoje białka jaj, niezbędny składnik, muszą mieć temperaturę pokojową, dlatego zaleca pozostawienie jajek na noc lub umieszczenie ich w hermetycznym pojemniku w ciepłej kąpieli wodnej. Olivieri zaleca również wcześniejsze odmierzenie składników i upewnij się, że Twoje narzędzia do mieszania i nasadki są wyjątkowo czyste. „Aby to zrobić, najpierw wyczyść miskę i nasadki białym octem” – radzi Olivieri. „Następnie opłucz [je] zimną wodą i dobrze osusz papierowymi ręcznikami”.
Po wyczyszczeniu miski miksującej i jej nasadek — a także jajek w temperaturze pokojowej — zacznijmy!

czy pomocnik do hamburgerów jest zdrowy?

Zbierz swoje niezawodne składniki makaroników

 składniki makaronika na ladzie Melissa Olivieri/SNDo tego przepisu potrzebujesz trzech białek jaj o dużej temperaturze pokojowej, cukru pudru, cukru pudru i mąki migdałowej. Potrzebne będzie też niesolone masło, koszerna sól i krem z kamienia winnego – biały proszek z kwasu winowego, który stosowany do pieczenia pomaga ustabilizować białka jaj. Jeśli chcesz, aby Twoje makaroniki były kolorowe, potrzebujesz również żelowego barwnika spożywczego w wybranym przez Ciebie odcieniu.

Last but not least, będziesz potrzebować sos karmelowy aby dodać trochę dodatkowego smaku do kremowego nadzienia. „Sos karmelowy dodany do kremu to coś, co naprawdę się tutaj wyróżnia” – mówi Olivieri. „Zabawną rzeczą w przepisie na makaronik jest to, że gdy już dopracujesz skorupki do perfekcji, możesz pozwolić swojemu umysłowi na kreatywność z nadzieniem”.Zakończ pracę przygotowawczą

 Mąka migdałowa i cukier na sitku Melissa Olivieri/SN

Pamiętasz, jak powiedzieliśmy, że ważne jest, aby być w pełni przygotowanym przed nurkowaniem? Nie żartowaliśmy. Dopasuj worek do szprycowania z dużą okrągłą końcówką. Wyłóż trzy blachy do pieczenia pergaminem, a następnie odłóż je na bok. Następnie połącz mąkę migdałową z cukrem pudrem na przesiewaczu, a następnie przesiaj mieszaninę nie raz, a dwa razy. Według Olivieri jest to „nie tylko zmieszanie ich ze sobą, ale także usunięcie wszelkich grudek i zapewnienie super gładkiej mieszanki mąki z cukrem”.

Pokonaj białka jaj

 białka tworzące sztywne szczyty Melissa Olivieri/SN

czy piekielna kuchnia jest prawdziwa?

Dodaj białka jaj do czystej miski miksującej wyposażonej w nasadkę do trzepaczki i zacznij ubijać je ze średnią prędkością. Po około 30 sekundach dodaj tatar, a następnie zacznij ubijać na wysokich obrotach, aż trzepaczka pozostawi ślady w białkach jajek i zaczną pojawiać się bąbelki. Dodaj jedną trzecią granulowanego cukru do miski na raz, kierując go w stronę środka trzepaczki i kontynuuj ubijanie na wysokich obrotach, aż uformują się sztywne szczyty. Według Olivieri pośpiech w tym kroku jest główną przyczyną wpadek makaroników. „Głównym powodem, dla którego makaroniki zawodzą, jest brak cierpliwości podczas ubijania białek z cukrem” – mówi Olivieri. „Musisz mieć sztywne szczyty i nie możesz mieć żadnego flopa na czubku trzepaczki”.

Zrób ciasto makaronikowe

 ciasto makaronikowe z łyżką w misce miksującej Melissa Olivieri/SN

Gdy białka uformują sztywne szczyty, nadszedł czas, aby delikatnie dodać mieszankę mąki migdałowej. Użyj silikonowej szpatułki i dodaj trzecią mieszankę mąki migdałowej na raz, dodając więcej dopiero po całkowitym wymieszaniu poprzedniej partii. Gdy wszystkie suche składniki zostaną złożone w białka jaj, dodaj barwnik spożywczy, jeśli jesteś Użyj tego. Na tym etapie Olivieri zaleca obrócenie miski do mieszania na bok. „Za pomocą silikonowej szpatułki chcesz złożyć i rozbić miksturę o bok miski” – mówi Olivieri. „Rób to dalej, aż ciasto osiągnie konsystencję przypominającą miód”.

godziny śniadań królowej mlecznej

Wyszprycować, odpocząć i upiec makaroniki

 łupinki makaroników nabite rurką na blachę do pieczenia Melissa Olivieri/SN

Wlej ciasto makaronikowe do worka do szprycowania. Aby uzyskać ładny, okrągły kształt makaronika, trzymaj worek do szprycowania prosto i wywieraj równomierny nacisk. Olivieri zaleca wykonanie koła o wielkości mniej więcej ćwiartki. Po wylaniu całej tacki usuń pęcherzyki powietrza, podnosząc tackę do góry i mocno uderzając w blat. Po uderzeniu tacą o blat, sprawdź każdą skorupkę makaronika i poszukaj dodatkowych pęcherzyków powietrza; możesz je usunąć, szturchając wykałaczką.

Odłóż tace na bok na 1 godzinę. Skorupki makaroników są gotowe do pieczenia, gdy uformują się w skórkę lub gdy wierzchy skorupek nie są już lepkie w dotyku. Rozgrzej piekarnik do 315 F i umieść ruszt w najniższej pozycji. Piec jedną blachę na raz, każdą przez około 11 minut. Jeśli nie masz pewności, czy skorupki makaroników są gotowe w piekarniku, spróbuj poruszyć wierzchem skorupki makaroników w tę iz powrotem. Jeśli się poruszy, taca musi wrócić do piekarnika. Po wyjęciu wszystkich skorupek makaroników z piekarnika pozwól im ostygnąć.

Zrób lukier kremowy

 Makaroniki solone karmelowe przed montażem Melissa Olivieri/SN

Podczas gdy makaroniki stygną, przygotuj nadzienie z solonego karmelu. Dodaj miękkie masło do miski z dołączoną łopatką i mieszaj na średnich obrotach przez 30 sekund. Dodaj cukier puder w porcjach po 1 szklance. Dodaj trochę sosu karmelowego i koszernej soli, a następnie wymieszaj krem ​​​​na niskich obrotach, aż będzie gładki i kremowy. Dodaj kremowe nadzienie do worka do szprycowania. Narysuj okrąg wokół wnętrza każdego makaronika, pozostawiając mały otwór pośrodku. Jeśli chcesz trochę więcej karmelu, możesz dodać dodatkowy sos karmelowy do tego otworu.

Możesz zrobić to kremowe nadzienie z kilkudniowym wyprzedzeniem, o ile trzymasz go w hermetycznym pojemniku w lodówce. Olivieri zaleca delikatne mieszanie kremu, aby ożywić go, gdy osiągnie temperaturę pokojową.

Aby przejść z tacy z rozłożonymi kawałkami makaroników do odpowiednich kanapek z makaronikami, umieść skorupkę na wierzchu świeżo napełnionej skorupki. Użyj delikatnego ruchu obrotowego, aby połówki makaronika się ze sobą skleiły.

co tak naprawdę jest w jedzeniu mcdonalds?

Podawaj i przechowuj swoje makaroniki

 solone makaroniki karmelowe na blasze do pieczenia Melissa Olivieri/SN

Po złożeniu wszystkich makaroników są gotowe do spożycia! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić je na specjalne wydarzenie, czy dlatego, że jest to wtorek, poklep się po plecach. Zrobiłeś makaroniki! Te makaroniki są świetnym deserem na przyjęcie i stanowią doskonały prezent. „Wygląd na twarzach ludzi, gdy dajesz im domowe makaroniki! Są niesamowicie eleganckie i wielu ludzi kojarzy je z bardzo wymyślną kuchnią francuską” – mówi Olivieri. 'To znaczy, kto nie lubi czasami popisywać się swoimi umiejętnościami pieczenia, prawda?'

Te makaroniki pozostają w lodówce przez 3 do 4 dni i do 24 godzin w temperaturze pokojowej.

Niezawodny przepis na solony makaron karmelowy Brak ocen Wydrukować Ten przepis nie jest najłatwiejszy, ale nie daj się zastraszyć. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a będziesz na dobrej drodze do smakołyków godnych cukierni. Czas przygotowania 1,33 godziny Czas gotowania 11 minuty Porcje 36 Makaroniki Całkowity czas: 1,52 godziny Składniki
 • 1 ⅓ szklanki mąki migdałowej
 • 1 szklanka cukru pudru
 • 3 duże białka jaj (temperatura pokojowa)
 • ⅛ łyżeczka kremu z tatara
 • ½ szklanki cukru pudru
 • ½ szklanki niesolonego masła, zmiękczonego
 • 4 szklanki cukru pudru
 • ⅓ filiżanka sosu karmelowego, plus więcej do dekoracji
 • ½ łyżeczki soli koszernej
Składniki opcjonalne
 • żelowy barwnik spożywczy
Wskazówki
 1. Przygotuj worek do szprycowania i dopasuj go do dużej okrągłej końcówki. Wyłóż trzy blachy do pieczenia papierem do pieczenia. Odłożyć na bok.
 2. Połącz mąkę migdałową z cukrem pudrem na przesiewaczu. Przesiej mieszankę mąki migdałowej dwa razy, aby upewnić się, że mieszanka jest bardzo drobna. Odłożyć na bok.
 3. Dodaj białka do czystej miski miksera stojącego wyposażonego w trzepaczkę. Rozpocznij ubijanie białek ze średnią prędkością. Po ok. 30 sekundach dodaj do miski krem ​​tatarski.
 4. Zwiększ prędkość do wysokiej i kontynuuj ubijanie, aż trzepaczka zacznie zostawiać ślady w białkach jajek i pojawią się małe bąbelki. Nie przerywając pracy miksera, dodawaj po jednej trzeciej cukru, kierując go w stronę środka trzepaczki.
 5. Po dodaniu całego cukru kontynuuj miksowanie na wysokich obrotach, aż białka jajek się wybrzuszą i utworzą lśniące i sztywne piki.
 6. Wlej jedną trzecią mieszanki mąki migdałowej do białek jaj. Delikatnie złóż je razem za pomocą silikonowej szpatułki. Kontynuuj dodawanie jednej trzeciej na raz, upewniając się, że nie dodajesz mieszaniny ponownie, dopóki poprzednia ilość nie zostanie w pełni włączona. Przestań składać, gdy tylko wszystkie suche składniki zostaną w pełni połączone z białkami jaj.
 7. Dodaj barwnik spożywczy do mieszanki, jeśli używasz. W tym kroku obróć miskę na bok. Za pomocą silikonowej szpatułki złóż i rozbij miksturę o bok miski. Kontynuuj to, aż ciasto osiągnie konsystencję podobną do miodu.
 8. Wlej ciasto do przygotowanego worka do szprycowania.
 9. Wyszprycować na blachę skorupki makaroników wielkości ćwiartki. Trzymaj worek prosto i wywieraj równomierny nacisk.
 10. Po wylaniu całej tacki podnieś tackę i mocno uderz w blat trzy do czterech razy, aby usunąć pęcherzyki powietrza. Możesz nadal mieć małe bąbelki i znak rury na górze. Przebij pozostałe pęcherzyki powietrza wykałaczką.
 11. Odłóż tace z rurkami na 1 godzinę, aby muszle miały „skórkę” na wierzchu; kiedy delikatnie przesuniesz palcem po wierzchu, nie powinien być lepki w dotyku.
 12. Rozgrzej piekarnik do 315 F i upewnij się, że ruszt znajduje się w najniższym położeniu.
 13. Piec jedną blachę na raz przez około 11 minut. Będziesz chciał delikatnie poruszyć wierzch makaronika przed wyjęciem go z piekarnika. Jeśli porusza się z boku na bok, nie jest gotowy; sprawdź ponownie po 1 minucie.
 14. Wyjmij blachę z piekarnika i pozwól, aby skorupki makaroników ostygły.
 15. Gdy wszystkie skorupki makaroników ostygną, umieść zmiękczone masło w misce miksera stojącego wyposażonej w nasadkę łopatkową. Mieszaj na średnich obrotach przez 30 sekund.
 16. Dodaj cukier puder w porcjach po 1 szklance. Gdy cały cukier puder zostanie dodany do miski, uzyskasz mieszankę, która będzie lekko krusząca się.
 17. Dodaj sos karmelowy i sól koszerną i mieszaj na niskich obrotach, aż będzie gładka i kremowa. Nadzienie powinno mieć gęstą konsystencję. Przenieś do worka do szprycowania.
 18. Rozpocznij napełnianie makaroników, wytaczając okrąg wokół wewnętrznej strony makaroników i pozostawiając mały otwór w środku. Wypełnij mały otwór dodatkowym karmelem.
 19. Złóż makaroniki, biorąc kolejną skorupkę makaroników i delikatnie umieszczając ją na wierzchu wypełnionej skorupki. Ruchem z boku na bok delikatnie skręć muszle razem.
 20. Połóż gotowe makaroniki na bokach na wyłożonej pergaminem blasze do pieczenia.
Odżywianie
Kalorie na porcję 132
Całkowita zawartość tłuszczu 4,6 grama
Tłuszcz nasycony 1,8g
Tłuszcze trans 0,1 g
Cholesterol 6,8 mg
Węglowodany ogółem 22,2 g
Błonnik pokarmowy 0,5 grama
Cukry ogółem 19,2 g
Sód 42,1 mg
Białko 1,3 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis