Ogród Oliwny ma się dobrze pomimo starych plotek o zamknięciu na zawsze

Znak Ogrodu Oliwnego

W Internecie pojawiły się plotki, że popularna włoska sieć restauracji szepnęła Ogród Oliwny być może wkrótce zamkną swoje drzwi na dobre. Zrozumiałe, że ta plotka zdenerwowała fanów ich przystępnych cen, obfitych porcji i oczywiście nieograniczonej sałatki i paluszki chlebowe rozdać. Na szczęście plotka, która pojawiła się w wyniku reklamy internetowej, która pojawiła się w grudniu 2020 r., wydaje się być bezpodstawna — co oznacza, że ​​Olive Garden (o ile nam wiadomo) pozostanie tutaj.


Ale po co w ogóle plotki o zamknięciu? Cóż, według Snopy , oryginalna reklama (opublikowana przez Money Pop) zawierała tekst „Czas zamknięcia: oto zamknięcie wszystkich sieci restauracji w 2020 roku” nałożony na obraz logo Olive Garden. Podczas gdy obraz (oczywiście) skłaniał ludzi do przekonania, że ​​spółka zależna Darden Restaurants znalazła się wśród tych, które ulegną zniszczeniu, artykuł, do którego się odnosił, opowiadał inną historię, stwierdzając, że podczas gdy włoska sieć może przechodzić trochę trudny patch, prawdopodobnie nie będzie zmuszony do zamknięcia na zawsze.Olive Garden nie jest w pełni zbankrutowany

Posiłek na wynos Olive Garden Bloomberg/Getty Images

Po kliknięciu reklama prowadziła do 50-stronicowego (wow!) artykułu Money Pop, którego rzeczywisty nagłówek brzmiał: „Te popularne sieci restauracji szybko tracą pieniądze”. W artykule stwierdzono: „Niestety dla nas oznacza to, że niektóre z naszych ulubionych miejsc do odwiedzenia opuszczają nasze miasta… Przygotuj swoje petycje online, ponieważ oto lista niektórych ulubionych restauracji, które zaczynają się zamykać. drzwi całkowicie lub częściowo, a inne szybko tracą pieniądze”. (przez archiwum.dzisiaj ).
Tak więc, chociaż restauracje wymienione na stronie internetowej mogły nie przeżywać swojego najlepszego roku, wiele z wymienionych sieci w rzeczywistości nie zamykało się na dobre, po prostu zamykając jedną lub więcej lokalizacji. Artykuł z mylącym nagłówkiem odnosił się tylko do zamknięcia dwóch pojedynczych lokalizacji Olive Garden (jednej w Springfield w stanie Massachusetts i drugiej w Birmingham w stanie Alabama), a nie do całej firmy. Poinformowali, że „zyski Olive Garden spadły aż o 60% w porównaniu z raportami z 2019 roku”, spekulując, że „podczas gdy klienci Olive Garden cieszą się jedzeniem, główną atrakcją są doznania kulinarne, co oznacza, że ​​nie wystarczy samo jedzenie na wynos. nie zamykaj placówek Olive Garden.

Inne sieci restauracji również odnotowały mniej niż gwiezdne występy

Witryna Ruby Tuesday

Ale Olive Garden nie była jedyną restauracją, którą wyróżniono w artykule Money Pop z 2020 roku (poprzez archiwum.dzisiaj ). Wymienili dziesiątki innych restauracji, które musiały zamknąć niektóre oddziały i zamknąć lokalizacje, ponieważ traciły pieniądze. Inne włoskie sieci, takie jak Sbarro i Carrabba's Italian Grill, zamknęły kilka lokalizacji z powodu słabszych wyników. Ostatnio, niektóre wcześniej odnoszące sukcesy firmy, takie jak sieci burgerów Roy Rogers i Red Robin, znacznie się zmniejszyły. Roy Rogers poinformował, że w ciągu zaledwie kilku lat z 600 lokalizacji miał mniej niż 50 lat, podczas gdy Red Robin odnotował 90% spadek dochodu netto w ciągu zaledwie jednego roku.Inne restauracje sieciowe (takie jak restauracja z owocami morza McCormick & Schmick's, pizzeria Papa Murphy's i Ruby Tuesday) odnotowały straty w przychodach, dochodach i kapitale własnym. Sporo znanych lokali gastronomicznych, w tym restauracja w stylu kafeterii Luby's, która została założona w 1947 roku, również musiała niestety zamknąć restauracje i zwolnić pewną liczbę pracowników. Nawet fast-food McDonald's odnotował najniższe kwartalne zyski od 13 lat i został zmuszony do zamknięcia 200 lokalizacji, napisał Money Pop.

czy Mario wciąż żuje?

Podczas gdy inne sieci ogłosiły upadłość, Olive Garden zdołał utrzymać się na powierzchni

Witryna w ogrodzie oliwnym

Tak daleko jak restauracje, które faktycznie mogą być zamknięte? , artykuł w Money Pop wspomniał tylko o garstce, która złożyła wniosek o upadłość i może wkrótce zostać zmuszona do zamknięcia swoich drzwi na dobre (poprzez archiwum.dzisiaj ). Brio Italian Mediterranean, Bravo Fresh Italian i Le Pain Quotidien złożyły wniosek o upadłość w 2020 r.; podobnie jak Rubio's Coastal Grill, trwale zamykając 26 lokalizacji i ogłaszając upadłość w październiku 2020 r. Perkins Family Restaurant i ich spółka macierzysta, Marie Callender , również borykała się z trudnościami finansowymi i w ostatnich latach złożyła wniosek o upadłość. Właściciele Boba Evansa , restauracja znana z wygodnego jedzenia, sprzedała sieć Golden Gate Capital po latach spadających wyników. Warto zauważyć, że zgłoszenie upadłości lub sprzedaż innej firmie nie oznacza, że ​​którakolwiek z tych sieci zostanie zamknięta.Podczas gdy pandemia COVID-19 z pewnością mocno uderzyła w branżę restauracyjną, Olive Garden zdołał utrzymać się na powierzchni, oferując zamówienia online i na wynos, aby służyć swoim klientom, a jednocześnie nadal dystansować się społecznie. Tak więc miłośnicy ich pożywnego makaronu i oczywiście pysznych paluszków chlebowych mogą spać spokojnie. Popularna włoska sieć restauracji wydaje się nigdzie nie ruszać w najbliższym czasie.
Kategorie jak telewizja Inny