Jedna zasada spaghetti, której nigdy nie powinieneś łamać

Spaghetti w garnku

Noc z makaronem to najlepsza noc w tygodniu. Węglowodany, sos (lub masło, jeśli czujesz się pobłażliwie), ser, może nawet klopsiki — to przepis na pyszny, pocieszający posiłek. Nawet lepiej? Makaron jest znany z tak łatwego przygotowania, że ​​nawet najbardziej początkujący domowy kucharz może to zrobić bez wypalania domu. Wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać wodę, wrzucić wybrany makaron i gotować, aż będzie idealnie al dente, prawda?


Tak, teoretycznie. Ale jeśli zdecydujesz się na spaghetti zamiast mniejszych kształtów, takich jak rotini lub penne, istnieją pewne „zasady”, których warto przestrzegać. Jest jedna rzecz w szczególności nigdy nie powinieneś tego robić kiedy gotujesz spaghetti i prawdopodobnie jest to coś, za co od czasu do czasu jesteś winny. Wszystko ma związek z przygotowaniem. Oto, o czym należy pamiętać, gdy następnym razem będziesz robić dłuższy makaron.Nie łam makaronu przed gotowaniem

Suchy makaron spaghetti

Jedyną trudnością, jeśli chodzi o gotowanie spaghetti – lub podobnie długiego makaronu, takiego jak anielskie włosy, linguine lub fettuccine – jest próba zmieszczenia tych patyczków w garnku. O ile nie masz bardzo dużego garnka do gotowania na parze, prawdopodobnie zostaniesz z połową makaronu pod wodą i połową wystającą niezgrabnie z góry. Kuszące jest przełamanie makaronu na pół, aby wszystkie zostały bezpiecznie zanurzone w garnku. W końcu zakładasz, że zapewni to bardziej równomierne gotowanie. Jednak najwyraźniej jest to wielkie faux pas.
czy możesz jeść ogony krewetki?

Szefowa Carolina Garofani wyjaśniła Łupek że powodem, dla którego nigdy nie należy łamać spaghetti przed gotowaniem, jest to, że makaron ma być zjedzony przez kręcenie nim wokół widelca. Trudno to zrobić, gdy zamiast pełnego makaronu zostają ci małe, połamane kawałki spaghetti. Bloger za Widok z mojej włoskiej kuchni dodaje, że wielu Włochów faktycznie uważa, że ​​łamanie makaronu to pech. Zamiast tego mieszaj i obracaj, aby upewnić się, że wszystko gotuje się równomiernie. Wtedy zostaniesz z dużo makaronu w sosie!

Jest sposób na gotowanie długiego makaronu spaghetti

Garnek do spaghetti na piecu

Jeśli nie powinieneś łamać makaronu przed jego ugotowaniem, co miałeś zrobić? Wygląda na to, że każdy szef kuchni, zarówno domowy, jak i profesjonalny, ma własne zdanie na temat najlepszego sposobu ich przyrządzania. Istnieją jednak pewne podstawy, z którymi większość ludzi może się zgodzić, jeśli chodzi o idealny garnek makaronu. Mówiąc o garnkach, pierwszym krokiem jest wybranie takiej, która jest wystarczająco duża dla twojego makaronu. Im większy garnek, tym mniej długiego makaronu spaghetti będzie wystawać z wierzchu. Prawdziwe proste sugeruje taki, który mieści co najmniej siedem litrów i jest lekki, więc woda wrze szybciej.Wielu kucharzy zaleca posolenie wody. W rzeczywistości jest to jedna z najważniejszych wskazówek Giady de Laurentiis na temat robienia makaronu. „Gdy pierwszy raz przyprawisz makaron, który znajduje się w wodzie, zrobi różnicę między doskonałym makaronem a przeciętnym makaronem” – powiedziała gwiazda Food Network. Foodbeast . „Jeśli nie doprawisz go wystarczającą ilością soli, twój makaron będzie mdły”. Ile soli dodać? Według de Laurentiisa wystarczy, żeby woda była bardzo słona. „Dopraw to tak, jak przyprawiasz morze” – mówi. Wreszcie, Codzienny Posiłek zaleca mieszanie makaronu co jakiś czas podczas gotowania, aby zapobiec ich sklejaniu (i upewnieniu się, że wszystkie zostaną zanurzone we wrzącej wodzie).

Kręcenie spaghetti na widelcu to włoska tradycja

Kręcenie spaghetti na widelcu

Powodem, dla którego nie powinieneś łamać makaronu do spaghetti, jest możliwość obracania go na widelcu. Okazuje się, że metoda kręcenia makaronu jest we Włoszech długą tradycją – i wymaga odrobiny praktyki, aby ją udoskonalić. Na początek, jeśli chcesz jeść makaron jak prawdziwy Włoch, nigdy nie powinieneś używać łyżki do nakręcania spaghetti. New York Times . Jest to powszechna praktyka w Stanach Zjednoczonych (i taka, która według wielu osób pochodzi z Włoch), ale w rzeczywistości jest niemile widziana za granicą. Zamiast, New York Times zaleca oddzielenie kilku pasm za pomocą zębów widelca, a następnie użycie zakrzywienia talerza, aby pomóc ci je zakręcić.Jest jeden wyjątek od zasady bez łyżki: jeśli jesz makaron podawany w bulionie, możesz użyć łyżki. „Kręcenie łyżką jest dozwolone tylko w jednym przypadku” – Maureen Fant, współautorka książki Sosy i kształty: makaron po włosku , wyjaśniono Wspaniały stół . „Tak jest, gdy masz swoje anielskie włosy, które wszyscy kochają, w bulionie, czyli tam, gdzie powinny być”.

dlaczego odwołali żucie?