Krok, którego nie należy pomijać podczas przygotowywania indyka

indyk w solance

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o gotowanie tego Ptak Święto Dziękczynienia i... cóż, posiadanie mnóstwa wyborów niekoniecznie jest dobrą rzeczą. Jasne, opcje są świetne, ale tak wiele wyborów może sprawić, że już stresujący dzień będzie jeszcze bardziej przytłaczający. Każdy, kto gościł Święto Dziękczynienia, wie, jaki rodzaj presji się z tym wiąże i nie ma znaczenia, czy jest dwóch gości, czy 22, stres jest prawdziwy. Zwłaszcza jeśli chodzi o wielki moment: krojenie tego indyka. Czy sprosta pysznym zapachom wypełniającym dom? Co powinien zrobić gospodarz, aby zagwarantować, że to zdecydowane „tak”?


Co powinieneś zrobić ze swoim indykiem?

indyk na Święto Dziękczynienia

Zacznijmy od początku. Zanim nawet pomyślisz o nadziewaniu lub nie nadziewaniu, jak długo to będzie musiało być w piekarniku i jak u licha upieczesz te placki i ziemniaki, to jest przygotowanie do wielkiego dnia. Jeśli jesteś jak wielu, prawdopodobnie wybierasz mrożonego indyka, a następnie stresujesz się, aby go rozmrozić na tyle, aby ugotować go w odpowiednim czasie — i tu właśnie pojawia się ten ważny krok. Alton Brązowy , jego ulubioną metodą przyrządzania indyka jest najpierw jego zasolenie.I Alton Brązowy to właściwie kulinarny geniusz.
Mówi, że korzyści płynące z solenia zaczynają się na długo przed włączeniem piekarnika i jest to najlepszy sposób nie tylko na rozmrożenie indyka, ale także na zwolnienie miejsca w lodówce.

Minęły dni spędzone na próbach obejścia tego indyk to zajmuje ogromną ilość miejsca w Twojej lodówce. Brown mówi, że po prostu wstawiasz zamrożonego indyka do lodówki, umieszczasz go w chłodnym miejscu – jak piwnica lub garaż – i zalewasz solanką (oczywiście, ze względów bezpieczeństwa nigdy nie pozwalasz, by temperatura płynu wzrosła powyżej 40 stopni). . Rozmrozi się, Twoja lodówka pozostanie przestronna, a Ty nie będziesz się już starał znaleźć miejsce na wszystkie inne gadżety z okazji Święta Dziękczynienia. Genialne, prawda?Jakie są inne korzyści płynące z zalewania indyka?

indyk

Jakby uproszczenie dni poprzedzających Święto Dziękczynienia nie było wystarczającym powodem do solanki, porozmawiajmy o innych korzyściach. Szef kuchni Josh Capon mówi (poprzez Huffington Post ) że solanka utrzyma twoje indyk wilgotny; indyki są duże i nieporęczne, a ich gotowanie zajmuje dużo czasu, a to oznacza, że ​​istnieje duża szansa, że ​​wyschną. Najpierw dodaj solankę, a nie będziesz już musiał używać sosu jako praktycznego sposobu na ukrycie, jak suchy skończył twój ptak.

Suchy ptak w ogóle nie odzwierciedla twoich umiejętności kulinarnych. To po prostu trudna rzecz do gotowania. Według Marta Stewart , wszystko to ma związek z wielkością i składem notorycznie chudego ptaka. Gotowanie ciemnego mięsa zajmie więcej czasu, a zanim osiągniesz odpowiednią temperaturę (i bezpieczne), białe mięso z piersi jest suche. Chociaż moczenie w solance da mu trochę więcej wilgoci, w rzeczywistości jest słodki punkt, jeśli chodzi o solankę. Mówi, że jeśli pozwolisz mu zbyt długo moczyć, skończysz z mięsem, które jest trochę gąbczaste... a to może być gorsze niż suchy indyk.Jak więc zasolić indyka?

solanka

Istnieje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o przygotowanie solanki, ale oto podstawy (przez Rachel Ray ): Rozpuść 1 szklankę soli i 1 szklankę brązowego cukru w ​​6 litrach zimnej wody (na 12 do 14 funtów indyka). Zanurz ptaka, dodaj więcej wody, aby go przykryć, i pozwól mu usiąść - najlepiej w sugerowanej przez Altona Browna chłodziarce. Nie trudno, prawda?

Porozmawiajmy teraz o zmiennych.

czy piwo imbirowe pomaga w bólach żołądka?

Huffington Post sugeruje, że powinieneś zaplanować pozostawienie solanki z indyka przez około godzinę za funt, a to zapobiegnie problemowi gąbczastego mięsa. Wystarczająco proste. Ale tutaj zaczyna się zabawa — nie ma powodu, aby używać tylko cukru i soli. Doprawienie solanki przeniesie ją na wyższy poziom, a pomysłów na to, jak to zrobić, jest mnóstwo. brązowy dodaje do solanki jagody ziela angielskiego, imbir i pieprz, zamieniając wywar warzywny na wodę.

Nie ma potrzeby się na tym zatrzymywać. A co z kolendrą i gorczycą? Płatki czerwonej papryki czy suszone chili? Odrobina soi, trochę czosnku czy szałwii i rozmarynu? Możesz przygotować solankę o dowolnym profilu smakowym. Twój indyk na pewno to zaimponuje święto Dziękczynienia , a wystarczy trochę kreatywności.