Oto, co powinieneś wiedzieć o kupowaniu mięsa na wyprzedaży

 Ręce trzymające paczkę czerwonego mięsa Siergiejyżow/Getty Images Jamesa Lewisa


Każdy kocha okazje. Niezależnie od tego, czy jest to szalona oferta w supermarkecie, czy ukryty klejnot wydobyty z głębin internetowego rynku, złapanie taniej oferty natychmiast poprawia Twoje życie. Nie ma znaczenia, czy naprawdę tego potrzebujesz, czy nie, to fakt, że przez krótką chwilę wygrywasz w życiu.Sklepy spożywcze to świetne miejsce, do którego można się udać po przecenione artykuły, zwłaszcza zwykle drogie produkty, których ceny mogły zostać obniżone. Mięso to wielka bestia w tej kategorii, zgodnie z którą 89% Amerykanów włącza mięso do swojej diety Ipsos . Jest wyraźnie duży popyt na mięso, ale są też wysokie ceny — Washington Post informuje, że ceny mięsa wzrosły o 17% od lipca 2020 r., co doprowadziło do tego, że niektórzy ludzie kupują masowo całe zwierzęta.
Biorąc pod uwagę, że USDA szacuje, że co roku wyrzuca się 133 miliardy funtów żywności, kupowanie taniego mięsa może pomóc w zmniejszeniu marnowania żywności, a także rachunków za zakupy spożywcze. Aby mieć pewność, że otrzymasz najlepsze oferty rabatowe dla swojego portfela i zdrowia, przyjrzyjmy się kilku najważniejszym wskazówkom, których należy przestrzegać, gdy zakup mięsa na wyprzedaży .

Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić mięso z wyprzedaży

 Mięso z żółtymi etykietami odprawy celnej Fotografia ccpixx/ShutterstockMięso może być oklejane naklejkami wyprzedażowymi, jeśli zbliża się jego data przydatności do spożycia lub zaczyna się psuć, zgodnie z art wszystkie przepisy . Chociaż te czynniki mogą zniechęcić Cię do kupowania mięsa z wyprzedaży, ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej, aby sprawdzić, czy obniżki cen rzeczywiście mogą zaoszczędzić dużo gotówki.

The USDA potwierdza, że ​​daty ważności na produktach mięsnych nie są wymogami prawnymi, ale mogą być dobrowolnie stosowane przez producentów. Daty przydatności do spożycia i przydatności do spożycia odnoszą się do optymalnej jakości mięsa, a nie do tego, jak bezpieczne jest jego spożycie. Daty przydatności do spożycia pomagają sklepom spożywczym zarządzać zapasami i ponownie nie mają związku z bezpieczeństwem.Ma jednak sens, że jeśli z mięsa wydobywa się nieprzyjemny zapach, to tak poszło źle . The Australijski Instytut Bezpieczeństwa Żywności potwierdza, że ​​świeże mięso jest w większości bezwonne i dodaje, że nadmierna ilość płynu i śluzu wskazują, że jedzenie mogło się zepsuć — a ponadto, jeśli naciśniesz świeże mięso, odskoczy. Ostatnim środkiem bezpieczeństwa jest sprawdzenie koloru mięsa. Czerwone mięso będzie jaskrawoczerwone, gdy będzie najbardziej świeże, ale nadal powinno być bezpieczne, jeśli zacznie zmieniać kolor na fioletowy lub brązowy. Jednakże, chociaż różowy kurczak jest bezpieczny do spożycia, należy go porzucić, zanim stanie się szary.