Oto, co się stało ze stożkiem kropli kropli po zbiorniku z rekinami

  Roztapiający się rożek lodowy photoschmidt/Shutterstock Justina Huddleston


„Shark Tank” różni się nieco od innych reality show w telewizji. Jasne, wszyscy gospodarze sami stali się celebrytami, ale jeszcze bardziej ekscytujące niż oglądanie Rekinów w akcji jest obserwowanie, jak produkt zmienia się z prostej małej firmy lub koncepcji w programie w firmę odnoszącą ogromne sukcesy, jak to się stało z ludzie za Wyszoruj tatusia i trochę innych najlepsze narzędzia kuchenne, jakie widzieliśmy w „Shark Tank”.Ale nie każdej firmie, która pojawia się w programie, udaje się odnieść sukces, nawet tym, które ostatecznie zdobywają fundusze od Rekinów. Niektóre firmy wydają się całkowicie znikać, podczas gdy inne trwają nadal, po prostu nie stając się powszechnie znanymi. Drip Drop Cone to jedna firma z „Shark Tank”, której udało się zabezpieczyć finansowanie w wysokości 50 000 USD od Barbary Corcoran w zamian za 33,3% biznesu (za pośrednictwem Opowieści z rekinów ).
Wynalazkiem firmy był pierścień w kształcie rożka waflowego, który można było wsunąć na wafelek do lodów , działając jak półka do wychwytywania kropelek z topniejących lodów lub posypek lub innych dodatków, które zsuwają się ze stożka podczas jedzenia. Produkt został opracowany przez dwóch nastoletnich chłopców stojących za firmą, którzy byli najmłodszymi zawodnikami, którzy kiedykolwiek pojawili się w programie bez osoby dorosłej. Ze względu na ich wiek i fakt, że dokonali inwestycji, zastanawialiśmy się: co się stało z Drip Drop Cone?

Gdzie jest dzisiaj Drip Drop Cone?

  palce trzymają kroplowy stożek InstagramDrip Drop Cone pojawił się w sezonie 13, odcinku 22 „Shark Tank” (przez Opowieści z rekinów ). Wynalazek założycieli był wyjątkowy i wydawał się naprawdę przydatny dla tych, którzy lubią jeść lody w rożki w ciepłe dni, z końcówką do zawsze dodawaj piankę marshmallow do rożków lodowych żeby nie kapały z dna. Ale nawet po uzyskaniu finansowania od Barbary Corcoran, Drip Drop Cone ostatecznie wypadło z biznesu.

Więc co się stało? Najwyraźniej młodzi przedsiębiorcy Oliver Greenwald i Sam Nassif nie byli w stanie sfinalizować umowy z Corcoranem, a także mieli problem ze znalezieniem producenta, który mógłby masowo produkować ich produkt. Fakt, że byli tak młodzi i brakowało im doświadczenia i powiązań, które mogą mieć starsi przedsiębiorcy, mógł również przyczynić się do upadku firmy. Ostatni stożek Drip Drop Facebook post był w 2019 roku, a ich Instagram od tego czasu strona też nie jest aktywna. Ale zrobili prawdziwy nacisk, aby ruszyć z biznesem, nawet po tym, jak umowa z Corcoranem upadła.Kickstarter nie mógł uratować firmy

  chwytający za rękę stożek kroplowy Kickstarter

Po tym, jak umowa Drip Drop Cone z Barbarą Cocoran z „Shark Tank” upadła, nastolatki stojące za biznesem nie poddały się. Duet udał się do Kickstarter aby spróbować pozyskać fundusze na swój pomysł. Udało im się zebrać sporo pieniędzy — około 7 000 USD od 82 darczyńców — oraz upiec i wysłać Drip Drops wszystkim, którzy obiecali 15 USD lub więcej. Oni też stworzyli towar , w tym t-shirty i bluzy, na których widniała nazwa marki i kolorowe obrazy przedstawiające Drip Drop w akcji.

Ostatecznie Oliver Greenwald opuścił firmę, pozostawiając Samowi Nassifowi wymyślenie, jak uratować swój biznes w wieku zaledwie 18 lat (poprzez Globalny program młodzieżowy Wharton ). Udało mu się wprowadzić Drip Drops do trzech lodziarni w rejonie Denver, a także wyprodukował i sprzedał 1500 Drip Drops latem 2019 r. Uzyskał wystarczającą dźwignię, aby Joy Cone, jeden z największych producentów lodów na świecie, był rzekomo zainteresowany dowiedzeniem się więcej o produkcie (Joy Cones można znaleźć w Pudełka na lody Costco ).

Nassif miał nadzieję, że uda mu się podpisać z nimi umowę licencyjną na Drip Drop Cone, ale partnerstwo nie doszło do skutku. Obecnie jest studentem Chapman University, gdzie studiuje biznes (via Linkedin ). I kto wie — może jego kolejny wielki pomysł jest tuż za rogiem.