Oto dlaczego nie należy kupować wstępnie pokrojonych ogórków

 Świeżo pokrojony ogórek itor/Shutterstock Plaża Hannah


Za każdym razem, gdy przeglądasz swoje dział produktów w sklepie spożywczym , prawdopodobnie zauważysz wszystkie pokrojone owoce i warzywa. Ananas, grejpfrut, melony, ogórki, brokuły, sałatki, masz pomysł. Jeśli w ciągu tygodnia jesteś zbyt zajęty, aby samodzielnie kroić produkty, te gotowe opcje mogą wydawać się świetną alternatywą.Jednak wstępnie pokrojone produkty nie są dokładnie tym, czym są. Na początek powinieneś unikaj produktów wstępnie pokrojonych bo jest droższy. Ale nawet poza wyższą ceną, wstępnie pokrojone produkty mają krótszy okres przydatności do spożycia i znacznie większe ryzyko zakażenia salmonellą lub innymi patogenami. Co więcej, opcja wstępnie pocięta jest pakowana w plastik, co zwiększa ryzyko wycieku chemikaliów do żywności HuffPost .
Ale dość ogólników. Przyjrzyjmy się w szczególności jednemu popularnemu warzywu wstępnie pokrojonemu — ogórkowi. Jasne, ogórki mogą wyglądać ładnie i soczyście, wszystkie pokrojone i zapakowane dla Twojej wygody, ale złudzenie po prostu nie jest warte kompromisu.

Wstępnie pokrojone ogórki mają skłonność do mięknięcia

 Ogórki pakowane Vellot/ShutterstockChociaż wyższe koszty i ryzyko salmonelli mogą być wystarczająco odstraszające, nie są to jedyne powody, dla których należy unikać kupowania wstępnie pokrojonych ogórków. Według wszystkie przepisy , ogórki są w rzeczywistości jednymi z najgorszych warzyw do kupienia pokrojonych, ponieważ są podatne na papkowate i śluzowate. A kto ma ochotę zjeść ogórka brudnego?

Część tego sprowadza się do przygotowanie ogórków , ponieważ ogórki są zwykle woskowane, aby zachować ich soczystość i świeżość. Po pokrojeniu ta bariera ochronna znika. Druga część równania pochodzi z przechowywania ogórków. Najlepiej przechowywać je owinięte w papierowe ręczniki, aby wchłonęły wilgoć z zewnątrz i umieszczone w torbie (ok Dziewczyna z brooklyńskiej farmy ). Jednak będziesz chciał zostawić torbę otwartą, aby warzywko nadal mogło uzyskać trochę cyrkulacji powietrza. Z drugiej strony wstępnie pokrojone ogórki są szczelnie zamknięte w hermetycznych plastikowych pojemnikach bez niczego, co mogłoby wchłonąć dodatkową wilgoć.Biorąc to wszystko pod uwagę, możesz kupić wstępnie pokrojone ogórki, jeśli masz ochotę na czas, ale ogólnie najlepiej kupować je w stanie nienaruszonym. Poza tym krojenie ogórka i tak nie zajmuje tak dużo czasu, zwłaszcza jeśli masz mandolina .