Oto jak bezpiecznie smażyć indyka na Święto Dziękczynienia

 Indyk smażony w głębokim tłuszczu na półmisku Koral Emotional/Shutterstock Chase Shustack


W tym roku nadeszła Twoja kolej na organizację Święta Dziękczynienia. Możesz nie lubić tego słuchać, ale im szybciej to zaakceptujesz, tym szybciej zaczniesz zastanawiać się, co zrobić. Twoim największym zmartwieniem, oprócz upewnienia się, że masz wystarczająco dużo miejsca i jak zaprosić tych „kolorowych” członków rodziny, będzie prawdopodobnie gotowanie, zwłaszcza indyka. W tym roku naprawdę chcesz zaimponować swoim bliskim, więc postanawiasz przeczytać o najlepszych sposobach przygotowania indyka. Jeden artykuł, na który natrafiasz, jest szczególnie interesujący: smażenie indyka . Czy naprawdę możesz usmażyć na głębokim tłuszczu całego indyka na Święto Dziękczynienia?Najwcześniejsze wzmianki o smażonym indyku wydają się pochodzić z artykułu opublikowanego w gazecie Times-Picayune w 1984 roku (za pośrednictwem JAK ). USA dziś donosi, że akt smażenia indyków w głębokim tłuszczu sięga nieco wcześniej, z korzeniami w kuchni Cajun w latach 70. XX wieku. Chociaż dla niektórych może to nie być zaskoczeniem (w końcu, jeśli możemy smażyć kurczaka, to czemu nie usmażyć na głębokim tłuszczu indyka), pomysł wrzucenia całego ptaka do garnka z wrzącym olejem brzmi zarówno absurdalnie, jak i kusząco pyszny.
przepis na smażonego kurczaka Kentucky

Tak jak wrzucanie podudzi i skrzydełek z kurczaka do frytkownicy wymaga pewnego stopnia bezpieczeństwa, przed włożeniem Butterballa do kadzi z olejem musisz znać kilka prostych, ale ważnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W końcu świadomy bezpieczeństwa umysł to wszystko, co stoi między pysznym obiadem a wakacyjną wycieczką do lokalnego ER.

Najlepiej smażyć indyka na głębokim tłuszczu na zewnątrz

 Rzeźbienie smażonego w głębokim tłuszczu indyka Facebookjest Bobby Flay randki giada

W przeciwieństwie do przygotowywania przeciętnego smażonego kurczaka, smażenie całego indyka na głębokim tłuszczu będzie wymagało dwóch kluczowych rzeczy: większej frytownicy i dużej ilości miejsca. Jak PBS wyjaśnia, najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest rozmrażanie i suszenie ptaka zamiast zanurzania go bezpośrednio z zamrażarki. Jeśli nie, nadmiar wody w indyku zareaguje na olej do oparzania, zgodnie z Amerykański naukowiec , powodując, że bulgocze i powoduje zagrożenie pożarowe. Upewnij się, że twój indyk jest całkowicie suchy przed uruchomieniem frytownicy.

Jeśli chodzi o miejsce, w którym należy smażyć indyka, sugerujemy przeniesienie tej gigantycznej frytownicy z kuchni i na zewnątrz, najlepiej z dala od domu i na płaskiej, równej powierzchni. Zgodnie z wybranym przepisem na smażonego w głębokim tłuszczu indyka, zaleca się, aby ktoś Ci towarzyszył, aby upewnić się, że frytownica nie zostanie pozostawiona bez opieki. Powinieneś również mieć przy sobie małą gaśnicę lub inne narzędzia przeciwpożarowe, na wypadek, gdyby Twoja smażona zabawa przybrała nieprzyjemny obrót.mleko vs mleko zagęszczone

Czy to oznacza, że ​​smażenie indyka w głębokim tłuszczu jest szalenie niebezpieczne? Nie, ale w rękach kogoś, kto nie robił tego wcześniej, może być. Według Atlantycki , wypadki z frytkownicą (obok innych pożarów podczas gotowania) zdarzają się najczęściej w Święto Dziękczynienia, prawdopodobnie wśród ludzi, którzy nie mają doświadczenia z frytkownicą.

Podczas gdy smażony w głębokim tłuszczu indyk na Święto Dziękczynienia jest zarówno soczysty, delikatny i pyszny, zdrowy rozsądek i koncentracja na bezpieczeństwie powinien zawsze być na pierwszym miejscu.