Padma Lakshmi ma odpowiedź na odwieczną debatę na temat kanapek z hot dogami

 Padma Lakszmi Lew Radin/Shutterstock


To jedyna kontrowersja dotycząca jedzenia, która po prostu nie umiera – czy hot dog to kanapka? Według Merriam-Webster , kanapka to „dwie lub więcej kromek chleba lub podzielona bułka z nadzieniem pomiędzy nimi”. W Nowym Jorku, prawdopodobnie amerykańskiej stolicy hot dogów, prawo mówi tak , podobnie jak Kalifornia. Bycie prawnie sklasyfikowanym jako kanapki w dwóch największych stanach kraju, w których znajdują się jedne z najbardziej znanych restauracji na świecie, powinno rozstrzygnąć debatę, tak?Więc nie. Szef kuchni Carla Hall jest stanowczo przeciwna temu pomysłowi że hot dogi to kanapki. Tymczasem Alex Guarnaschelli mówi tak, hot dog to tak naprawdę kanapka . Alton Brown najwyraźniej postanowił ominąć całą klasyfikację kanapek kiedy w 2018 roku powiedział, że hot dog to taco , ale jeszcze kilka lat temu wydaje się, że zbliżył się do punktu widzenia Guarnaschellego. Ostatnią gwiazdą kulinarną, która zabrała głos w tej palącej kwestii, jest Padma Lakshmi, którą zapytano o jej opinię podczas niedawnego występu w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Czy ona myśli, że hot dog to kanapka?
Padma Lakshmi mówi, że tak, hot dog to kanapka

 Hot dogi z musztardą WS-Studio/Shutterstock

„Chodzi mi o to, że to kiepska wymówka na kanapkę, ale to kanapka” — Padma Lakshmi odpowiedział gdy poproszono o rozstrzygnięcie sporu raz na zawsze. Wszystko pomiędzy chlebem to kanapka, rozumowała Lakszmi. Dlatego hot dog to kanapka. Technicznie rzecz biorąc, hot dog mieści się w podstawowej definicji kanapki, ale reakcja Lakshmi wywołała jęki publiczności. „Tłum zwrócił się przeciwko tobie” – zaśmiał się Jimmy Fallon.Lakshmi i Fallon również degustowali różne hot dogi, dyskutowali o najlepszych sposobach ich przyrządzania (Lakshmi jest grillowana zespołowo) i jak jako dziecko dorastające w wegetariańskim domu, chodzenie do wózków z hot dogami w Nowym Jorku było prawdziwą ucztą . „Moja mama i ja byliśmy wegetarianami, ale zawsze śliniliśmy się, patrząc, jak wszyscy ci ludzie dostają hot dogi” – powiedziała. Ona i jej mama zaczęły prosić sprzedawców o bułkę ze wszystkimi dodatkami, bez rzeczywistego hot doga. Kiszona kapusta, relish, ketchup, wszystko.

'To jest dobre!' Lakshmi nalegała na śmiech publiczności i sceptyczne spojrzenia Fallon. Dziś Lakshmi nie jest już wyłącznie wegetarianką, a biorąc pod uwagę jej status gospodarza programu „Top Chef” i autorki książek kucharskich, z pewnością ma więcej niż kwalifikacje, by wziąć udział w całej kontrowersji dotyczącej kanapek z hot dogami. Chociaż wydaje się mniej niż zachwycona tym pomysłem, według Lakshmi, hot dog to kanapka. Czy to rozstrzygnie spór, dopiero się okaże.


Kategorie pizzerie Zabawa kosztco