Transformacja Padmy Lakshmi poważnie zwraca uwagę

Padma Lakshmi z Top Chef na czerwonym dywanie John Shearer/Getty Images

W obliczu nawału programów kulinarnych, które wyprzedziły transmisje telewizyjne, platformy internetowe i serwisy streamingowe, trudno jest rozszyfrować i odróżnić, który jest który i kto jest kim. To tylko czyni transformację Padmy Lakshmi jeszcze bardziej imponującą.


Najlepszy szef kuchni Gospodarz i sędzia stał się znanym nazwiskiem i rozpoznawalną twarzą na całym świecie. To nie jest łatwe zadanie w dowolnym momencie, nie mówiąc już o in dzisiejszy spis treści b . Dla tych, którzy dopiero poznali ją w ostatnich latach, sława Lakshmi mogła wydawać się faktem dokonanym. Ale niewiele jest w jej wychowaniu – w Indiach i Stanach Zjednoczonych – co sugerowałoby, że skończy tam, gdzie jest teraz. Zamiast tego potrzeba było dużo mózgu, trochę determinacji, charakterystycznej blizny i pomocnej genetyki, aby Lakshmi znalazła się na szczycie świata mody i gotowania.Jak więc Padma Lakshmi stała się twarzą gotowania w telewizji, nie mówiąc już o jej licznych osobistych i zawodowych przedsięwzięciach? Zagłębmy się i dowiedzmy się.
krążki cebulowe w pobliżu

Padma Lakshmi urodziła się w Indiach, a wychowała w Stanach Zjednoczonych

Padma Lakshmi z Top Chef jako dziecko z rodziną Facebook

Padma Lakshmi urodziła się w Chennai w Indiach i miała dość wyjątkowe wychowanie . Gdy Lakszmi miała zaledwie dwa lata , jej rodzice rozwiedli się. Rozwód był wówczas w Indiach napiętnowany. Aby uciec od tej wrogości, matka Lakszmi przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie ostatecznie pracowała jako pielęgniarka.

Przez następne dwa lata swojego życia Lakshmi przebywała w Indiach pod opieką dziadków ze strony matki. Ale w wieku zaledwie czterech lat przeleciała przez pół świata, by dołączyć do matki. Para osiedliła się w Nowym Jorku, co byłoby niezwykle korzystne dla przyszłości Lakshmi. Dorastając w swoim nowym tyglu w domu, Lakshmi regularnie jadła potrawy, których nigdy wcześniej nie próbowała. To poszerzyła jej podniebienie i stworzył dożywotni romans z jedzeniem.Lakshmi w końcu przeprowadziła się do Los Angeles z matką i ojczymem, ale ona… odwiedzał Indie każdego roku zobaczyć jej rodzinę.

Padma Lakshmi została wychowana jako wegetarianka

Padma Lakshmi z Top Chef i kuchnia wegetariańska Facebook

Aż trudno teraz uwierzyć, że widzimy, jak cieszy się każdym rodzajem mięsa pod słońcem Najlepszy szef kuchni , ale Padma Lakshmi wychowywała się na ścisłej diecie wegetariańskiej lub, jak sama to opisuje, „lakto-wegetariańskiej diecie hinduskich braminów”. Kiedy była dzieckiem mieszkającym w Indiach, a nawet po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, dieta Lakszmi składała się z dużej ilości fasoli, soczewicy i warzyw. Powiedziała, że ​​nie zaczęła jeść mięsa, dopóki nie była nastolatką NPR .Chociaż nie jest już wegetarianką, Lakshmi stara się trzymać dietę roślinną — zawsze, gdy nie je Najlepszy szef kuchni dania uczestnika , oczywiście. Poprzedni model powiedział HuffPost że taka dieta „upięknia twoją skórę” i wpływa na „twoje włosy, twój wzrok”. Wszystkie te rzeczy.

Lakshmi jest takim zwolennikiem życie roślinne , twierdzi, że wciąż sugeruje sezon wegetariański Najlepszy szef kuchni, Odwracać uwagę raporty.

Wypadek samochodowy zmienił życie Padmy Lakszmi

Padma Lakshmi z Top Chef i blizna Gotham/Getty Images

Jeden z najbardziej przełomowych momentów w życiu Padmy Lakshmi miał miejsce, gdy miała zaledwie 14 lat, kiedy podczas jazdy samochodem z rodzicami pojazd nagle zjechał z autostrady i wjechał na nasyp z 40 stóp. Wszyscy trzej pasażerowie przeżyli, ale Lakshmi doznała złamania biodra i „strzaskanej” prawej ręki. Operacje po wypadku pozostawiły ją z dużą blizną – długą na siedem cali i szeroką na pół cala – na ramieniu.

Przez długi czas Lakszmi była skrępowana blizną. Często pokrywała go makijażem, a nawet udoskonalała pozę ze skrzyżowanymi ramionami, która ją ukrywała. W eseju, który napisała Opiekun Lakshmi opisuje, jak była pewna, że ​​blizna zniweczy wszelkie jej szanse na zostanie modelką. „Teraz, gdy po ramieniu pełzała gąsienica z bliznami na skórze, wydawało mi się śmieszne wyobrażać sobie, że jakakolwiek agencja byłaby zainteresowana tak niedoskonałym okazem” – napisała.

piekielna kuchnia restauracja las vegas

Jak na ironię, blizna faktycznie pomogłaby Lakshmi w udoskonaleniu jej modelowania. To była blizna, która pomógł jej zostać zauważonym słynnego fotografa Helmuta Newtona, który pomógł przenieść karierę Lakshmi na inny poziom. „Pokochał moją bliznę, a co za tym idzie sprawił, że myślałam o sobie inaczej. Nagle było to coś do świętowania, a przynajmniej nie wstyd. Wszystko w życiu cię kształtuje” – powiedziała Lekkoduch.

Padma Lakshmi rozpoczęła karierę jako odnosząca sukcesy modelka

Modelowanie Padma Lakshmi dla Helmuta Newtona Facebook

Po tym, jak zwróciła na siebie uwagę legendarnego fotografa Helmuta Newtona, kariera modelki Padmy Lakshmi szybko nabrała rozpędu. Zaczęła modelować dla znanych luksusowych marek, takich jak Armani, Versace i Ralph Lauren i pracowała w światowych stolicach mody, m.in. w Nowym Jorku, Mediolanie i Paryżu. Lakszmi stał się również znany jako „ Pierwsza supermodelka Indii India '

Lakshmi ma mieszane uczucia co do swojego czasu w modelingu, Godzina wiadomości PBS raporty. Pozwoliło jej to podróżować i zwiedzać świat, zarabiać i spłacać dług studencki z jednej strony z jej czasu na Clark University, ale jej kariera modelki nigdy nie była osobiście satysfakcjonująca. „Wiem, że mój wygląd jest tak naprawdę alchemią genetyki moich rodziców i ma niewiele wspólnego ze mną ani z moimi osiągnięciami” Lakszmi powiedział .

Padma Lakshmi próbowała swoich sił w aktorstwie

Padma Lakshmi z Top Chef działająca w Glitter Facebook

Kariera modelki Padmy Lakshmi ostatecznie doprowadziła do przesłuchania do ról aktorskich. Wydaje się to naturalnym kolejnym krokiem, biorąc pod uwagę studiowała teatr i w końcu literatura amerykańska na studiach.

Lakshmi pojawiła się na kilku Włoskie seriale telewizyjne przed zdobyciem roli w Mariah Carey Brokat . Chociaż jest to powszechnie rozważane jeden z najgorszych filmów ostatnich czasów , Lakshmi nie wstydzi się — i nie udaje — dlaczego podjęła tę pracę. – Och, pieniądze. Gdyby Steven Spielberg zadzwonił do mnie ze scenariuszem do nowoczesnego? Obywatel Kane , zrobiłbym to, ale jako aktorka, która zaczynała, nie masz możliwości wyboru ”. powiedziała . – Chodzi o to, że było fajnie. Ważne, aby wiedzieć o Mariah Carey, że nikt nie potrafi śpiewać tak, jak ona.

Lakshmi zagrała później w kilku innych filmach i programach telewizyjnych, ale ostatecznie porzuciła aktorstwo na rzecz bardziej zielonych pastwisk.

Relacja Padmy Lakshmi z Salmanem Rushdie umieściła ją w centrum uwagi mediów

Padma Lakshmi z Top Chef i autor Salman Rushdie Evan Agostini/Getty Images

Podczas gdy Padma Lakshmi stała się już dobrze znaną modelką, stała się gwiazdą tabloidu, kiedy zaczęła związek z autorem Salmanem Rushdie . Historia pary wywołała u publiczności brwi. Oboje spotkali się po raz pierwszy w 1999 roku i wtedy Lakshmi miała zaledwie 28 lat, podczas gdy Rushdie była od niej prawie dwa razy starsza. Nie wspominając już o tym, że autor był wówczas żonaty... do swojej trzeciej żony .

jedzenie duszy a jedzenie południowe?

Niezależnie od dzielących ich różnic, Lakshmi natychmiast się uzależniła. „Dla nas, Indian, jest jak Hemingway” ona powiedziała Ludzie Rushdiego, urodzonego w Indiach i wychowanego w Wielkiej Brytanii. „Fakt, że ktoś tej postury i kalibru zainteresował się mną na tyle, że chciał mnie zabrać na lunch, był niewiarygodny”.

W 2000 roku Lakshmi i Rushdie mieszkali razem, a zaledwie kilka lat później pobrali się. Niestety małżeństwo nie przetrwało i para rozwiedli się w 2007 r. .

Padma Lakshmi rozpoczęła karierę kulinarną od bestsellerowej książki kucharskiej

Padma Lakshmi z Top Chef i Tangy Tart Hot and Sweet Facebook

Padma Lakszmi wkroczyła na pole, które w końcu miałoby uczynić ją domowym imieniem kiedy wydała swoją pierwszą książkę kucharską, Easy Exotic: niskotłuszczowe przepisy modelki z całego świata , w 1999.

Przejście od modelingu do autorki książek kucharskich mogło wydawać się dziwne, ale Lakshmi przygotowywała się do tego przez większość swojego życia. Zawsze miłośniczka gotowania, często nosiła ze sobą zeszyt i „ zanotuj przepisy „potrawy krewnych i wydała dodatkowe pieniądze na książki kucharskie”, powiedziała NPR. Lakshmi ostatecznie zdobyła kontrakt na książkę, udowadniając, że wie również, co robi w kuchni. Pewnego dnia ugotowała jeden ze swoich przepisów, umieściła go w naczyniu Tupperware, poleciała samolotem do Nowego Jorku do biura wydawcy i kazała dyrektorowi zjeść tego wieczoru. Reszta jest historią.

Książka kucharska stałaby się bestsellerem i wygrała Nagroda „Najlepsza pierwsza książka” na rozdaniu nagród Gourmand World Cookbook Awards w 1999 roku. W 2007 roku Lakshmi wydała swoją drugą książkę, Gorąca i słodka pikantna tarta , zbiór prostych, wyszukanych przepisów międzynarodowych.

Padma Lakshmi przejęła prowadzenie Top Chef w 2006 roku

Padma Lakshmi z Top Chef na Emmys Jason Merritt/term/Getty Images

Chociaż zbudowała udaną karierę jako modelka, autorka i prezenterka, Padma Lakshmi nie osiągnęła swojego obecnego poziomu sławy aż do 2006 roku, kiedy przejął obowiązki hostingowe Najlepszy szef kuchni w swoim drugim sezonie, zastępując pierwotną gospodarza Katie Lee Joel. Lakshmi faktycznie zaoferowano pracę w pierwszym sezonie, ale odmówiła z powodu konfliktu w harmonogramie.

Chociaż wcześniej prowadziła pokazy kulinarne, Lakshmi cierpiała na przypadek „syndrom oszusta” kiedy po raz pierwszy dołączył do konkursu kulinarnego. W końcu nie była szefową kuchni ani krytykiem kulinarnym. To był światowej sławy szef kuchni, który dodał jej pewności siebie . „Słyszałem, jak Eric Ripert powiedział do innego szefa kuchni: „Nie, Padma ma naprawdę wrażliwe podniebienie, jak jedno z najbardziej wrażliwych podniebień ze wszystkich, jakie kiedykolwiek spotkałam!” – powiedziała. „Za każdym razem, gdy czułem się niepewny lub niewystarczający, co często robiłem na tym planie, wszystko, co musiałem zrobić, to polegać na tym, co wiedziałem, a nie na tym, czego nie wiedziałem”.

która pizzeria ma najlepsze skrzydełka?

Zatrudnienie Lakshmi okazało się sprytnym posunięciem na potrzeby serialu. Oceny wzrosły podczas pierwszego sezonu goszczącego i Najlepszy szef kuchni był nominowany do nagrody Emmy . Trzy lata później serial zabrał do domu nagrodę .

Padma Lakshmi jest otwartą aktywistką

Padma Lakshmi z Top Chef w Women Stephanie Keith/Getty Images

Padma Lakshmi może mieć dużą platformę, na której może wyrazić swoje zdanie Najlepszy szef kuchni , ale jest zdeterminowana, aby jej głos był słyszany tak daleko, jak to możliwe, jeśli chodzi o walcząc o sprawy, w które wierzy .

Lakshmi, która wyemigrowała do USA z Indii, nigdy się nie wstydziła rzucając jej wsparcie za tymi, które jej zdaniem zostały pozbawione praw obywatelskich, w tym imigrantami i uchodźcami. Ale większość samookreślonych aktywizm feministyczny koncentruje się wokół praw kobiet. „W 100 procentach chodzi o wspieranie kobiet i robi to, zanim wszyscy się do tego obudzili” – powiedział przyjaciel Lakshmi. Przepych . „Nigdy nie bała się podejmować bolesnych tematów. Myślę, że to dlatego, że musiała tak wiele dorastać. To prawie tak, jakby przemawiała w imieniu młodej Padmas.

Wysiłki Lakshmi obejmują chodzenie po 2017 Marsz Kobiet w Waszyngtonie oraz współpraca z Amerykańską Unią Wolności Obywatelskich i Centrum Praw Reprodukcyjnych.

Diagnoza medyczna dała Padmie Lakszmi nowe spojrzenie a

Padma Lakshmi na zbiórce funduszy dla Fundacji Endometriozy Dimitrios Kambouris/Getty Images

Jeśli jest coś, czego dowiedzieliśmy się o Padmie Lakshmi, to to, że jest czymś więcej niż tylko ładną buzią — ma do tego odpowiedni umysł i zmysł biznesowy. W rzeczywistości trudno jest śledzić, ile przedsięwzięć biznesowych Lakshmi ma w swoim CV. Ale spróbujmy.

W świecie kulinarnym Lakshmi ma nadal pisałem o jej życiu i jedzeniu. W 2016 roku wydała pamiętnik kulinarny pt Miłość, strata i to, co jedliśmy , który stał się New York Times bestseller i zdobył nagrodę „Najlepszy styl życia, ciało i dusza” w konkursie Gourmand World Cookbook Awards. W tym samym roku również wypuściła Encyklopedia przypraw i ziół . Oprócz książek Lakshmi posiada own Łatwy egzotyczny Padma , linia mrożonych ryżów, soczewicy i innych międzynarodowych produktów spożywczych.

najlepsze jedzenie do kupienia w costco

Lakshmi również była bardzo zajęta poza kuchnią. Założyła własną linię dekoracji wnętrz o nazwie The Padma Collection, stworzyła kolekcję kapsułek z MAC Cosmetics i wprowadziła jej własna linia biżuterii dla HSN. Aby dodać do swoich napisów telewizyjnych, Lakshmi uruchomiła program Hulu, Zasmakuj Narodu, w 2019 roku.

Padma Lakshmi jest teraz szczęśliwą matką

Padma Lakshmi z Top Chef i córka Facebook

Największa przemiana w dorosłym życiu Padmy Lakszmi nastąpiła, gdy ona urodziła córce Krishny Thea Lakshmi w lutym 2010 roku.

Ojciec Kryszny, Adam Dell , brat założyciela Dell Inc., Michaela Della, i Lakshmi mieli swoje wzloty i upadki. Rok po narodzinach Krishny Dell pozwał Lakshmi o pełną opiekę. Kilka lat później para pogodziła się i dzieli opiekę nad córką.

Młodsza Lakszmi idzie za matką w kuchni. Kryszna ma swój własny moździerz i tłuczek. Po prostu siedzi ze mną na blacie i faktycznie pomaga” Lakszmi powiedział Ludzie . „Jest znacznie lepsza ode mnie w wałkowaniu ciasta. Ponieważ ma te małe, delikatne paluszki i potrafi wyrobić ciasto naprawdę ładne, równe i płaskie. Jest świetną kucharką.

Kolejna rzecz, która łączy mamę i córkę? Atrakcja w centrum uwagi. Krishna bierze lekcje muzyki kilka razy w tygodniu i chce być gwiazdą popu. Ale Lakshmi, jak prawdziwa mama, mówi, że chce, aby jej córka najpierw poszła do college'u.

Padma Lakshmi rozwija się jako znakomita kobieta biznesu

Kolekcja Padma Lakshmi MAC Slaven Vlasic/Getty Images

Początek kiedy była zaledwie nastolatką Padma Lakszmi cierpiała na bolesny stan, o którym później dowiedziała się: endometrioza , zaburzenie, które atakuje macicę i narządy miednicy. Ale przez dziesięciolecia jej ból pozostawał niezdiagnozowany i dopiero ona miała 36 że w końcu udało jej się uzyskać skuteczne leczenie.

Bolesna próba zainspirowała Lakszmi do pomocy innym. „Zbyt wiele osób unika rozmów na trudne tematy dotyczące zdrowia kobiet” - powiedziała Lakszmi. „Endometrioza to niezwykle prywatny temat dla kobiet, ale gdybym została zdiagnozowana i odpowiednio leczona na wcześniejszym etapie mojego życia, zyskałabym cenny czas. Byłabym bardziej obecna dla mojej rodziny i przyjaciół i miałabym większe możliwości awansu zawodowego”.

Ostatecznie była współzałożycielką Fundacji Endometriosis of America, która finansuje ważne badania, a w 2018 roku Lakshmi została nazwany wizytującym uczonym w pierwszym w kraju ośrodku badań ginekologicznych w MIT, który pomogła wystartować w 2009 roku.