Paula Deen rzuca na MasterChef: Legends — wywiad na wyłączność

Południowa kucharka Paula Deen Kevin Winter/nbcuniversal/Getty Images

Jeśli kuchnia południa jest religią, Paula Deen pomógł szerzyć jego ewangelię daleko i szeroko. Pochodzący z Gruzji dorastał gotowanie prostych, regionalnych, rodzinnych przysmaków przekazywanych przez jej babcię, zawsze robionych z miłością i dużą ilością masła. Po trudy definiowały wczesną część jej życia Deen pocieszyła się w kuchni i przekształciła swoją miłość do południowego jedzenia i rodziny w markę wartą wiele milionów dolarów. Deen otwierał restauracje, publikował książki kucharskie, gościł wiele pokazów kulinarnych w ciągu ostatnich trzech dekad i skutecznie stał się powszechnie znaną marką w Ameryce – zwłaszcza w każdym gospodarstwie domowym, w którym ciastka i sosy są powszechne.


Teraz południowa kucharka domowa (nie jest kucharzem, jak mówi), która stała się sensacją popkultury, dołącza do grona legend kulinarnych jako sędzia gościnny najnowszy sezon „MasterChef” . Deen dołącza do Gordona Ramsaya, Aaróna Sáncheza i Joe Bastianicha, aby znaleźć najlepszych szefów kuchni samouków i pomóc tym, którzy chcą podążać jej śladami.Paula Deen rozmawiała wyłącznie z Mashed o jej występie w „MasterChef: Legends” i jej uznaniu dla domowej kuchni. Deen rozmawiała również o gotowaniu w kwarantannie i ponownym nawiązywaniu kontaktów ze swoimi fanami, podzieliła się niektórymi rodzinnymi sekretami kuchni z Południa i pozostawiła nas z pragnieniem hamburgerów z masłem, o których nigdy nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy.
Paula Deen miała zaszczyt występować w MasterChef: Legends

Sędziowie Paula Deen i MasterChef Facebook

Czego możemy się spodziewać twój odcinek ? Jakie było twoje doświadczenie z filmowaniem? ' MasterChef: Legendy ' ?

Cóż, przede wszystkim byłam zszokowana, że ​​zaprosili mnie do bycia w legendach. Co za komplement. To było wspaniałe doświadczenie. Oczywiście uwielbiam pracować z Gordonem [Ramsayem]. Pracowałem z nim w przeszłości. Dlatego zawsze cieszę się, że jestem u jego boku.Zawodnicy byli... chodziło o domowych kucharzy, a to ma szczególne miejsce w moim sercu... dla tych ludzi, którzy szlifują swoje umiejętności w kuchni dla swojej rodziny. Cudownie było je oglądać. Robienie tego, co robią, wymaga dużo odwagi. Można powiedzieć, żeby stać nago przed światem. Wiesz?

Pomagasz ocenić ostatnią rundę przesłuchań, rozdając ostatni z tych 15 upragnionych białych fartuchów. Gordon Ramsay powiedział, że poprzeczka jest o wiele wyższa w tym sezonie i tym razem. Zgadzasz się z tym?Tak. Zawsze chcemy być dzisiaj lepiej niż wczoraj. To po prostu pochodzi z terytorium, nie sądzisz? Zawsze chcesz, aby Twoje następne danie było lepsze. I tak, to naprawdę stawia poprzeczkę wysoko, ponieważ jest tam kilku naprawdę utalentowanych domowych kucharzy. Konkurencja była ładna, ładna królowa.

Byłeś sędzia gościnny na „MasterChef” w przeszłości. Czy tym razem to doświadczenie było inne?

Cóż, powiem ci co, kiedy pierwszy raz byłam sędzią w „MasterChef”, kazali mi nosić te szpilki, które były pokryte złotym brokatem i nie pasowały zbyt dobrze. Potem ukryli mnie w tym pudełku, a potem podnieśli pudełko, ponieważ byłem gościem-niespodzianką. Mówię ci co, powiedziałem: „Panie, jeśli nie upadnę i nie skręcę karku przed tymi wszystkimi ludźmi i tymi kamerami, będę miał szczęście”. Więc tym razem nie musiałam nosić złotych butów na wysokim obcasie.

Paula Deen o pracy z Gordonem Ramsayem i ocenianiu innych domowych kucharzy

Paula Deen i Gordon Ramsay film MasterChef Legends Facebook

Wspomniałeś o tym wcześniej, masz związek z Gordonem Ramsayem. Jaki on jest pracować z? Jak to jest widzieć tych szefów kuchni osobiście?

Cóż, kiedy pierwszy raz spotkałem się i pracowałem z Gordonem, powiedziałem: „Gordon, idę do domu i zrujnuję twoją reputację”. Powiedział: 'Jak to, Paula?' Powiedziałem: „Ponieważ wszyscy myślą, że jesteś takim twardzielem, i powiem im, jakim naprawdę jesteś kremowym ptysie”. Jest bardzo słodki.

Więc pod tym wszystkim jest po prostu wielkim, starym mięczakiem?

Tak tak. Jest bardzo miły i jest słodkim człowiekiem. On i ja mamy bardzo pyskaty język. On potrafi być pyskaty, ja też.

Jeśli on jest mięczakiem, to znaczy, że przyprowadzają sędziów takich jak ty [na „MasterChef”] tylko po to, żeby to wyłożyć i powiedzieć tak, jak jest, prawda?

Cóż, to było dla mnie trudne, ponieważ nigdy, przenigdy nie chciałbym zrobić kupy na czyjejś paradzie. Powiedziałem: „Nie wiem, czy będę w stanie…” Po prostu, nie jestem wredny. Ale oglądałem na nim taśmę i powiedziałem temu młodemu człowiekowi, powiedziałem: „Cóż, dla mnie twój talerz wygląda po prostu niechlujnie”. I to była najgorsza krytyka, jaką wygłosiłem. Widziałem ból na jego twarzy i, och, nie podobało mi się to. Nie podobało mi się to. To jest po prostu trudne.

Zwłaszcza, że, jak powiedziałeś, ci szefowie kuchni to kucharze domowi i stawiają to wszystko na szali w telewizji krajowej .

Absolutnie. Nie jestem kucharzem, jestem kucharzem. Nigdy nie byłem w szkole. Ukończyłam kuchnię mojej babci Pauli, a potem summa cum. Ukończyłam szkołę, summa cum później. Więc jestem kucharzem. Po prostu chcesz, żeby ludzie polubili to, co tak bardzo ugotowałeś. Rozbić czyjeś marzenie jest trudne.

Paula Deen opowiada o gotowaniu w kwarantannie i kontaktowaniu się ze swoimi fanami

Paula Deen gotuje w kwarantannie youtube

Wracając do tej całej idei domowej kuchni. „MasterChef” to oczywiście program, który celebruje domowych kucharzy. I to jest rola, w którą tak wiele osób wkroczyło w ciągu ostatniego półtora roku podczas tej pandemii.

Absolutnie.

To jest coś, w co naprawdę skłoniłeś się podczas gotowania w kwarantannie filmy na YouTube . Gotujesz prosto ze swojej kuchni. Jak się czułeś, gdy kontaktowałeś się w ten sposób ze swoimi fanami?

To było cudowne. Po prostu wracam z nimi. I oczywiście otrzymuję wiele listów i e-maili od ludzi, którzy mówią, jak bardzo to doceniają. Mówią: „Musiałem się dzisiaj uśmiechnąć. Potrzebowałem czegoś, z czego mógłbym się śmiać. Tak więc moim celem było zajęcie ludzi, gdyby nie tylko 15 minut dziennie, aby dać im coś innego do przemyślenia.

Ponieważ dobrze myślałem, zastanawiam się, ilu ludzi, zwłaszcza starszych, zmusza się do pozostania w domu i są sami... To naprawdę ciążyło mi. Ile osób jest samotnych? A teraz nie mogą wychodzić, nie mogą być z rodziną. Po prostu wielu ludzi mówiło: „Dziękuję. Rozśmieszałeś mnie” lub „Czułem, że przez kilka minut wszystko było w porządku”. Wiesz?

Tak. To jak chwila przebywania z przyjacielem w kuchni.

prawy lub lewy twix

Tak. Nie chodziło o przepisy, ponieważ po prostu próbują robić rzeczy, które możesz mieć pod ręką w swojej spiżarni, ponieważ zdecydowanie przestaliśmy biegać do sklepu spożywczego, tak jak w normalnych czasach. Czasami to nic, że muszę jechać dwa razy dziennie. Ale tak nie było, kiedy wszyscy byliśmy poddani kwarantannie.

Widziałem wielu Twoich fanów, którzy prosili Cię o dalsze tworzenie tych filmów o gotowaniu w kwarantannie, nawet po zakończeniu kwarantanny. Czy zamierzasz to utrzymać?

O tak, kochanie. Nie mogę teraz zrezygnować. Nie mogę teraz zrezygnować. Powiedziałem wszystkim, że zostaję, czy to kwarantanna, czy nie. Właściwie, kiedy znowu zaczniemy kręcić... prawdopodobnie w czwartek. Kilka dni w tygodniu będziemy kręcić jak pięć programów każdego dnia. Więc mogę zgasić około 10 tygodniowo.

Paula Deen ujawnia swój najnowszy ulubiony hack kuchenny kitchen

Łosoś gotuje się we frytkownicy powietrza

Nasi czytelnicy zawsze szukają hacków do gotowania i sposobów na uproszczenie procesu. Czy masz jakieś zabawne wskazówki dotyczące gotowania w kwarantannie, którymi możesz podzielić się z naszymi czytelnikami, które wybrałeś po drodze?

O Boże. Powiedziałem, że jeśli nie potrafię tego wymówić, to nie chcę tego gotować, nie jestem zainteresowany gotowaniem. Więc zawsze trochę upraszczałem rzeczy.

Ale nie mogę tego nie powiedzieć, mam linię urządzeń i mam, według mnie, najlepszą frytownicę powietrzną na rynku. Nie ma go w sklepach, ale jest na Amazon. I chłopcze, cześć, naprawdę, naprawdę dużo używałem mojej frytownicy. Nie muszę włączać całego ogrzewania w kuchni. Gotuje się tak szybko i tak dobrze, a po prostu sprawia, że ​​wszystko jest takie proste.

Jaka jest twoja ulubiona rzecz, którą robisz we frytownicy?

Prawdopodobnie łosoś.

Och, to jest najlepsze.

Tak. To szalone, prawda?

Tak! Tak chrupiące na zewnątrz.

Tak. I właśnie ten idealny rodzaj medium w środku. Kiedy gotuję to w moim wielkim piekarniku, nie mogę sprawić, żeby tak się stało. Ale w tej frytownicy jest jak idealna.

Uwielbiam potwierdzenie, że robię to dobrze, gotując łososia we frytownicy.

Absolutnie. To takie szybkie, myślisz, co by było, gdybyś musiał nagrzać ten duży stary piekarnik? Prawdopodobnie rozgrzejesz ją od 10 do 15 minut, a potem zrobi się gorąca. Po prostu uwielbiam moją frytownicę Paula Deen. Kocham to. Świetnie gotuje boczek, gotuje świetne ciastka. Oczywiście wszyscy wiedzą o frytkach, krążkach cebulowych i wszystkich mrożonkach, których prawdopodobnie nie powinniśmy jeść. Ale to wszystko upraszcza. Robi wspaniałe hamburgery. Gotuje wszystko, czego potrzebuję i na każdy możliwy sposób. Pasuje do mojej kuchni. Jedyna rzecz, nie mogłem w niej ugotować garnka z maślaną fasolą. Ale piecze dużo rzeczy. Moje ciastka są niesamowicie przyrządzone w tej frytownicy.

Paula Deen dzieli się swoją filozofią na temat kuchni południowej

Południowa kucharka Paula Deen Aaron Davidson/Getty Images

Jesteś jedną z królowych kuchni południa. Czy możesz podzielić się swoimi najlepszymi wskazówkami i poradami dla domowych kucharzy, którzy chcą opanować południową kuchnię?

O. Cóż, mówię od lat, jeśli umiesz czytać, umiesz gotować. Ale to niesamowite. Niektórym ludziom jest tak ciężko. Nie mają talentu do powiedzenia: „Cóż, to zioło będzie pasowało do tego albo ten smak do tego” i muszą postępować zgodnie z przepisem. A jeśli się różnią, to się nie powiedzie. I tak są tacy ludzie, którzy naprawdę kierują się przepisami. Ale buntownicy lubią robić swoje.

To jak ze wszystkim, im więcej to robisz, tym lepiej sobie z tym poradzisz. Polecam zrobić danie dwa razy, zanim powiesz: „Nie mogę tego zrobić. To nie dla mnie.' Ale próbuj dalej. Po prostu próbuj dalej. Mam 74 lata i pamiętam tylko raz, że musiałem coś wyrzucić, bo to nie było dobre... A co z tego, że nie spełniło to twoich oczekiwań lub to zrujnujesz? Możesz go dać psom. Jeśli mieszkasz na farmie, możesz dać go świniom i zadzwonić do Papy Murphy's.

Proszę bardzo.

Ale po prostu próbuj, po prostu próbuj. Uwielbiam książki kucharskie. Mogłem je czytać jak powieść. Boże, kiedy brałem ślub, jedynym pokazem kulinarnym było Julia Dziecko . Och, och, kim był ten człowiek z Luizjany? Jak miał na imię? Nosił te... to byli Justin Wilson i Julia Child. Aha, i był też Galopujący Smakosz. Pojawił się mniej więcej w tym samym czasie, gdy urodziło się moje pierwsze dziecko.

Więc to są inspiracje, z których się nauczyłeś.

O tak. Oglądałem ich. Ale moja babcia była niesamowita. Jeśli chodzi o kuchnię, była niesamowita. Ale teraz mamy tak wiele narzędzi, aby pomóc ludziom, którzy chcą osiągnąć sukces w domowej kuchni. Więc jest na wyciągnięcie ręki.

Paula Deen dzieli się swoim ulubionym rodzinnym daniem

Południowa kucharka Paula Deen trzyma kawałek ciasta D Dipasupil/Getty Images

Nauczyłeś się prawie wszystkiego od swojej babci. Była twoją inspiracją numer jeden. Czy masz swój ulubiony przepis, który ci przekazała?

O rany, moja babcia nie używała wielu przepisów.

Albo chyba danie, którego nauczyła cię robić, że jest twoim ulubionym?

Prawdopodobnie kurczak i knedle.

Albo nie, powiem ci, co to było. To był nasz sos z chleba kukurydzianego. Nauczyła mnie, jak to zrobić i jest pyszne. Jest zrobiony z tostów — z chleba wysuszonego w piekarniku i wspaniałego chleba kukurydzianego. Nie mówię o mieszance Jiffy. Nie chcesz robić sosu do chleba kukurydzianego ze słodkiego chleba kukurydzianego. Chcesz zrobić stary chleb kukurydziany z maślanki. Ubierałbym się przeciwko każdemu i robię to tak, jak powiedziała. Zawsze wkładała do sosu rękaw słonych krakersów i zawsze nabierała łyżkę sosu po zmieszaniu go, a przed ugotowaniem. Zawsze brała chochlę surowego dressingu i wkładała do garnka, w którym robiła sos z podrobów.

Łał.

To po prostu nie z tego świata. Jest w mojej książce kucharskiej i jest na stronie internetowej .

Paula Deen dzieli się swoimi przemyśleniami na temat masła (i margaryny)

Południowa kucharka Paula Deen nalewa ciasto Larry Marano/Getty Images

Jeśli jest jedna rzecz, którą ludzie o tobie wiedzą, to to, że kochasz masło i gotujesz z dużą ilością masła.

krążki cebulowe typu fast food

Tak. Uwielbiam masło. Nie dotykaj margaryny, ale kocham prawdziwe masło. A ja mówię, Bóg stworzył krowę, a krowa zrobiła masło, więc nie może być tak źle.

Czy masz jakieś fajne wskazówki dotyczące używania masło z gotowaniem ?

Umieść to we wszystkim. Masło właśnie wnosi taki smak. Czasami, a jestem pewien, że wszyscy znają tę sztuczkę, używaj równych ilości masła i oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek sprawi, że masło się nie przypali, ale nadal będziesz mieć ten smak masła. Tak, kocham masło. Ale tak jak powiedziałem, nie tknąłbym margaryny... Myślę, że jeśli mamy jeść ten rodzaj tłuszczu, niech będzie prawdziwy i naturalny.

Mówiłeś, że mieszasz go z oliwą z oliwek, żeby się nie palił?

Tak. Jeśli podsmażasz kawałek ryby... możesz użyć odrobiny masła i oliwki, aby masło się nie przypaliło.

Używasz masła poza kuchnią, czy jest coś innego, do czego możesz użyć masła poza gotowaniem?

Paula Deen:

Nie. O mój Boże, nie sądzę... Nie sądzę, że mam sztuczkę z masłem poza kuchnią.

Słusznie. Musiałem zapytać.

Może są tam jacyś zboczeni ludzie, którzy lubią masło poza kuchnią, ale ja o tym nie wiem.

Cóż, teraz jest tu naprawdę gorąco.

jak działa piekielna kuchnia?

Wiem!

Paula Deen opowiada o nadchodzących projektach… z burgerami z masłem

Południowa kucharka Paula Deen Slaven Vlasic/Getty Images

Chciałbym zapytać, czy masz jakieś wielkie plany lub nadchodzące projekty, którymi chciałbyś podzielić się z naszymi czytelnikami, na które czekasz.

Jadę do Knoxville w stanie Tennessee, aby promować moją linię biżuterii, którą mam, Paula Deen Biżuteria . Będę w JTV... 22 i 23 [czerwca].

Zrobiłem specjalny program 4 lipca dla Fox Nation. Myślę, że emituje trzecią i czwartą.

I zamierzasz dzielić się przepisami w tym programie?

na pewno.

Dobre rzeczy na letnie grille.

Tak. Tak. O mój Boże. To było takie dobre. Zrobiłam hamburgery z masłem.

Burgery maślane?

UH Huh.

O mój Boże. Co to jest burger maślany?

Cóż, wkładam masło do zamrażarki, a potem wyjmuję je, kroję na kawałki i mieszam z mieloną wołowiną lub innym mięsem, które robię na moje hamburgery. A kiedy położysz je na grillu, to masło rozpływa się w tych burgerach i jest tak dobre.

To brzmi absolutnie niebiańsko.

To jest pyszne. Odkryłem to, o rany, może 15, 16 lat temu. Robiliśmy urodziny rodziny i przyjaciół w jedną niedzielę w miesiącu. Jeśli urodziłeś się w marcu, Twoje urodziny będziemy obchodzić w pewnym momencie w marcu. Zdecydowałem, że chcę gotować hamburgery. Powiedziałem: „Ale chcę, żeby były trochę wyjątkowe. Co mogę zrobić?' Powiedziałem więc: „Hmm, posiekam trochę masła i włożę do niego”. I były pyszne.

Prawie jak magiczna sztuczka.

Tak. Pokażę wam jak to robię w specjalnym 4 lipca.

W porządku. Cóż, na pewno się dostroimy. Dziękujemy za rozmowę z nami dzisiaj.

Dziękuję. Przesyłam Ci miłość i najlepsze dania!

Możesz oglądać Paulę Deen na MasterChef: Legendy na FOX 16 czerwca o godzinie 20:00 ET.