Pico de Gallo, które możesz zrobić w 15 minut

Pico de galo Laura Sampson/Mashed

Szukasz szybkiej, łatwej przystawki lub popołudniowej przekąski? Nikt w domu nie będzie narzekał na miskę chipsów tortilla podawaną obok świeżej porcji tradycyjnego pico de gallo salsa świeższy, grubszy kuzyn. Żeby było jasne, pico de gallo jest zasadniczo a rodzaj salsowy , ale może być trochę prostsze do zrobienia w domu niż to, do czego jesteś przyzwyczajony.


Ten przepis na pico de gallo, dzięki uprzejmości blogerki kulinarnej i autorki przepisów, Laury Sampson z Mały Dom Duża Alaska , zajmuje tylko około 15 minut i może służyć od ośmiu do dziesięciu osób. Zapytaliśmy Sampson, jak wymyśliła przepis. Wspomina, że ​​robot kuchenny był prezentem od teściowej, a kiedy go otrzymała, uświadomiła sobie: „Nigdy nie robiłam domowej salsy, a ona zawsze robiła domową salsę za pomocą robota kuchennego, więc uprzejmie po prostu poszedłem za nią i nauczyłem się od niej.Więc tak, będziesz potrzebować robot kuchenny w tym przypadku — lub bardzo dobrze wyszkolonych umiejętności rąbania.
Zbierz składniki pico de gallo

składniki pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Największym atutem Pico de gallo jest to, że jest super świeży (nazywa się go również „salsa fresca”), więc nie jest niespodzianką, że wszystkie składniki do tego celu będą z psującej się odmiany. Upewnij się, że masz jedną cebulę, ząbek czosnku, papryczkę jalapeño, pęczek kolendra , półtora funta pomidora, cytryny i trochę Sól .

Będziesz także musiał przygotować swój robot kuchenny i upewnić się, że jest wyposażony w ostrze do siekania. Jeśli twój robot kuchenny nie ma wielu ostrzy, nie martw się. Według Sampsona „Większość robotów kuchennych jest wyposażona w to zwykłe ostrze do cięcia metalu”.Również rodzaj cebuli nie ma większego znaczenia. Sampson używa białej cebuli, ale twierdzi, że wszystkie cebule są uczciwe. „Nie lubię słodkiej cebuli, ale użyłbym jej w szczyptę. Czerwona cebula byłaby idealna” – zauważa. Jeśli masz awersję do przypraw, możesz pominąć jalapeño. Możesz również zmniejszyć ilość czosnku, jeśli chcesz mniej kopniaka. Sampson powtarza: „Czosnek też może zejść tak samo gorąco. Zwykle używam tak mało, jak tylko mogę.

najpopularniejsze smaki bajgla

Przygotuj cebulę i czosnek na pico de gallo

cebula na pół na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Do tego przepisu na pico de gallo zużyjesz tylko połowę cebuli, więc obierz z cebuli te papierowe warstwy, a następnie pokrój ją na pół. Zapisz pozostała połowa cebuli na później. Na tym etapie możesz również obrać ząbek czosnku, aby był gotowy do wrzucenia do robota kuchennego.Jeśli nie używasz robota kuchennego, na tym etapie posiekasz zarówno cebulę, jak i czosnek. Jeśli będziesz musiał ręcznie kroić składniki pico, po prostu upewnij się, że masz odpowiedni nóż. Według Sampsona: „Najlepsze cięcie uzyskasz, używając czegoś naprawdę ostrego. Zaostrzony nóż szefa kuchni byłby świetny.

A jeśli zamierzasz ręcznie pokroić cebulę w kostkę, aby uniknąć niekontrolowanego płaczu ( dlaczego cebula sprawia, że ​​płaczesz?! ). Dobrą wskazówką jest pokrycie dłoni i wewnętrznych części cebuli solą przed posiekaniem.

Pokrój na pół i uszuj jalapeño na pico de gallo

połówki jalapeno na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Czy idziesz dalej z porcją jalapeño z tego przepisu na pico de gallo? Dobrze dla ciebie, ale słowo do mądrych: nie dotykaj wewnętrznej skóry jalapeño gołymi rękami, a potem przetrzyj oczy, chcąc nie chcąc. Zdecydowanie staraj się nosić rękawiczki podczas manipulowania papryką lub umyć ręce natychmiast po użyciu. Sampson zgadza się, że musisz się ubrać w rękawiczki, tak jak ona robi w przypadku KAŻDEGO przepisu z jalapeño, nie tylko pico de gallo. Wyjaśnia: „Robimy dużo domowej roboty poppersów. Jeśli nie masz tych [rękawiczek], twoje ręce będą płonąć. Nie dotykaj oczu!

handlarz joe kalafiorowe gnocchi odżywianie

Wskazówka : Największą sztuczką jest odcięcie obu końców papryki, a następnie ustawienie jej w pozycji pionowej, odcięcie zielonych pasków od stojącego białego rdzenia z nasionami. Viola, masz kilka kawałków jalapeño bez pestek, gotowych do przetworzenia lub drobno posiekanego (miejmy nadzieję, chronionej) ręki.

Odłóż połowę pozbawionej pestek papryczki jalapeño, aby po cebuli, czosnku i kolendrze była gotowa do umieszczenia w robocie kuchennym. Ten przepis wymaga połowy papryczki jalapeño, ale zawsze możesz zrobić pełną (lub nawet więcej), jeśli chcesz, aby pico de gallo było wyjątkowo ostre.

Dodaj cebulę, czosnek i kolendrę do robota kuchennego na pico de gallo

kolendra w robocie kuchennym na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Teraz nadszedł czas na siekanie (lub pulsowanie). Zalecamy najpierw włożyć cebulę do robota kuchennego, a następnie czosnek, a następnie posypać połową szklanki kolendry. W ten sposób bardziej masywny materiał jest bliżej ostrza.

Uwaga na temat kolendry: przed dodaniem jej do procesora, Sampson mówi, że należy ją umyć, chwycić za łodygi i „użyć nóż odciąć górną trzecią część pęczka, żeby to głównie liście. Innymi słowy, w tym piko mash-upie nie należy umieszczać pełnej łodygi.

Ponownie, można po prostu posiekać wszystkie te składniki pico de gallo ręcznie, ale Sampson ma awersję do podążania tą drogą. „Możesz ręcznie ciąć wszystko. To byłoby po prostu drobno posiekane. Jestem na to zbyt leniwa, więc nigdy nie robię tego w ten sposób – żartuje.

chow fun vs lo mein

Zmiel cebulę, czosnek i kolendrę na pico de gallo w robocie kuchennym

posiekana kolendra, cebula i czosnek na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Spokojnie na tym etapie pamiętaj, że nie mieszasz, tylko siekasz. Nie pozwól mu działać, jakbyś robił smoothie w swoim Vitamix . Zdecydowanie jest różnica między a blender o dużej mocy i odpowiedni robot kuchenny, więc zdecydowanie nie zakładaj, że są one zamienne.

Sampson sugeruje, by uważać na to, jak rozdrabniasz składniki do przepisu na pico de gallo w robocie kuchennym i radzi: „Naciskaj lub szybko wyłącz i włącz. Nie pozwól mu działać, bo skończysz z zupą. Ach tak, pamiętaj, że chcesz tu pico de gallo, a nie gazpacho.

Zauważa również, że ponieważ ten przepis na pico de gallo wymaga użycia robota kuchennego – w przeciwieństwie do ręcznego krojenia – może to wyglądać inaczej niż to, co możesz sobie wyobrazić. Mianowicie będzie „super-zielona po siekaniu kolendry”.

Teraz dodaj jalapeño do robota kuchennego, aby dodać przyprawy do swojego pico de gallo

jalapeno w robocie kuchennym na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Teraz nadszedł czas, aby dodać połowę papryczki jalapeño (lub całą) do robota kuchennego, jeśli ją dołączasz (nie każdy lubi ostre, pikantne przyprawy — tutaj nie ma osądu). Warto zauważyć, że ponieważ papryczki jalapeño mogą być trudne w obsłudze, naprawdę łatwiej jest użyć robota kuchennego do tego przepisu na pico de gallo, więc nie będziesz musiał mieć tak częstego kontaktu z papryczkami jalapeño. Jeśli trzymasz wynik, to robot kuchenny: dziesięć, ręczne krojenie: zero, jeśli chodzi o ranking możliwych metod wykonania tego przepisu. Tak czy inaczej, po prostu upewnij się, że nasiona i rdzeń jalapeño zostały całkowicie usunięte, zanim dodasz je do salsy.

W przypadku pulsowania ta sama rada dotyczy tego: Nie pozwól, aby robot kuchenny pracował zbyt długo. Kluczem jest włączanie i wyłączanie pulsacji, aby składniki były posiekane, a nie upłynnione.

10 najlepszych marek czekolady

Pokrój pomidory na pół, a następnie wrzuć je do robota kuchennego na pico de gallo

pomidory w robocie kuchennym na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Pomidory są głównym elementem pico de gallo. Jak w ogóle myśleć o pico de gallo, nie myśląc o pomidorach? Ten przepis wymaga dojrzałych pomidorów. Jak zawsze, sprawdziliśmy u źródła na ten temat i zapytaliśmy Sampsona: Czy rodzaj pomidora naprawdę ma znaczenie? Ona mówi: „Nie, mogą to być Romowie, każdy rodzaj pomidora, który masz pod ręką. Użyłem nawet wiśni lub winogron. Myślę, że najlepiej wygląda winorośl.

Więc masz to, nie czujesz, że musisz mieć dojrzałe pomidory, aby to zrobić Inspirowane Meksykiem leczyć się w twoim domu. Zwariuj, idź na pamiątkę, idź na stek wołowy – po prostu upewnij się, że przeciąłeś je na pół (lub nawet na ćwiartki, jeśli chcesz zrobić dodatkowy krok) przed dodaniem ich do robota kuchennego. Zgodnie z przepisem „pulsuj je tylko do posiekania” i nie emulguj tych kiepskich pomidorów. Podczas robienia pico de gallo kawałkiem pomidorów jest sprzęgło.

Po zmieszaniu pomidorów dodaj sól i sok z cytryny do pico de gallo

cytryna na pół na pico de gallo Laura Sampson/Mashed

Ta część przepisu na pico de gallo jest wyborem dealera. Zgodnie z przepisem, po zakończeniu pulsowania pomidorów można dodać sól i sok z cytryny do smaku, jeszcze raz pulsować, aby wszystko połączyć, wlać do miski, przykryć i wstawić do lodówki, aż będzie gotowe do podania, lub możesz dodać pomidory do miazgi innymi składnikami i wlać wszystko do miski, dodać sól i sok z cytryny do smaku, następnie wymieszać łyżką, przykryć i wstawić do lodówki, aż będą gotowe do podania. Innymi słowy, nie musisz wkładać soku z cytryny i soli do robota kuchennego.

Jest to również czas, kiedy można dodać dodatkowe składniki przed schłodzeniem pico de gallo. Zapytaliśmy Sampson, jakie dodatki lubi, a na jej liście znajduje się zarówno kukurydza, jak i czarna fasola. — Myślę, że mógłbyś zrobić mrożoną kukurydzę, którą rozmroziłeś. To byłoby pyszne. Odsączona czarna fasola byłaby świetna” – wyjaśnia.

Podawaj pico de gallo z dodatkami z kolendry

Pico de galo Laura Sampson/Mashed

Pamiętaj, aby posypać pico de gallo gałązką lub dwiema kolendrą, gdy będziesz gotowy do podania. Zwykle podaje się go z chipsami tortilla (Sampson lubi Kirkland Signature z Costco, ale tak naprawdę wszystko, co masz pod ręką, działa, o ile jest to „coś, czym możesz zgarnąć”). Pico de gallo świetnie smakuje podawany z omletem lub enchiladas. Sampson wykorzystuje również pozostałe pico do innych przepisów, wskazując: „Jeśli zostaną trzy miarki, wezmę pojemnik, napełnię go wodą i dodam do zupy lub gulaszu”.

Pico de gallo powinno pozostać świeże w hermetycznym pojemniku w lodówce przez dwa do trzech dni. Hermetyczny pojemnik jest niezbędny, jeśli nie chcesz, aby cała lodówka pachniała jak salsa… lub cebula… lub kolendra… Rozumiesz — dobrze uszczelnij pico de gallo.

Pico de Gallo, które możesz zrobić w 15 minut5 z 6 ocen Wypełnij 202 Drukuj Szukasz szybkiej, łatwej przystawki lub popołudniowej przekąski? Nikt w domu nie będzie narzekał na miskę chipsów tortilla podawaną obok świeżej porcji pico de gallo, świeższego, bardziej masywnego kuzyna tradycyjnej salsy. Ten przepis powstaje w mgnieniu oka z pomocą robota kuchennego. Czas przygotowania 5 minut Czas gotowania 10 minut Porcje 8 porcji Całkowity czas: 15 minut Składniki
 • ½ średniej wielkości cebuli, mniej więcej do smaku
 • 1 ząbek czosnku (lub około 1 łyżeczki posiekanego czosnku)
 • ½ jalapeno (więcej jeśli lubisz ciepło)
 • ½ szklanki pakowanej kolendry
 • 1 ½ funta dojrzałych pomidorów
 • 1 cytryna (lub 1-2 łyżki soku z cytryny)
 • Sól dla smaku
Wskazówki
 1. Zamontuj miskę robota kuchennego z ostrzem do siekania.
 2. Do miski dodaj połowę cebuli, czosnek i kolendrę.
 3. Załóż pokrywkę i uderz procesor 2-3 razy.
 4. Po posiekaniu dodaj połowę jalapeno (bez pestek i miękiszu).
 5. Pulsuj, aby ponownie siekać
 6. Przekrój pomidory na pół, dodaj je i stłucz na tyle, aby posiekać.
 7. Dodaj sól i sok z cytryny do smaku.
 8. Pulsować jeszcze raz, aby połączyć.
 9. Wlać do miski, przykryć i wstawić do lodówki, aż będzie gotowy do podania (lub wlać do miski, następnie dodać sól i sok z cytryny do smaku i wymieszać łyżką, przykryć i wstawić do lodówki, aż będzie gotowy do podania).
Odżywianie
Kalorie na porcję dwadzieścia jeden
Całkowita zawartość tłuszczu 0,2 g
Tłuszcz nasycony 0,0 g
Tłuszcze trans 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Węglowodany ogółem 4,8 g
Błonnik pokarmowy 1,4 grama
Cukry ogółem 2,8 grama
Sód 235,9 mg
Białko 1,0 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis