Pieczenie kurczaka na podłodze piekarnika da szybkie rezultaty

 Pieczony kurczak na prześcieradle hlphoto/Shutterstock Jima Thompsona


Świąteczne posiłki mogą być czasem świątecznym, ale tegoroczna prezentacja indyka i dodatków na Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie stoi w obliczu nieprzyjemnej rzeczywistości, a niedobór indyka prawdopodobnie wymusi wyższe ceny niż w zeszłym roku. Sugeruje to, że może to skłonić do przejścia na alternatywy – w tym na kurczaka Smacznego – jako główny składnik świątecznych posiłków. W szczególności przejście na kurczaka będzie dotyczyło czegoś więcej niż tylko kosztów świątecznego posiłku. Opłaci się również skróceniem czasu gotowania, dając gospodarzom więcej czasu dla swoich gości.Oto jak to działa: obsłużenie 10 osób wymaga co najmniej 10-funtowego indyka, który Smak domu mówi, że gotowanie w piekarniku zajmie około trzech godzin. Z drugiej strony, nakarmienie tego samego tłumu będzie wymagało zaledwie kilku czterofuntowych kurczaków. Ugotowanie kurczaków zajmie około godziny i 45 minut Kuchnia testowa .
Ale jeśli naprawdę nie chcesz tracić czasu na czekanie, aż kurczak się upiecze, możesz skorzystać z metody opracowanej przez szefa kuchni i autora książek kucharskich Neda Baldwina dla Houseman, nowojorskiej restauracji, którą prowadzi (przez Epikurejski ). Pomijając czas potrzebny do podgrzania piekarnika, technika Baldwina sprawi, że twój kurczak będzie gotowy w 18 minut – lub nie dłużej niż pół godziny, w zależności od tego, jak ściśle przestrzegasz techniki – chociaż być może będziesz musiał kupić trzy małe kurczaki, aby odnieść sukces .

Pieczony kurczak w pośpiechu

 Otwierane drzwi piekarnika HENADZI KlENT/ShutterstockKorzenie techniki Baldwina, opisane przez Epikurejski , można prześledzić jego początki w branży restauracyjnej, kiedy dowiedział się, że niektóre restauracje tylko częściowo gotowały pieczonego kurczaka, trzymając go w ciepłej temperaturze i czekając, aż ktoś go zamówi, aby dokończył gotowanie. Takie podejście, powiedział Baldwin Epicurious, po prostu „obrzydziło” go, obrażając jego przekonanie, że ani kurczaka, ani ryby nie należy gotować więcej niż raz.

Aby rozpocząć korzystanie z techniki Baldwina, wyjmij stojaki z piekarnika, a następnie poświęć pół godziny na rozgrzanie piekarnika do 475 stopni. Następnie weź kurczaka, z którego usunięto kręgosłup, aby leżał płasko, i umieść go skórą do dołu na ciężkiej patelni. Po usunięciu samego kręgosłupa kurczak powinien być gotowy w około pół godziny; jeśli chcesz osiągnąć ultraszybki 18-minutowy znak, musisz także usunąć piersi i żebra.I chociaż nie jest to częścią rzeczywistego procesu gotowania, technika Baldwina wymaga dodania od 1% do 1,5% masy kurczaka bez kości w soli do kurczaka na co najmniej dwie godziny, a najlepiej jeden dzień, przed włożeniem go do piekarnika. Na najniższym poziomie, ten poziom soli, jak Baldwin wyjaśnił Epicurious, daje kurczakowi „poziom restauracji w sąsiedztwie” przypraw, podczas gdy wyższy poziom to „wyśmienity poziom soli w jadalni”.