Powinieneś posmarować chleb masłem przed opiekaniem, ale jest haczyk

  nóż do smarowania masła na chlebie Nowa Afryka/Shutterstock Andrzej Franek


Tosty z masłem to podstawa śniadania. Jest prosty i łatwy i całkiem nieźle komponuje się z innymi produktami śniadaniowymi. Według Mistrzowie tostów , praktyka opiekania chleba stała się popularna w XVII wieku i nigdy nie wypadła z łask. Tosty z masłem dobrze komponują się z bananem i dobrze komponują się z bekonem i jajkami. Pod wieloma względami jest to najprostszy sposób na dostarczenie organizmowi węglowodanów we wczesnych godzinach porannych. Kiedy jednak spojrzysz na komponenty, może to być znacznie więcej. Miły rodzaj pieczywa jest jednym z najlepszych artykułów spożywczych na świecie, a masło może uwydatnić niemal każde danie. Dlaczego więc tosty są takie nudne? Prawdopodobnie dlatego, że nie posmarowałeś chleba masłem przed opiekaniem.Jeśli uważasz, że tradycyjne tosty są nudne — nawet po posmarowaniu masłem — powinieneś spróbować tego małego hacka. Zamiast rozgrzewać i chrupać chleb, a następnie dodawać do niego masło, odwróć kolejność tego procesu. Powstały tost jest bogatszy, bardziej luksusowy iz pewnością bardziej chrupiący. Poprawa jakości porannego posiłku, nawet jeśli to tylko tost, przynosi wiele korzyści. Ponadto podniesienie poziomu gry tostowej może ułatwić przyjmowanie porannych węglowodanów, co może pomóc w poprawie pamięci, nastroju i zdrowiu serca, zgodnie z Dobrze się odżywiać .
Posmarowanie chleba masłem przed opiekaniem zmienia wszystko w podstawowych produktach śniadaniowych

  Kromki chleba obok miski masła na desce do krojenia WS-Studio/Shutterstock

Jeśli jesteś nowy w grze z tostami z masłem, postępuj zgodnie z tymi trzema prostymi zasadami, aby za każdym razem uzyskać doskonałe tosty. Zanim posmarujesz chleb masłem, pozostaw masło na zewnątrz, aby osiągnęło temperaturę pokojową. Temperatura masła ma znaczenie nie tylko przy robieniu ciast — stare masło naprawdę ciężko się rozsmarowuje i rozdziera chleb. Zmiękczone masło znacznie ułatwia ten proces. Jeśli nie masz pod ręką miękkiego masła, Sieć gastronomiczna sugeruje napełnienie miski lub filiżanki gorącą wodą i pozostawienie jej na krótki czas. Następnie wylej wodę z miski i umieść ją na maśle. Ciepło resztkowe zmiękczy masło bez jego topienia.Kiedy tostujesz chleb, a następnie dodajesz do niego masło, prawdopodobnie dodajesz tyle masła, aby pokryć wierzch tostu, radzi Epikurejski . Odwracając kroki, robisz to tak, aby Twój chleb mógł być całkowicie pokryty masłem. Celem nie jest po prostu dodanie smaku do wierzchu tostu; chcesz, aby masło stopiło się w chlebie, aby stworzyć solidne, luksusowe doznania kulinarne. Aby to osiągnąć, potrzebna jest gruba warstwa masła.

Smarowanie chleba masłem przed opiekaniem wymaga przestrzegania kilku dodatkowych zasad

  Hanf wyciąga tosty z wyskakującego tostera Halk-44/ShutterstockPosmarowanie chleba masłem przed opiekaniem może całkowicie odmienić zasady gry, ale należy pamiętać o kilku ważnych ostrzeżeniach. Co najważniejsze, chleb wstępnie posmarowany masłem należy opiekać tylko w tosterze lub tradycyjnym opiekaczu. Jak Epikurejski notatki, wstępnie posmarowany masłem chleb nigdy nie powinien być umieszczany w wyskakującym tosterze — na szczęście jest ich mnóstwo sposoby opiekania chleba bez tostera .

Wkładanie chleba z masłem do wysuwanego tostera stwarza zagrożenie pożarowe. Według Raporty konsumenckie , tostery spowodowały ponad 1300 pożarów domów w latach 2002-2009. Wkładanie do urządzenia żywności nieprzeznaczonej do tostera zwiększa ryzyko pożaru. Tłuszcz z masła może łatwo zapiekać się na elemencie grzejnym, przypalać i powodować pożar. Wysuwane tostery powinny nie należy używać do gotowania potraw takich jak steki , jak widać w wirusie filmy z tiktoka również kilka miesięcy temu. Pozostaw wysuwany toster zgodnie z jego przeznaczeniem: opiekanie zwykłego chleba, bajgli i trafnie nazwanych Pop-tarty .

Firma Epicurious zdecydowanie zaleca również umieszczanie chleba na blasze do pieczenia podczas opiekania go w tosterze lub opiekaczu. Ze względów bezpieczeństwa nie chcesz, aby stopione masło miało kontakt z elementem grzejnym tostera (lub piekarnika). Blacha do pieczenia zapewni również, że roztopione masło, które nie wsiąknie w wierzch chleba, zostanie wchłonięte przez spód tostu. Pomimo dodatkowej ostrożności potrzebnej do tej techniki opiekania, jest to całkowicie tego warte.