Powód, dla którego mięso jest często oblane amoniakiem

 Butelka amoniaku chemicznego luchschenF/Shutterstock Chase Shustack


czy mleczna królowa je śniadanie?

Prawdopodobnie słyszałeś wiele dzikich plotek i spisków w Internecie na temat GMO, dodatków i innych rodzajów chemikaliów, które korporacje dodają do twojej żywności. Chociaż spora część tych twierdzeń to nic innego jak standardowe plotki internetowe, pomysł, że twoje jedzenie jest zanurzone w pewnych chemikaliach, nie jest całkowicie nieprawdziwy.McDonald's , od wielu lat oskarżana jest o serwowanie swoim klientom „różowego śluzu”. Ten „różowy śluz”, per Wiadomości NBC , odnosi się do „trimmingu chudej wołowiny poddanej obróbce amoniakiem” lub kurczaka i wołowiny, które zostały mechanicznie usunięte z kości i zmielone na substancję podobną do śluzu, używaną do produkcji Nuggetsy z kurczaka i hamburgery. Podczas gdy McDonald's poszło na rekord twierdząc, że nigdy nie używają „różowego śluzu” w swoich produktach, pomysł, że „szlam” w ogóle istnieje, jest czymś, co niepokoi wiele osób. W końcu czyż amoniak nie jest tym samym, co w roztworach czyszczących?
Dyskusja na temat trimmingu wołowiny poddanego obróbce amoniakiem rozpoczęła się w 2012 roku (poprzez: Wiadomości ABC ). Wiele osób, oczywiście oburzonych pomysłem jedzenia uprzemysłowionej mazi wołowej, która została potraktowana chemikaliami czyszczącymi, zażądało podjęcia działań przeciwko temu, co uważali za kolejny przykład korporacji próbujących iść na skróty kosztem zdrowia konsumentów.

Ale jak niebezpieczny jest „różowy śluz”? Czy dodawanie amoniaku do mięsa jest rzeczywiście tak bezpieczne, jak twierdzą władze?Amoniak może zabić zarazki w twoim mięsie

 Mielone mięso hamburgerowe na drewnianych deskach Tibilletti/Shutterstock

bez sałatki jajecznej z majonezem?

Jeśli masz pod szafką kuchenną pojemnik ze sprayem do czyszczenia na bazie amoniaku, prawdopodobnie wiesz, że amoniak pomaga zabijać zarazki. Według Reuters , przemysł spożywczy wykorzystuje amoniak do spłukiwania mięsa lub produktów ubocznych mięsa w celu zabicia zarazków, które mogą ukrywać się w mięsie.Reuters donosi, że amoniak znajduje się nie tylko w wołowinie. Znajduje się we wszystkim, od sera po wypieki. W rzeczywistości rząd Stanów Zjednoczonych poparł stosowanie środka czyszczącego do wykorzystania w przemyśle spożywczym ponad 40 lat temu. Chociaż wielu, od przeciętnego człowieka po całe okręgi szkolne, domagało się usunięcia z menu wołowiny poddanej obróbce amoniakiem, niektórzy producenci mięsa twierdzili, że ludzie byli po prostu zniesmaczeni pomysłem jedzenia mięsa, a nie prawdziwymi obawami o zdrowie.

pizza hot dog pizza chata

Czy 'różowy śluz' jest dla ciebie zły? Podczas gdy Nauka na żywo przyznaje, że wołowina jest niezaprzeczalnie mięsem niskiej jakości, wprowadzenie amoniaku nie jest tak złe, jak mogłoby się wydawać. Amoniak jest naturalnie wytwarzany przez organizm, na przykład w moczu, a organizm może go łatwo usunąć jako produkt odpadowy. Dopiero w przypadku nieprawidłowej obróbki skrawków wołowiny istnieje rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia.

Nawet jeśli amoniak jest używany do zabijania zarazków i zapobiegania chorobom, nikt nie obwiniałby Cię o to, że w przyszłości będziesz chciał trzymać się prawdziwego mięsa, a nie tylko okrawków wołowiny lub szlamu.
Kategorie Inne ekskluzywne Opinie