Powód, dla którego orzechy nie powinny wchodzić do blendera

 Ktoś robi smoothie w blenderze Tijana Simic/Shutterstock Chase Shustack


Kiedy jesteś robienie koktajlu lub koktajl mleczny w blenderze, czy gubisz się w widoku tych wszystkich owoców i lodów ubijanych na gładką miazgę? Może jest jakaś zwierzęca część naszych mózgów, która naprawdę lubi patrzeć, jak rzeczy są razem rozbijane i biczowane. Chociaż blender jest poręcznym (i odważymy się powiedzieć nawet zabawnym) narzędziem kuchennym, ważne jest, aby pamiętać, że jak w przypadku każdego narzędzia kuchennego, zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo zawsze są na pierwszym miejscu.W 2016 r. kobieta z Vancouver dowiedziała się, jak ważne jest, aby po powrocie do domu zastać je w płomieniach z powodu uszkodzonego blendera pozostawić je odłączone, gdy nie są używane (poprzez Wiadomości CTV ). Popularna linia blenderów, NutriBullet, znalazła się pod ostrzałem w 2018 roku, w związku z doniesieniami o psuciu się blenderów, awariach, a w niektórych przypadkach nawet eksploduje wykonane nagłówki (przez Wiadomości CBS ).
Ponieważ jest to urządzenie, które może rozdrobnić większość produktów spożywczych na gnojowicę, ważne jest, aby obchodzić się z blenderem z odpowiednią ostrożnością — w tym z tym, co jest w środku. Jeden z takich składników, orzechy, może mieć kłopotliwe konsekwencje, jeśli zostanie umieszczony w środku.

Orzechy mogą uszkodzić ostrza blendera

 Miska łuskanych orzechów 5PH/ShutterstockŁatwo zrozumieć, dlaczego ktoś może włożyć garść orzechów do blendera. Są małe, dość kruche, a jeśli blender poradzi sobie z pęczkami owoców, posiekanie kilku orzechów na małe kawałki powinno być bułką z masłem, prawda? Orzechy są po prostu niektóre produkty, których powinieneś unikać włożenie do blendera.

Jak Reader's Digest mówi nam, że pomysł użycia blendera do posiekania orzechów na kawałki wielkości kęsa najlepiej pozostawić młynkowi. Według Reader's Digest, względna twardość orzechów i fasoli, w porównaniu do czegoś miękkiego i miękkiego, takiego jak jagody i banany, oznacza, że ​​ostrza zostaną uszkodzone lub stępione, gdy będą próbowały posiekać orzechy. Jeśli blenderowi uda się jakoś posiekać orzechy, zamiast gładkiej pasty podobnej do masła orzechowego otrzymasz lepki, zbrylony bałagan.Niektóre źródła, takie jak KuchniaWidzący , powiedz, że możesz włożyć orzechy do blendera, aczkolwiek po wcześniejszym przygotowaniu. Najpierw namocz orzechy w wodzie, aby je zmiękczyć, użyj ubijaka, aby poprowadzić zmiękczone orzechy do ostrzy, a co najważniejsze, ułóż składniki, aby zapewnić, że składniki są bardziej miękkie na dole, a twardsze na górze. W porównaniu z wrzucaniem orzechów prosto do blendera jest to nieco bardziej czasochłonne, ale o wiele bezpieczniejszy proces, który nie grozi uszkodzeniem urządzenia.