Prawda o numerze 1 Whataburgera

 Hamburger z frytkami i napojem Facebook Brianna Osoby


Od szerokich, miękkich bułek po paszteciki ułożone ku niebu, współczesny hamburger to widok, który można zobaczyć. Jednak żadna z tych żarłocznych ekscesów nie byłaby w ogóle możliwa bez franczyzy z siedzibą w Teksasie Whataburger i jej flagowa oferta, numer 1. Zazwyczaj pierwszy w menu, numer 1 był inauguracyjną pozycją franczyzy, która zasadniczo przygotowała scenę dla dekadencji fast foodów, jaką znamy.Podczas gdy inne sieci rozdawały stosunkowo małe kanapki i frytki, ten burger był inny od samego początku, oferując ćwierć funta wołowiny i pięciocalową bułkę. Dodaj pięć oryginalnych nakładek (sałata, pomidor, pikle, cebula i musztarda) i nic nie powstrzymało wspinaczki sieci burgerów, która obecnie znajduje się na szczycie 800 lokalizacji w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych (przez Forbes ).
Zakładając, że mieszkasz w pobliżu Whataburgera, prawdopodobnie jadłeś tego hamburgera więcej razy, niż możesz zliczyć. Ale jak się okazuje, bycie pierwszą ofertą sieci to nie jedyny sposób, aby numer 1 stał się pionierem menu fast foodów. Na długo przed tym, jak sieć twierdziła, że ​​może zaoferować 36 864 możliwych dostosowań , numer 1 był bez zbędnych dodatków, obfity hamburger, który nie skąpił porcji i obiecywał klientom solidną okazję w zamian. Ponad 70 lat później wpływ numeru 1 wciąż się ujawnia. Niezależnie od tego, czy interesują Cię teksańskie korzenie tego burgera, czy jego imponujący rozmiar, dobrze trafiłeś. Nigdy nie jest za późno, aby dowiedzieć się prawdy o numerze 1 Whataburgera.

dlaczego 7up pomaga na rozstrój żołądka?

Numer 1 to bestseller Whataburgera

 Fast food burger i frytki? FacebookWyjdź poza burgera nr 1, a przekonasz się, że Menu Whataburgera jest pełen różnorodności. Pomyśl o chrupiących sałatkach i kanapkach grillowanych na gigantycznych płytach Tosty z Teksasu . Ale jest dobry powód, dla którego hamburgery pozostają główną atrakcją jointa. W końcu sieć zaczynała jako knajpa z burgerami i nadal cieszy się popularnością dzięki sukcesowi nr 1. Wraz z Patty Melt i Double Meat Whataburger, flagowa kanapka wciąż znajduje się na szczycie listy zamówień klientów do dziś (per Forbes ).

Z pewnością hamburgery w dzisiejszych czasach wyszły poza nr 1, zarówno pod względem wielkości, jak i złożoności. Jednak te fakty nie zmniejszają wręcz ekstatycznego zapotrzebowania ludzi na tę ukochaną kanapkę. Jest bezpretensjonalny i przystępny, dzięki czemu jest łatwym wyborem dla turystów i oczywistym dla urodzonych i wychowanych Teksańczyków. Nie jest za duży, nie za mały, a połączenie pikli i musztardy dodaje pożądanego kopa chudości kotleta wołowego, ponieważ Insider biznesowy pisze.Górskie kanapki z mięsem pojawiają się i znikają w świecie drive-thru, ale klasyczne hamburgery, takie jak nr 1, nigdy nie wychodzą z mody. A ponieważ Whataburger nadal eksperymentuje z zupełnie nowymi kombinacjami, sygnatura sieci tylko potwierdza jej status numer jeden.

Kosztował jedną czwartą w 1950

 Ćwierć monety w stosie Tamer Adel Soliman/Shutterstock

W dzisiejszych czasach niewiele rzeczy będzie kosztować jedną czwartą, ale kiedy Whataburger po raz pierwszy pojawił się na scenie w 1950 roku, numer 1 zadzwonił do marnych 25 centów (poprzez MySA ). W 2022 roku ta suma przekłada się na 3,15 USD po przejściu przez Kalkulator indeksu cen konsumpcyjnych Biura Statystyki Pracy USA. Co zaskakujące, po skorygowaniu o inflację, obecna kwota jest w rzeczywistości bardzo zbliżona do tego, co kosztuje dziś Whataburger nr 1. Według stanu na ten rok, według Ceny menu fast food, sama kanapka zazwyczaj kosztuje 3,09 USD lub 5,59 USD w przypadku zakupu z frytkami i napojem.

Burger mógł być kiedyś kradzieżą, ale jako Stowarzyszenie Historyczne Stanu Teksas ujawnia, niska cena nastąpiła kosztem zysku. W odpowiedzi sieć podnosi cenę hamburgera do 30 centów. Reakcja była nieunikniona. W rzeczywistości ruch ten wywołał niemożliwy do pogodzenia rozdźwięk między współzałożycielami Whataburgera, Harmonem Dobsonem i Paulem Burtonem, do tego stopnia, że ​​w następnym roku ich partnerstwo biznesowe zakończyło się na dobre.

Jednak pobranie dodatkowych pięciu centów za numer 1 nie zmusiło Whataburgera do ruiny finansowej. Jeśli już, to pomogło to łańcuchowi się rozwijać. Okazuje się, że klienci po prostu uwielbiali hamburgera, a wysokiej jakości kanapka była warta każdego grosza, bez względu na cenę wymienioną w sieci (za pośrednictwem Texas State Historical Association).

Nr 1 jest zrobiony ze świeżej wołowiny

 Zbliżenie na menu Whataburgera Facebook

Whataburger zawsze wyprzedzał konkurencję. Na szczycie poprzedniego McDonald's Quarter Pounder o około 20 lat (poprzez Narodowe Muzeum Historii Ameryki nr 1 zapoczątkował również trend na świeżą, mrożoną wołowinę (via Whataburger ). Jak twierdzi restauracja Whataburgera, każdy hamburger jest przygotowywany na zamówienie, a wołowina nawet nie patrzy na lampę grzewczą lub zamrażarkę. Dyrektor generalny potwierdził to w dniu Kora , stwierdzając, że pracownikom zabroniono zamrażania mięsa w celu przedłużenia jego przydatności do spożycia. Dodali również, że kucharze na linii mogą swobodnie wykorzystywać każdą wołowinę, która jest na skraju wygaśnięcia.

Chociaż wizerunek skwierczącego burgera prosto z grilla jest atrakcyjny, ostatnie doniesienia sugerują, że obietnice Whataburgera są nieco mylące. W 2018 roku Grupa badawcza interesu publicznego w USA dał 21 głównych sieci fast food, w tym Whataburger, F do serwowania wołowiny leczonej antybiotykami, zgodnie z Houston Business Journal . Mięso produkowane przy użyciu antybiotyków powiązano z powstawaniem opornych na leki „superbakterii”, które mogą utrudniać leczenie infekcji u ludzi.

najlepsze rzeczy do kupienia w pełnowartościowych produktach spożywczych?

Naukowcy zaalarmowali o niebezpieczeństwach, zgodnie z Amerykański naukowiec . Matt Wellington, dyrektor programu antybiotyków funduszu edukacyjnego PRIG, wezwał sieci burgerów do odrzucenia tej praktyki, mówiąc: „Po prostu nie możemy sobie pozwolić na utratę ratujących życie leków, aby wyprodukować nieco tańszego burgera” (przez Houston Business Journal).

Bułki Whataburgera wymagały niestandardowego wyposażenia

 Hamburger na opakowaniu Facebook

Wszyscy wiedzą, że nr 1 Whataburgera zmienił grę dzięki swoim kolosalnym bułkom do hamburgerów. Misja założyciela Harmona Dobsona, per Whataburgera, w końcu było stworzenie takiego hamburgera, który wymagałby obu rąk. Mimo to łatwo zapomnieć o prawdziwym stopniu innowacyjności marki. Żadna inna restauracja typu fast food nie oferowała tak wielkich hamburgerów jak nr 1, ponieważ? Klio pisze, restauracja musiała to wszystko zrobić sama. Obejmowało to zaprojektowanie sprzętu do pieczenia masywnych bułek, które stałyby się charakterystyczną cechą burgera.

Harmon Dobson i właściciel Rainbo Bakery GM Atkinson połączyli siły w przedsięwzięciu, zgodnie z Stowarzyszenie Historyczne Stanu Teksas . Zrobili to po części ze względu na niezdolność piekarni do produkcji zbyt dużych bułek. W tym czasie standardy branżowe dla burgerów stworzyły kiepski gotowy produkt. Przed Whataburger, burger typu fast food zawierał tylko dwuuncjowy kotlet na 2,5-calowej bułce, mniej więcej wielkości współczesnego suwaka (przez Clio). To, co miał na myśli Dobson, jeszcze nie istniało, co oznaczało, że raczkujący interes musiał iść sam.

Powstałe w ten sposób blachy do pieczenia zawierały w sumie osiem form do kształtowania bułek, ale według Texas State Historical Association, produkcja naczyń do pieczenia szybko wzrosła ze względu na gwałtownie rosnącą popularność restauracji. Okazało się, że Harmon Dobson miał coś na myśli, jeśli chodzi o zbyt duże hamburgery, których klienci nie mogli jeść samodzielnie — dosłownie (poprzez Whataburger ).

Musztardę do burgera można kupić w sklepach

 Butelki z przyprawami na ladzie Facebook

Pojedyncza standardowa przyprawa, którą Whataburger tryska na numer 1, nie będzie żadnym tajemniczym tajnym sosem ani fantazyjnym pikantny ketchup . Zamiast tego wszystkie potrzeby nr 1 to trochę klasyki żółta musztarda . W szczególności byłaby to Oryginalna Musztarda Whataburgera. Przez chwilę pikantny suwak tej przyprawy był zarezerwowany dla klientów płacących w restauracji, ale już nie. Od 2013 r. przyprawy Whataburger można kupić w supermarketach na południowym zachodzie.

QSR poinformował, że Oryginalna Musztarda będzie sprzedawana w sklepach regionalnych w Meksyku i Teksasie, w tym m.in Facebook post revealed, H-E-B, Central Market i Joe V's Smart Shops. Klienci spoza stanu mogą również kupić musztardę w Internecie Whatastore . Tutaj fani mogą kupić trzy paczki oryginalnej musztardy za jedyne 10,99 USD, a także gadżety tematyczne, takie jak ubrania, szklanki do napojów, a nawet puzzle.

Chociaż uwielbiamy dobry moment brandingowy, trzeba przyznać, że nie wszystkie wydawnictwa bezpośrednio do sklepu wydawane przez restauracje są super autentyczne. Są dwie rzeczy, które pozostają godne uwagi w przypadku butelkowanej oryginalnej musztardy Whataburgera. Jednym z nich jest to, że jest to dokładnie ten sam środek do smarowania, który zdobi numer 1. Co więcej, według QSR przepis nie zmienił się od lat 50. XX wieku. Innymi słowy, zamówienie kanapki lub złapanie butelki produktu spowoduje ten sam pyszny smak, który Whataburger oferuje od samego początku.

Dodatki są dostarczane przez Freshway Foods

 Zbliżenie hamburgera Facebook

Ostre dodatki, takie jak sałata, pomidor, pikle i posiekana cebula, stanowią najlepszy hamburger. Jeśli przestaniesz się zastanawiać, skąd Whataburger pozyskuje swoje składniki, odkryjesz, że źródło znajduje się dość daleko od Teksasu. Żywność świeża jest dystrybutorem produktów spożywczych z siedzibą w Ohio, który od 2020 roku zalicza sieć burgerów do swoich klientów, zgodnie z Sydney Daily News.

Przepis na krówki pionierki

Jak na restaurację tak blisko związaną z Lone Star State, pozyskiwanie warzyw ze Środkowego Zachodu wydaje się dziwnym posunięciem. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Dyrektor generalny Ed Nelson podkreślił brak lokalnych składników w Whataburgerze, a to proste wytłumaczenie: kontrola jakości. Powiedział: San Antonio Express-Wiadomości że zaletą nie polegania na lokalnych produktach jest lepszy burger na całym świecie. „Jesteśmy w tak wielu stanach, a nasze wolumeny są tak duże, a nasza troska o ochronę naszych klientów i ochronę wspaniałej żywności, którą dostarczamy, jest dla nas niezbędna” – wyjaśnił Nelson. „Dlatego skupiamy się na pozyskiwaniu produktów dla marki, a nie na indywidualnych, lokalnych dostawcach”.

Taryfa od gospodarstwa do stołu może być modna w przemyśle spożywczym, ale w Whataburger chodzi bardziej o tworzenie spójnego produktu za każdym razem.

Numer 1 nie jest do końca zdrowy

 Fast food drive-thru menu? Eric Glenn/Shutterstock

W momencie, gdy pojawia się kultowa sylwetka Whataburgera w kształcie litery A, wygląda to tak, jakby wszystkie próby liczenia kalorii wylatywały przez okno. Hamburgerom typu fast food, takim jak nr 1, można się oprzeć, ale nie możemy twierdzić, że są pożywne. Jeśli spojrzysz na Whataburgera tabela żywienia Zobaczysz, że burger zawiera 590 kalorii, 25 gramów tłuszczu, 62 gramy węglowodanów, 12 gramów cukru i 1220 gramów sodu. Teraz nikt nie spodziewa się diety dietetycznej, gdy zatrzymuje się na hamburgerach, ale poziom sodu jest nadal dość wysoki. Jeszcze bardziej podnosi brwi, gdy dowiadujesz się, że nie jest to nawet największy burger w menu.

To powiedziawszy, możesz wybrać znacznie gorszą opcję niż nr 1. Porównaj ją na przykład z potrójnym Whataburgerem. Potrójny Whataburger ma największą liczbę kalorii ze wszystkich oferowanych przez sieć burgerów, dostarczając 1070 kalorii, a także zawiera 63 gramy tłuszczu, 130 miligramów cholesterolu i 1720 miligramów sodu. Oczywiście nie spodziewalibyśmy się niczego mniej od burgera, który jest ułożony z trzema burgerami (przez Whataburger).

Teoretycznie nr 1 jest na tyle smaczny, że gwarantuje częste wizyty. Ale w trosce o zdrowie radzimy traktować tę kanapkę tak, jak każdą zatykającą tętnice rozkosz: jako okazjonalną przyjemność.

Whataburger nr 1 jest wyjątkowo teksański

 Flaga macha za błękitnym niebem Leena Robinson/Shutterstock

Udaj się w dowolne miejsce w Stanach Zjednoczonych, a szybko zdasz sobie sprawę, jak różne mogą być hamburgery w różnych stanach. Spójrz tylko na Teksas. Zazwyczaj przychodzą mi na myśl obrazy wędzonych mięs i śniadaniowych burrito, ale Lone Star State też robi burgery na swój sposób. Stanowe ujęcie jest powszechnie nazywane burgerem w stylu teksańskim, który zawiera cebulę, pikle i musztardę na kotlecie wołowym, zgodnie z opisem Autostrady w Teksasie .

Brzmi znajomo? Opisaliśmy w zasadzie główne elementy modelu nr 1. To z pewnością nie przypadek. Według Miesięcznik Teksas , Whataburger uosabia wyjątkowe podejście do kanapki w regionie. Musztarda, na przykład, została kiedyś opisana przez założyciela Harmona Dobsona jako „tradycja Teksasu”, a aktywne w tym czasie jadłodajnie z mamusi i popu wydają się to potwierdzać.

Co więcej, państwo przypisuje się nawet wynalezieniu hamburgera. Za Miasto Ateny, Teksańczyk o imieniu Fletcher Davis rzekomo przedstawił kanapkę w 1904 roku na targach światowych w St. Louis. Jednak jak Moc spółdzielni w Teksasie raporty, pochodzenie potrawy było szeroko kwestionowane przez miasta w Wisconsin, Connecticut i Nowym Jorku, które twierdzą, że jest to prawdziwa własność nad daniem. Pomijając nieporozumienia, nie można zaprzeczyć, że Teksas oferuje odrębną wersję podstawowego fast foodu. Nr 1 Whataburgera jest tego wyraźnym dowodem.

Został okrzyknięty ulubionym burgerem Ameryki

 Posiłek typu fast food na tacy Facebook

koszt wycofania mrożonek żywności

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest ponad 80 000 burgerów, zgodnie z IBISŚwiat . Biorąc pod uwagę, że, Szybka firma miał w rękach prawdziwego łobuza, kiedy postanowił przeprowadzić ankietę wśród Amerykanów na ich faworyta burgery fast food w 2015 roku. Badanie obejmujące 32 sieci różnej wielkości wykazało, że najlepszy burger w Ameryce nie pochodził z McDonald's lub Burger King ani od coraz popularniejszej wagi ciężkiej, takiej jak Pięciu gości lub Wstrząsnąć Shack . Zwycięzcą został nikt inny jak Whataburger, a co za tym idzie, wierny numer 1.

Według Papierowe Miasto , Zwycięstwo Whataburgera nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę konkurencję. Większość rywali to duże sieci. Ponieważ wiele z nich nasyca rynki krajowe i międzynarodowe, jest mało prawdopodobne, aby ludzie byli nimi szczególnie entuzjastycznie nastawieni. Z drugiej strony reputacja Whataburgera jest bardziej na równi z In-N-Out; jest to ekskluzywna sieć regionalna o znacznie mniejszej powierzchni, która w przypadku Whataburgera obejmuje zaledwie 10 stanów, poprzez Wiadomości ze Startlandu.

Numer 1 nie starał się zdobyć uznania Teksańczyków. Koledzy smakosze z MySA koronowany Whataburger topowym hamburgerem, również w 2015 roku. Jeśli już, to krajowy reflektor jest potwierdzeniem tego, co Teksańczycy wiedzieli od zawsze: że Whataburger nr 1 jest naprawdę numerem jeden.

Nr 1 Whataburgera nigdy się nie zmienił

 Restauracja fast food na zewnątrz? Facebook

Można śmiało powiedzieć, że Whataburger inspiruje wiele zagorzałego oddania, ale dlaczego? Istnieje ogromna różnorodność w menu, na przykład fakt, że w niektórych lokalizacjach przyciąga duży ruch pieszy dosłownie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zjadacz . I chociaż klienci mogą być kuszeni bardziej nowatorskimi ofertami (taquitos śniadaniowy, ktokolwiek?), to są to klasyki, do których fani wracają raz po raz. Wydaje się, że tak jest w przypadku burgera nr 1, który pod każdym względem nigdy się nie zmienił.

Tak, dobrze słyszałeś. Podobnie jak musztarda, ceniona kanapka Whataburgera pozostała zasadniczo taka sama od połowy XX wieku. Jasne, może maszyny lub konkretni dostawcy przesunęli się tu i tam, ale istota tego głównego menu nie zmieniła się. Miesięcznik Teksas może ręczyć za nas tutaj, informując, że flagowy burger jest nadal montowany tak, jak w czasach założyciela Harmona Dobsona. Wciąż zawiera te same 5-calowe bułeczki, te same świeżo grillowane paszteciki wołowe i charakterystyczny zestaw dodatków złożonych do środka.

Oglądanie starych faworytów wisi głośno. Dla tych z nas, którzy dorastali jedząc Whataburgera, jest to przypomnienie, że numer 1 jest zawsze gotowy zadowolić gości w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy jest to rok 1950, czy 2050.
Kategorie Inne recenzje Opinie