Przepis na słodko-pikantną mangonadę

 napój mangonada z żółtymi kwiatami Susan Olayinka/SN Susan Olayinka ORAZ Personel SN


Mangonady to jedna z wielu przysmaków, które ostatnio przeszły z tego, co można znaleźć tylko na meksykańskich targach i food truckach, do popularnego napoju, który zainspirowany Pozycja menu Baskin-Robbins . Ten napój można również całkiem łatwo przygotować w domu, o ile masz dostęp do niezbędnych składników.Twórca przepisów Susan Olayinka przyznaje: „Jest tu kilka specjalnych składników, takich jak Twoje zdrowie płynne i meksykańskie przyprawy”. Dodaje: „Nie martw się, wszystkie są łatwe do znalezienia w lokalnym sklepie spożywczym w stylu latynoskim”, jeśli masz taki w okolicy. Opisuje te mangonady jako „zabawne w przyrządzaniu, a nawet więcej fajnie się pije”, dodając, że „połączenie słodkiego mango i pikantnego chamoy jest niesamowite, a prezentacja jest super imponująca”. Podczas gdy mango oczywiście jest dominującym smakiem, Olayinka zauważa, że ​​zawsze można „spróbować dodać różne owoce do mieszanka mango lub zmień płyn z chamoy na inny smak.'
Zbierz składniki do tego przepisu na słodko-pikantną mangonadę

 składniki mangonady Susan Olayinka/SN

Aby zrobić mangonady, Olayinka używa kawałków mrożonego mango, chociaż świeże mango może być również użyte, jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowej pracy przygotowawczej. Potrzebna będzie również woda, cukier, pół limonki i trochę chamoy. Ten ostatni jest płynnym składnikiem, który według Olayinki jest „zrobiony z marynowanych owoców, chili i przypraw” i opisuje go jako „smak słodki, kwaśny i pikantny”.Do obramowania kieliszków i przyozdobienia drinków potrzebny będzie również rodzaj Przyprawa meksykańska Olayinka opisuje jako „mieszankę proszku chili, soku z limonki i soli”. Tajín to powszechnie dostępna marka, która jest zwykle używana w mangonadach.

Puree z mango

 wyciskanie limonki do blendera Susan Olayinka/SNPodstawą tych mangonad jest puree z mango, więc musisz zmiksować owoce w blenderze z wodą, cukrem i sokiem z limonki. Jeśli używasz świeżego mango, będziesz musiał trochę obrać, drylować i siekać, ale w przypadku mrożonego mango będziesz gotowy w ciągu kilku chwil.

Przygotuj szklanki do serwowania

 szkło w oprawie irchowej i przyprawach Susan Olayinka/SN

Wlej ½ kubka zamszowego do jednego naczynia i ½ kubka przyprawy do drugiego, następnie zanurz każdą szklankę najpierw w zamszowej, a następnie w przyprawie. Masz do dyspozycji bardzo dużą ilość składników do rimmingu, więc nie musisz skąpić.

Wlej dodatkowe 2 łyżki chamoy do każdej szklanki, nakładając łyżką lub mieszając po bokach. Uważaj jednak, aby nie zrzucić przyprawy z felgi. Olayinka przestrzega również przed dostaniem się zamszu na skórę lub ubranie. Chociaż może plamić ten drugi, może być trochę bolesne, aby go nałożyć na skórę, ponieważ zauważa: „może być bardzo pikantny”.

Zbierz mangonady i podawaj

 napoje mangonada z limonkami Susan Olayinka/SN

Napełnij każdą z przygotowanych szklanek mniej więcej do połowy puree z mango, a następnie skrop 2 łyżki irchy na wierzch każdej szklanki. Wypełnij je pozostałym puree z mango, a następnie skrop kolejną łyżkę chamoy na każdą mangonadę. Wykończ je ½ łyżeczki przyprawy posypanej wierzchem.

Jak informuje Olayinka: „Najlepiej podawać od razu, ale resztki można przechowywać w lodówce do 24 godzin”. Uważa, że ​​te mangonady „były świetne jako orzeźwiający napój w upalny dzień”, chociaż sugeruje również, że mogą towarzyszyć pikantnemu posiłkowi, jeśli naprawdę chcesz wzmocnić ciepło.

pięciu facetów małe frytki vs zwykłe
Przepis na słodko-pikantną mangonadę Brak ocen Wydrukować Jeśli chcesz popijać drinka o całej gamie smaków, ubij ten przepis na słodko-pikantną mangonadę. Obudź swoje kubki smakowe w 5 minut. Czas przygotowania 5 minuty Czas gotowania 0 minuty Porcje 2 Porcje Całkowity czas: 5 minut Składniki
 • 6 filiżanek mrożonych kawałków mango
 • 3 szklanki wody
 • 2 łyżki białego cukru
 • ½ limonki, tylko sok
 • ½ szklanki + 1 łyżeczka przyprawy meksykańskiej (chili, limonka i sól), podzielone
 • 1 szklanka + 2 łyżki sosu chamoy, podzielone
Wskazówki
 1. Mango przetrzyj wodą, cukrem i sokiem z limonki.
 2. Ułóż jeden talerz z ½ szklanki sosu chamoy, a drugi z ½ szklanki przypraw.
 3. Zanurz najpierw brzegi kieliszków w chamoy, a następnie w przyprawie.
 4. Wlej 2 łyżki chamoy do każdej szklanki, mieszając, aby upewnić się, że boki są pokryte.
 5. Napełnij szklanki do połowy puree z mango.
 6. W każdej szklance skrop 2 łyżki chamoy na puree z mango.
 7. Pozostałe puree z mango podzielić między szklanki.
 8. Na każde mango skrop dodatkową łyżką chamoy.
 9. Posyp każdy napój ½ łyżeczki przyprawy i od razu podawaj.
Oceń ten przepisKategorie Inne Zabawa restauracje