Przyszłość typu fast food tylko dla zmotoryzowanych nie jest nieprawdopodobna

  pracownik drive-thru przekazujący jedzenie rzoze19/Shutterstock Jennifer Amos


COVID-19, który spowodował ogólnoświatowe zamknięcie w okolicach marca i kwietnia 2020 r. (przez Medycyna Yale ), zmieniło życie wielu z nas w dającej się przewidzieć przyszłości. W tym czasie stany i kraje nakazały swoim obywatelom pozostanie w domu, zamknięto szkoły i restauracje, wiele osób straciło pracę lub zaczęło pracować z domu, a kraje nawet zamknęły swoje granice, próbując kontrolować wirusa. Być może największym sposobem, w jaki pandemia zmieniła nasze życie, było to, jak jemy w restauracjach. Według NPD od lutego 2020 r. do lutego 2022 r. zamówienia w restauracjach z dowozem wzrosły o 116%, a zamówienia z dojazdem do klienta o 20%, podczas gdy mniej osób składało zamówienia na wynos.Podczas gdy zamykanie restauracji z powodu pandemii było głównym powodem zmiany zachowań konsumentów, innym ważnym powodem wzrostu liczby zamówień z dostawą i przejazdem jest ogólna wygoda całego doświadczenia, od składania zamówień przez telefon po brak konieczności wychodzenia z samochodu lub do domu, aby odebrać zamówienie. Jak większość z nas wie, restauracje fast food typu drive-thru nie są nowym tworem. W rzeczywistości pierwszą restauracją typu fast food, która wdrożyła system drive-thru, był nikt inny Wejście i wyjście w 1948 r. za Historia . Stamtąd inne sieci dodały do ​​swoich restauracji drive-thrus, takie jak Wendy's i Jack in the Box w latach 60. i McDonald's w latach 70. Teraz przyszłość branży restauracji typu fast food nadal ewoluuje, a restauracje tylko dla zmotoryzowanych stają się nową normą.
Przejście branży restauracyjnej na samochody typu drive-thru było nieuniknione

  samochody na linii przejazdu Michaela O'Keene'a/Shutterstock

Najwyraźniej, według Hudsona Riehle, który jest starszym wiceprezesem Krajowego Stowarzyszenia Restauracji, branża restauracyjna skupiłaby się ostatecznie na dostawie i zjeździe. Riehle mówi: „Przed pandemią to, co składa się na restaurację, już szybko się zmieniało. W naszym raporcie Branża restauracyjna 2030 prognozujemy, że rynek poza lokalem — jednostki na wynos, z dostawą, zmotoryzowane i mobilne — będzie tam, gdzie większość wzrostu branży nastąpi w ciągu najbliższych 10 lat. Pandemia przyspieszyła dążenie branży do tworzenia nowych punktów dostępu, z których wiele korzysta z technologii, które zapewniają klientom większy wybór, aby spełnić ich oczekiwania dotyczące rozwiązań w zakresie posiłków w restauracjach ”- per DZIŚ .Według Wiadomości z restauracji w kraju , Chick-fil-A, Checkers and Rally's i Jimmy John's to kilka sieci fast foodów, które zaczęły skupiać się na lepszej obsłudze zamówień zmotoryzowanych. Od sierpnia 2022 r. Około 60 Chick-fil-A lokalizacje mają ekspresowe pasy w drive-thru, gdzie klienci, którzy złożyli zamówienia za pomocą aplikacji mobilnej sieci, mogą ominąć główną linię drive-thru, aby odebrać swoje zamówienia. Sieć rozpoczęła testowanie nowej koncepcji linii ekspresowej około czerwca 2022 r. i planuje zwiększyć liczbę sklepów, które ją mają w 2023 r. Warcaby i rajdy oraz Jimmy'ego Johna pracują również nad dodaniem pasów dla zmotoryzowanych specjalnie dla klientów z zamówieniami mobilnymi, przy czym ci ostatni testują sklep tylko dla zmotoryzowanych w Bartow na Florydzie.

Taco Bell zmienia branżę dzięki czteropasmowemu sklepowi tylko dla zmotoryzowanych

  Grafika Taco Bell Defy Taco BellByć może jedno z najbliższych spojrzeń w przyszłość fast foodów pochodzi z popularnej sieci Taco Bell . W sierpniu 2020 r. Firma Taco Bell wprowadziła koncepcję „Go Mobile”, która obejmowała mniejsze lokalizacje sklepów, „gości hotelowych”, wydzieloną strefę dla zamówień przy krawężniku oraz dwupasmowy przejazd z jednym pasem zarezerwowanym dla zamówień złożonych za pomocą Taco Aplikacja Bell, za Taco Bell . Koncepcja „Go Mobile” Taco Bell nie jest zbyt rewolucyjna, biorąc pod uwagę, że sieci Chick-fil-A, Jimmy John's oraz Checker i Rally's robią prawie to samo; jednak naprawdę rewolucyjny jest Taco Bell Defy, czyli dwupiętrowy Taco Bell, który został otwarty w czerwcu 2022 r. w Brooklyn Park w stanie Minnesota, zgodnie z komunikat prasowy Taco Bell .

Taco Bell Defy ma cztery pasy typu drive-thru, z których jeden przeznaczony jest na zamówienia aplikacji mobilnych, jeden pas jest zarezerwowany dla kierowców dostawczych, a jeden przeznaczony jest na typowe wrażenia typu drive-thru. We wspomnianym komunikacie prasowym prezes i globalny dyrektor operacyjny Taco Bell, Mike Grams, powiedział, że celem Taco Bell Defy było „stworzenie [e] 2-minutowego lub krótszego doświadczenia drive-thru” oraz że „Taco Bell Defy to przyszłość. ' Unikalna koncepcja bezkontaktowych fast foodów obejmuje „dwukierunkową technologię audio i wideo”, która umożliwia klientom zmotoryzowanym składanie zamówień pracownikom Taco Bell stacjonującym na piętrze powyżej oraz cyfrowe ekrany, na których klienci z zamówieniami mobilnymi mogą się zameldować i zeskanować kod QR kody do odbioru zamówień.

Więcej sieci planuje zmodyfikować swoje obecne modele drive-thru

  Chipotle's digital kitchen Chipotle

najlepszy sklep kupił ramen

Jakby Taco Bell Defy nie był wystarczającym dowodem na przyszłość fast foodów, coraz więcej sieci nadal rekonstruuje swoje obecne modele drive-thru w coś bardziej dostosowanego do ery cyfrowej. Sieć Sweetgreen ze zdrową żywnością otworzyła swoją pierwszą lokalizację typu drive-thru w listopadzie 2022 r., nazywając ją „sweetlane” i zapewniając bezproblemowy odbiór dla klientów składających zamówienia online (za pośrednictwem informacja prasowa od sweetgreen ). Również sieć burgerów Wstrząśnij Chałupą 6 grudnia 2022 roku otworzył swoją pierwszą lokalizację z opcją drive-thru, a na koniec 2022 roku sieć planuje mieć łącznie 10 lokalizacji z opcją drive-thru na QSR .

Dodatkowo łańcuch inspirowany kuchnią meksykańską Chipotle rozpoczęła dodawanie do swoich sklepów Chipotlanes, które są wyznaczonymi okienkami, w których klienci z zamówieniami mobilnymi mogą odebrać swoje zamówienia, zgodnie z Nurkowanie w restauracji . Po dodaniu Chipotlanes klienci mogą teraz otrzymać zamówienia w około 30 sekund, a sieć planuje otworzyć około 255 do 285 nowych lokalizacji w 2023 r., z czego około 80% zostanie zbudowanych za pomocą Chipotlanes. Co więcej, Chipotle testuje wyjątkową „kuchnię cyfrową” w Highland Falls w stanie Nowy Jork, która nie ma jadalni wewnątrz budynku i obsługuje tylko zamówienia z dostawą i odbiorem. Jest więc całkiem możliwe, że dni spożywania posiłków w Twojej ulubionej restauracji typu fast food mogą być policzone.