Przeczytaj to przed zjedzeniem czegokolwiek z BHT

Płatki śniadaniowe

Jeśli jest jedna rzecz, której większość z nas jest winna, to spieszenie się do przetworzonej żywności i fast foodów w chwilach niepokoju, kiedy jedyną rzeczą, o którą się martwimy, jest wygoda i potrzebujemy czegoś, co jest szybkie i łatwe do zdobycia. Niestety przetworzone produkty spożywcze mają swoje wady. Pomyśl o tym: te produkty są zaprojektowane tak, aby służyły w Twojej spiżarni przez długi czas, co oznacza, że ​​jest ich mnóstwo plenty konserwanty i dodatki które mają poprawić smak lub wydłużyć okres przydatności do spożycia. Niektóre z dodatków, które często znajdują się w tych produktach, obejmują coś, co nazywa się BHA i BHT (poprzez Bardzo dobrze dopasowany ).


Butylowany hydroksyanizol (BHA) i butylowany hydroksytoluen (BHT) często znajdują się w przetworzonych produktach spożywczych w sklepach spożywczych, takich jak płatki zbożowe. Są to przeciwutleniacze, które zapewniają dłuższą trwałość produktów, chroniąc je przed działaniem tlenu, a także pomagają zachować smak produktu. To w zasadzie zapewnia, że ​​możesz nadal jeść coś takiego jak twoje pudełko płatki śniadaniowe przez miesiąc bez obaw, że jego zawartość się zepsuje.BHT i BHA mogą zaszkodzić w nadmiernych ilościach

Fast food

Brzmi wystarczająco niewinnie, prawda? Jak wyjaśniono przez Bardzo dobrze dopasowany , BHA i BHT można stosować w ograniczonych ilościach. Jeśli jednak dana osoba spożywa produkty zawierające BHA w nadmiarze, może zauważyć, że wchodzi on w interakcje z hormonalnymi metodami kontroli urodzeń lub sterydami. Należy pamiętać, że BHA i BHT często znajdują się w różnego rodzaju przetworzonych produktach spożywczych, w tym w fast foodach.
Zgodnie z artykułem autorstwa „Scientific American” , BHA jest trochę kontrowersyjnym dodatkiem. Chociaż Agencja ds. Żywności i Leków uważa, że ​​jest to bezpieczne, niektóre badania naukowe wykazały, że BHA może być potencjalnie rakotwórczy. Z drugiej strony BHT nie jest uważany za rakotwórczy, ale może nadal wpływać na narządy takie jak płuca, nerki, wątroba i tarczyca. Może również nieznacznie zaburzyć układ hormonalny. Jednak niektórzy badacze uważają, że ma właściwości przeciwnowotworowe w niewielkich ilościach.

Generał Mills, ze swojej strony, ogłosił w 2015. że usuwa BHT ze swoich zbóż, mimo że nie ma jednoznacznych dowodów przeciwko dodatkowi. Najważniejsze jest to, że nie ma wystarczających dowodów na BHA, a także BHT, ale najzdrowszą i najbezpieczniejszą alternatywą jest próba włączenia do diety większej ilości świeżych produktów spożywczych.