Przeczytaj to przed zjedzeniem więcej ciasta z orzechami pekancan

Ciasto z pikanem

Ciasto Pecan może nie być gwiazdą Twojej Święto Dziękczynienia , ale dla wielu osób stół obiadowy nie byłby kompletny bez tego wyjątkowo amerykańskiego deseru w wyjątkowo amerykańskie święto. Ciasto pekanowe jest ukochanym odpustem, szczególnie na południu, gdzie orzechy pekan są rodzime dla regionu (via Uniwersytet Florydy ). Jego Nadzienie smak karmelu, dzięki karmelizowanemu syropowi kukurydzianemu, trochę jak wanilia i dąb doprawiony bourbonem – to znaczy, jeśli dodasz obowiązkową łyżeczkę lub dwie. Jest również wypełniony konsystencją chrupiących orzechów pekan oraz łuszczącym się i maślanym smakiem dzięki skórce.


Kto wynalazł to ciasto? To zdecydowanie podlega dyskusji. Według Klasa mistrzowska , Twórcy syropu Karo nazywają dibs, jeśli chodzi o to, kto pierwszy wpadł na pomysł ciasta z orzechami pekan, twierdząc, że stworzyli go w 1930 roku, kiedy po raz pierwszy zaczęli sprzedawać własny słodki syrop. Bazar harfara sugeruje, że przepis stworzony już w 1886 roku istnieje na to pyszne ciasto, które wymaga melasy i syropu z trzciny cukrowej, aby stworzyć lepkie nadzienie. Ale niezależnie od tego, kto wynalazł to ciasto, możesz pomyśleć dwa razy, zanim rozważysz wrzucenie kawałka tego dekadenckiego deseru do dziurki do ciasta, nie mówiąc już o delektowaniu się drugim kawałkiem.rozmiar snickers baru na przestrzeni czasu

Ciasto Pecan jest pełne tłuszczu

Mini ciastka z orzechami pekan

Ciasto Pecan zdecydowanie nie jest dla kogoś, kto obserwuje swoją wagę. Może Cię zaskoczyć informacja, że ​​według Food Network kawałek ciasta z orzechami pekan zawiera ponad 550 kalorii. RxWiki dodaje, że kromka to też 27 gramów tłuszczu . Jeśli dodasz do tego gałkę wanilii? Haagen Dazs , dodajesz kolejne 270 kalorii i aż 18 gramów tłuszczu do dziennego spożycia kalorii. To dużo kalorii na jeden deser i pamiętaj, że to po uczcie z indykiem. Nie wspominając już o tym, co sprawia, że ​​ciasto z orzechami pekanowymi jest tak cudownie zachwycające, to cała ta słodka, słodka dobroć, którą zawiera w każdym kęsie, wraz z tymi wszystkimi chrupiącymi orzechami. Ten deser z pewnością wywoła alarm cukrowy.
Z drugiej strony orzechy pekan, w całej swojej tłustej chwale, mogą być korzystne we wspomaganiu wysiłków zmierzających do zmniejszenia ilości złego cholesterolu w organizmie. Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, jest to kompromis. Co powinieneś zamiast tego zjeść, aby uczcić tę coroczną ucztę? Jest mnóstwo ludzi, którzy powiedzą Ci, abyś wskoczył na ciasto dyniowe wóz dla orkiestry. Nie jesteśmy tymi ludźmi. Zamiast tego chcemy zachęcić Cię do zjedzenia ciastka z orzechami pekanowymi, ale robienia tego w sposób odpowiedzialny. Wybierz plasterek na cały plaster i pomiń bitą lub lody. Twoje spodnie będą Ci wdzięczne rano, kiedy pójdziesz je zapiąć.

czy food trucki zarabiają pieniądze?