Przeczytaj to przed złożeniem zamówienia przez Uber Eats

Zamówienie Ubereatów Facebook

Nie jest tajemnicą, że aplikacje do dostarczania jedzenia znacznie ułatwiły konsumentom lenistwo. W dni, kiedy ostatnią rzeczą na świecie, jaką chcesz robić, jest gotowanie, aplikacje do dostarczania jedzenia umożliwiają zamawianie z menu ulubionej restauracji bez konieczności wstawania z wygodnej kanapy.


czy kręgle mają różne smaki?

Uber Eats to aplikacja do współużytkowania przejazdów, która stanowi wprowadzenie Ubera do gry w dostarczanie jedzenia. Aplikacja wykorzystuje model biznesowy Ubera i wysyła kierowców, aby dostarczali zamówienia na jedzenie z różnych restauracji, w tym tych, które w przeciwnym razie mogą nie mieć dostępnej opcji dostawy, takich jak McDonald's. I usługa wystartowała. Tak jak Forbes donosi, dyrektor generalna Uber, Dara Khosrowshahi, powiedziała, że ​​Uber Eats planuje dostarczyć żywność o wartości prawie 10 miliardów dolarów w 2019 roku, co stanowi wzrost w porównaniu z 6 miliardami dolarów w zeszłym roku.W przeciwieństwie do wielu konkurentów dostarczających jedzenie, Uber Eats jest obecny na całym świecie. Skorzystanie z usług wspólnych przejazdów klientów Ubera i puli kierowców pomogło Uber Eats stać się jedną z największych usług dostarczania jedzenia za Grubhubem, według Forbes . Odkąd wystartowali, Uber Eats wprowadził nowe funkcje aplikacji — niektórzy użytkownicy uwielbiają, a inni nie. Ale zanim złożysz następne zamówienie w aplikacji do dostarczania jedzenia, upewnij się, że znasz zasady firmy dotyczące wszystkiego, od anulowania po napiwki, aby nie pozostać przy torbie — chyba że, oczywiście, torba ma jedzenie, które w nim zamówiłeś.
Uber Eats to osobna aplikacja

UberEats na telefonie Instagram

Kiedy próbujesz żonglować milionem zadań naraz, możliwość zamówienia samochodu i ulubionego makaronu udon w tej samej aplikacji może brzmieć jak całkowita wygrana. Ale ludzie z Ubera uważają, że ich usługa dostarczania jedzenia jest tak świetna, że ​​warto mieć własną aplikację.

Uber jako pierwszy zaczął testować opcję dostawy jedzenia w ramach swojej aplikacji usługi wspólnego przejazdu. Ale w 2016 roku firma wprowadziła osobną platformę dla swojej usługi dostarczania żywności w Stanach Zjednoczonych z Uber Eats aplikacja, według Fortuna . Podział został dokonany w celu utrzymania prostego doświadczenia użytkownika dla klienta i aby oba ramiona firmy mogły poświęcić czas na skupienie się i rozwinięcie własnych mocnych stron.Jeśli masz konto Uber, możesz użyć tych samych danych logowania i informacji o płatności w aplikacji Uber Eats, zgodnie z Jeździec . Jednak klienci będą musieli osobno pobrać aplikację Uber Eats, która jest dostępna zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida, jeśli chcą skorzystać z usługi dostawy.

Twój kierowca Uber Eats zależy od Twojego napiwku

Dostawa jedzenia Instagram

Kiedy składasz zamówienie za pośrednictwem Uber Eats, opłaty mogą się sumować, pozostawiając klientom niewiele na cokolwiek innego. Ale nie pozwól, aby opłaty powstrzymały Cię przed przekazaniem kierowcy dostawy uczciwa wskazówka dla twojego zamówienia. Według badania z maja 2019 r. przeprowadzonego na prawie 500 kierowcach dostawczych przez Żywność amerykańska , 60 procent stwierdziło, że niski napiwek lub brak napiwku był ich główną skargą na pracę.Twój kierowca Uber Eats jest niezależnym kontrahentem, co oznacza, że ​​nie otrzymuje żadnych korzyści od Ubera, według HuffPost . I jako Jeździec dodano, kierowcy nie otrzymują zwrotu kosztów paliwa, konserwacji ani opłat rejestracyjnych pojazdu. Według wielu obecnych i byłych kierowców, te koszty w połączeniu z niskimi zarobkami często oznaczają dla kierowców niewielki lub zerowy zysk. Oznacza to, że kierowcy polegają na Twoich wskazówkach, aby związać koniec z końcem.

Klienci Uber Eats nie muszą w żaden sposób dawać napiwków kierowcy, zgodnie z stronie internetowej . Ale użytkownicy mają kilka różnych sposobów na okazanie kierowcy miłości do przynoszenia żarcie do ich drzwi. Klienci mogą napić się za pośrednictwem aplikacji UberEats podczas procesu płatności lub gdy zostawiają recenzję swojej usługi. Mają również możliwość przekazania kierowcy napiwku w gotówce po otrzymaniu zamówienia na jedzenie.

Alkohol możesz zamówić w Uber Eats w jednym miejscu

przyjaciele jedzący pizzę i pijący piwo

Ile razy składałeś zamówienie na jedzenie i żałowałeś, że nie można do niego dostarczyć ładnego sześciopaku zimnego piwa? Cóż, jeśli mieszkasz na południu Florydy, UberEats może spełnić wszystkie Twoje marzenia o dostawie jedzenia.

Według Ubera dostawa alkoholu jest dostępna na niektórych rynkach południowej Florydy. I tak , użytkownicy aplikacji mogą zamawiać piwo i wino w sklepach z winami, sklepach monopolowych i uczestniczących restauracjach serwujących alkohol.

Ale jeśli jesteś niepełnoletni, nie miej żadnych pomysłów. Aby zamawiać alkohol za pośrednictwem Uber Eats w Stanach Zjednoczonych, musisz mieć co najmniej 21 lat. Powinieneś być przygotowany do potwierdzenia swojego wieku z ważnym prawem jazdy, wojskowym dowodem osobistym, dowodem osobistym lub paszportem kierowcy w momencie dostawy, aby otrzymać zamówienie na napoje. I upewnij się, że złożyłeś zamówienie, zanim zaczniesz pić — jeśli wyglądasz, jakbyś miał już o kilka za dużo naparów, kiedy przyjedzie kurier, nie będziesz mógł zostać obsłużony.

Nie możesz dostać jedzenia z wielu restauracji w jednym zamówieniu Uber Eats

Składanie zamówienia na ubereaty Instagram

Kiedy zamawiasz jedzenie na wynos z grupą przyjaciół, możesz mieć problem ze zgodzeniem wszystkich Pizza lub tajski . Na szczęście żyjesz w świecie z aplikacjami do dostarczania jedzenia, takimi jak Uber Eats, więc nikt nie musi iść na kompromis. Jeśli nie możesz skłonić wszystkich do konsensusu, możesz złożyć zamówienie z dostawą w więcej niż jednej restauracji . Ale będzie cię to kosztować.

Od sierpnia 2019 r. aplikacja Uber Eats nie pozwala na zamawianie jedzenia z więcej niż jednej restauracji w jednym zamówieniu, zgodnie z ich stronie internetowej . Ale gdy restauracja otrzyma Twoje zamówienie, możesz rozpocząć nowe zamówienie i poprosić o jedzenie z innej restauracji.

Jeśli nie musisz się martwić o to, by poprosić znajomych o jedzenie, które chcesz, zamawianie Uber Eats może zdecydowanie ułatwić Ci życie. Ale zanim przygotujesz się do zamówienia w każdej restauracji w okolicy, powinieneś wiedzieć, że zgodnie z Polityka Uber Eats , każde indywidualne zamówienie będzie dostarczane z własną opłatą za dostawę. A te dość szybko się sumują.

Po drodze możesz śledzić swoje zamówienie Uber Eats

Status zamówienia Facebook

Kiedy składasz zamówienie w aplikacji Uber Eats, nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać, kiedy Twoje jedzenie dotrze. A jeśli zamówienie trwa dłużej niż oczekiwano, dowiesz się, czy jest to spowodowane opóźnieniem w restauracji, czy korkiem na drodze do domu. Aplikacja pozwala użytkownikom śledzić jedzenie od restauracji aż do drzwi.

Od momentu złożenia zamówienia Uber Eats umożliwia śledzenie statusu żywności na każdym etapie, zgodnie z Szybka firma . Aplikacja będzie przesyłać aktualizacje dotyczące Twojego posiłku na Twój telefon w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wiesz dokładnie, kiedy restauracja otrzyma Twoje zamówienie, kiedy Twoje jedzenie jest przygotowywane i wreszcie, kiedy jest w drodze. I podobnie jak jego kuzyn aplikacji Uber, gdy Twoje jedzenie będzie gotowe, możesz śledzić dostawcę na mapie za pośrednictwem aplikacji Uber Eats, aż jedzenie pojawi się pod Twoimi drzwiami.

Uber Eats ma wiele opłat

paragon

Zamówienie pysznego posiłku z dostawą do domu jest rzeczywiście całkiem wygodną opcją, gdy nie masz ochoty na gotowanie. Ale cała ta wygoda ma swoją cenę dla klientów Uber Eats.

Tak jak Łyżka wyjaśnia, Uber Eats pozbył się stałej opłaty za dostawę w wysokości 4,99 USD w 2018 r. i zastąpił ją bardziej skomplikowaną strukturą opłat. Obecnie opłaty za dostawę różnią się w zależności od Twojej lokalizacji i tego, czy jest dostępny kierowca, który dostarczy Twoje zamówienie, zgodnie z Uber . Na szczęście Uber Eats wyświetla opłaty za dostawę z przodu i na środku aplikacji. Ta funkcja pozwala użytkownikom dokładnie zobaczyć, ile będzie ich kosztowało zamówienie w określonej restauracji, zanim zdecydują się złożyć zamówienie.

Jeśli zamówisz w restauracji, która nie dostarcza własnego jedzenia, Uber Eats doliczy opłatę serwisową w wysokości 15 procent całkowitego zamówienia. A jeśli całkowity koszt zamówienia spadnie poniżej 10 USD, otrzymasz niewielką opłatę za zamówienie w wysokości 2 USD, zgodnie z Pogranicze .

Możesz zostawić anonimową recenzję na Uber Eats

przejrzeć Facebook

Jednym z najlepszych sposobów upewnienia się, że otrzymujesz dobrą obsługę, jest poinformowanie pracowników Uber Eats, co dokładnie czujesz w związku z dostawą. Według Uber Eats możesz ocenić zamówioną restaurację w aplikacji, korzystając z systemu pięciu gwiazdek. Możesz także oceniać poszczególne pozycje menu, podając kciuki w górę lub do każdej pozycji w zamówieniu dostawy.

A jeśli masz uwagi dla swojego kierowcy, jest na to miejsce również w aplikacji. Uber Eats korzysta z tego samego systemu ocen, co Uber. Oznacza to, że możesz przyznać swojemu kurierowi ocenę od 1 do 5 gwiazdek w zależności od otrzymanej usługi. I nie musisz się martwić o jakiekolwiek luzy, ponieważ Twoja opinia jest anonimowa i nie zostanie udostępniona kierowcy. Zamiast tego Uber opracowuje średnią ocenę kierowców na podstawie maksymalnie 500 przejazdów.

Uber bardzo poważnie traktuje opinie klientów. Zgodnie z ich stronie internetowej , kierowcy z niskimi ogólnymi ocenami mogą nie być już w stanie świadczyć usług firmie.

W niektórych miastach możesz zamówić Uber Eats na obiad

Jeść w restauracjach

Uber Eats testował opcję jedzenia na miejscu na wybranych rynkach od czerwca 2019 r., W tym w Dallas, Phoenix i San Diego, zgodnie z Wiadomości CBS .

Ta funkcja umożliwia użytkownikom złożenie zamówienia za pośrednictwem aplikacji Uber Eats i zjedzenie jedzenia w restauracji, zamiast dostawy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego zamówienia Uber Eats, otrzymasz powiadomienie, gdy restauracja zbierze Twoje zamówienie. I będziesz mieć możliwość śledzenia jedzenia, dopóki nie będzie gotowe do odbioru, zgodnie z Uber .

dlaczego ramen jest dla ciebie zły?

Nowa usługa przynosi korzyści zarówno klientom, jak i restauracjom. Wybierając opcję jedzenia na miejscu, użytkownicy oszczędzają opłaty za dostawę i obsługę, które zwykle płaciliby za tradycyjne zamówienie Uber Eats, a także pomaga klientom, którzy chcą zjeść posiłek w znalezieniu ocenianych restauracji w ich okolicy. Zamiast tego restauracje płacą Uberowi opłatę, która jest zwykle niższa niż standardowa opłata za dostawę, zgodnie z Zjadacz. Funkcja jedzenia na miejscu pomaga również restauracjom, które nie mają usługi dostawy, przyciągnąć więcej klientów do drzwi.

Chociaż złożenie zamówienia z wyprzedzeniem może zaoszczędzić trochę czasu podczas kolacji, może się okazać, że niektóre pozycje z menu Twojej restauracji mogą kosztować więcej, aby pomóc restauracji zrekompensować opłaty Ubera.

Zamówienia Uber Eats mogą przynieść Ci nagrody

nagrody na telefon Facebook

Na wypadek, gdybyś potrzebował innego powodu do porzucenia swojego Książki kucharskie i zamawiaj przez Uber Eats, warto wiedzieć, że zamawianie na wynos może zaoszczędzić pieniądze na następnym kursie Uber. Dzieje się tak, ponieważ Twoje zamówienia Uber Eats mogą pomóc Ci zdobyć cenne punkty Uber Rewards.

Jeśli Uber Rewards jest dostępny w Twojej okolicy, będziesz mógł zapisać się do bezpłatnego programu za pośrednictwem aplikacji Uber. Po zarejestrowaniu się zaczniesz zdobywać cenne punkty, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na przejazdach Uber i zamówieniach Uber Eats w przyszłości. Według stronie internetowej, użytkownicy otrzymują jeden punkt za każdego kwalifikującego się dolara wydanego na przejazdy Uber i zamówienia Uber Eats. Przy 500 punktach użytkownicy zarabiają 5 USD w Uber Cash, które można wykorzystać na kolejne przejazdy lub zamówienia na jedzenie. Korzystanie z wysokiej klasy usług Uber X i Uber Black zwiększa wartość Twoich punktów.

Punkty Rewards pozwalają również użytkownikom zwiększyć swój status i przejść przez poziomy programu, zgodnie z Facet od punktów . Każdy poziom wiąże się z rosnącymi poziomami korzyści, w tym możliwością zablokowania cen przejazdów i priorytetowego odbioru.

Prowizje od Uber Eats mogą być niekorzystne dla Twoich ulubionych restauracji

Pusta restauracja

Możesz pomyśleć, że pomagasz swoim ulubionym restauracjom, składając zamówienie przez Uber Eats. W końcu ty rzucanie dodatkowego biznesu na swój sposób. Ale prawda jest taka, że ​​całe to zamawianie może spowodować, że Twoje ulubione restauracje stracić pieniądze ponieważ coraz więcej osób rezygnuje z posiłków, według Nowojorczyk .

Współpraca z Uber Eats może być świetnym sposobem dla restauracji bez usługi dostawy na znalezienie nowych klientów i zwiększenie działalności poza godzinami szczytu. Ale restauracja może ponieść duży ciężar, gdy to partnerstwo wiąże się z wysoką prowizją.

Według CNN Biznes , restauracje płacą prowizje od 15 do 30 procent, aby współpracować z dostawcami jedzenia, takimi jak Uber Eats. A dla restauracji, które płacą za zaopatrzenie, pensje personelu i czynsz za swoją przestrzeń, te prowizje mogą odebrać im dużą część zysków.

Zamówienia online z dostawą wpływają również na bazę klientów niektórych restauracji, na których restauracje zarabiają najwięcej. W 2017 roku Morgan Stanley badania, 43 procent klientów dostarczających dostawę stwierdziło, że ich zamówienie z dostawą online zastępuje przykład jedzenia poza domem, liczba ta wzrosła z 38 procent w 2016 r.

Jeśli chcesz otrzymać zwrot pieniędzy od Uber Eats, musisz wiedzieć, kiedy zrezygnować

zwrot Facebook

Zamawiam ten szwedzki stół chińskie jedzenie mogło wydawać się wtedy dobrym pomysłem. Ale kiedy myślisz o tym, ile dodatkowego czasu na bieżni będzie kosztować spakowanie tych kartonów smażonego ryżu, możesz mieć wątpliwości.

Kiedy zamawiasz jedzenie z telefonu, na pewno wystąpi błąd użytkownika (lub nawet wyrzuty sumienia kupującego). Zanim złożysz zamówienie, powinieneś wiedzieć, co zrobić, jeśli zmienisz zdanie. Według Witryna Uber Eats , możesz anulować zamówienie bezpośrednio w aplikacji. I powinieneś być w stanie anulować bez problemu, o ile zrobisz to, zanim restauracja otrzyma zamówienie. Jeśli spróbujesz anulować po tym, jak restauracja zacznie przygotowywać jedzenie, nie będziesz mieć prawa do zwrotu pieniędzy. I zgodnie z Reddit wątek klientów Uber Eats, którzy byli sfrustrowani zasadami anulowania rezerwacji, anulowanie zamówienia na zbyt późnym etapie spowoduje brak zwrotu pieniędzy — ani jedzenia.

Możesz zaplanować zamówienie Uber Eats z wyprzedzeniem

harmonogram Facebook

Jeśli Twój pomysł na przygotowanie posiłku decyduje o tym, co zamierzasz zamówić na kolację, zanim wrócisz do domu z biura, Uber Eats czy pokryłeś. Nie zawsze musisz składać zamówienia na jedzenie, które ma być dostarczone JAK NAJSZYBCIEJ. Aplikacja umożliwia również planowanie zamówień z wyprzedzeniem na wszystko, od cheeseburgerów po babeczki, aby w przyszłości zaplanować dostawę. Możesz składać zamówienia do tygodnia przed wybraną datą dostawy.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić swoje zamówienie, zanim je zaakceptujesz, ponieważ zgodnie ze stroną internetową, gdy to zrobisz, nie możesz anulować. Twoje zamówienia z zaplanowaną dostawą zostaną oddzielone od zamówień ASAP przez pomarańczowe powiadomienie.

Aplikacja umożliwia planowanie zamówień z wyprzedzeniem tylko w normalnych godzinach pracy restauracji. I możesz zapomnieć o próbie przechytrzenia restauracji poprzez zamówienie naleśniki od menu śniadaniowe do dostarczenia w porze obiadowej. Uber Eats umożliwia planowanie zamówień tylko na produkty, które będą dostępne w oknie dostawy.

Zamawianie uber Eats w niektórych restauracjach pozwala zaoszczędzić pieniądze

Zamówienie Ubereatów Facebook

Jeśli chcesz elastycznie podchodzić do sposobu zamawiania jedzenia, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na zamówieniach Uber Eats.

Aplikacja do współużytkowania przejazdów Uber wprowadził UberPool w 2014 . Usługa zachęca użytkowników, którzy podróżują do podobnych obszarów, do jazdy z innymi pobliskimi klientami i dzielenia się kosztami. Teraz, według TechCrunch , Uber udostępnił wersję swojego udanego modelu UberPool swoim klientom dostarczającym jedzenie. Dzięki Uber Eats Pool kierowca dostawy odbierze partię zamówień z tej samej restauracji i dostarczy je do głodnych klientów w wyznaczonym miejscu w tym samym czasie. Uber Eats oferuje użytkownikom zniżkę w wysokości 2 USD na zamówienie jako zachętę do wyboru tej przyjaznej dla środowiska opcji.

W górnej części ekranu głównego aplikacji zostaną wyświetlone restauracje dostępne dla opcji Uber Eats Pool w Twojej okolicy. Zegar na ekranie będzie odświeżał się co pięć minut, aby zapewnić Ci najnowsze informacje i upewnić się, że Twoje jedzenie jest dostarczane tak gorące i świeże, jak to tylko możliwe.