Przeczytaj to, zanim zamówisz smażone kalmary w restauracji z owocami morza?

kalmary z grilla, po koreańsku Greg Doherty/Getty Images

Kalmary to najlepszy słabszy owoc morza. Kiedy smażona w głębokim tłuszczu kałamarnica znalazła się w menu Ameryki Północnej w 1975 r Tymoteusza ), restauracje starały się nazywać to danie jego włoską nazwą, aby brzmiało bardziej egzotycznie i mniej głowonogowo. I byli tak niepewni, że danie odniesie sukces, że ograniczyli je do mniejszych porcji na przystawka menu (przez Salon ). Reszta to oczywiście historia.


Kalmary okazały się niezwykle popularne i można je znaleźć w menu sieci restauracji, pizzerii i eleganckich lokali gastronomicznych, które swingują włoskie, owoce morza lub Azji. Nazwanie kałamarnicy po włosku prawdopodobnie miało niewiele wspólnego z tą historią sukcesu. Kalmary zdobyły uznanie amerykańskich gości, będąc pysznym. Zanim zagłębimy się w nasz kolejny obfity talerz smażonych krążków kalmarów, zatrzymajmy się na chwilę. Kalmary smakują tak dobrze, ponieważ są w czym Cała Klinika Zdrowia nazywa „okrutnym kosmicznym żartem” granym na ludziach: Jeśli smakuje dobrze, to prawdopodobnie jest dla ciebie zły.Jak złe są dla ciebie kalmary, naprawdę?

smażone kalmary

Kalmary same w sobie są jedną z wielu bogatych w białko opcji owoców morza. Diabeł jest we frytownicy. Dzięki niedawnemu amerykańskiemu prawu wymagającemu od sieci restauracji dostarczania informacji żywieniowych w swoich pozycjach menu (poprzez Smak domu ), wiemy dokładnie, jak kiepska jest dla Ciebie jedna łańcuchowa wersja przystawki z kalmarów. Czerwonego Homara pieprz-panko kalmary waży 990 kalorii z 76 gramami tłuszczu, 230 mg cholesterolu i 3410 mg sodu. Jeśli nie dzielisz się tą przystawką, otrzymujesz mniej więcej pół dziennej wartości kalorii (w oparciu o dietę 2000 kalorii dziennie) i wystarczającą ilość sodu na prawie półtora dnia (przez Jedz to, nie to! ).
Spożywanie zbyt dużej ilości kalorii może prowadzić do otyłości i towarzyszących jej zagrożeń dla zdrowia, w tym cukrzycy, chorób serca i problemów ze stawami (poprzez: CDC ). Ogólnie rzecz biorąc, tłuszcze nie są dla ciebie złe, jeśli nie dostarczają kalorii. Ale tłuszcze nasycone – jak 7 gramów zawartych w Czerwonego Homara smażone kalmary – mogą podnieść poziom cholesterolu (przez Zdrowie Harvarda ). Nadmiar sodu zwiększa ciśnienie krwi i może uszkodzić serce, nerki i mózg (poprzez via Narodowa Biblioteka Medyczna ).

Znajdź sposób na przygotowanie kalmarów, które się nie smażą

pieczone, faszerowane kalmary

Ale nie wyrzucajmy kalmarów z olejem do frytownicy. 3,5-uncjowa porcja zwykłej kałamarnicy ma tylko 90 kalorii i 16 gramów białka. Zawiera również trochę witaminy A, wapnia i żelaza (poprzez Żyj silnie ). Tak się składa, że ​​kalmary są naładowane wystarczającą ilością miedzi, aby dać ci prawie wszystko, czego potrzebujesz na cały dzień w jednej, przyzwoitej porcji (poprzez Sieć spożywcza ). Kalmary, które nie są smażone, nadal mają znaczną ilość cholesterolu, ale tylko umiarkowaną ilość tłuszczów nasyconych, które przyczyniają się do poziomu „złego” cholesterolu. Kolejną zaletą kałamarnicy są zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3, które wspierają zdrowie serca (poprzez Linia zdrowia ).Sztuka polega na znalezieniu zdrowszego sposobu na przygotowanie kalmarów. Linia zdrowia proponuje cztery opcje bez smażenia: pieczone, zapiekane z panierką panko lub bezglutenową bułką tartą lub pieczone. Food Network ma przepis na pieczone kalmary, w którym wykorzystuje się panko i okruchy tortilli, aby naśladować chrupiącą chrupkość smażonego jedzenia. Może nie smakuje tak dobrze jak smażone kalmary, ale możesz pocieszyć się tym, że jest dla Ciebie lepsza.
Kategorie ekskluzywne Fakty Nazwy