Przeczytaj to, zanim zamówisz Nitro Cold Brew Starbucks

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Więc zdecydowałeś się spróbować Nitro Cold Brew Starbucksa. Dobrze dla ciebie.


Może pilnie pracujesz nad próbowaniem całego menu sieci kawowej (wiesz, że jest sekretne menu też, prawda?). Może pociąga Cię nazwa, która brzmi jednocześnie superbohatersko i modnie rzemieślniczo. Może kiedyś z zazdrością patrzyłeś, jak barista nalewa jedną z kranu dla kogoś innego, jednocześnie ciesząc się swoim zwykłym, bardziej znanym zamówieniem. Może nawet nie znasz swoich powodów.Ale czymkolwiek one są, dobrze jest wiedzieć, w co się pakujesz. Nitro Cold Brew firmy Starbucks został po raz pierwszy wprowadzony w wybranych lokalizacjach w 2016 r., a do lata 2019 r. trafił do 80 procent sklepów należących do firmy, a następnie będzie stopniowo rozszerzany na wszystkie lokalizacje w całym kraju (poprzez Gwar ) do końca 2019 roku. To zdecydowanie inne doświadczenie picia niż wszystkie inne napoje kawowe i espresso oferowane w Starbucks. Jest inaczej przyrządzany i podawany, ma niepowtarzalny wygląd, smak i konsystencję. Oto, co musisz wiedzieć, zanim zamówisz Nitro Cold Brew Starbucks.
Czym właściwie jest Starbucks Nitro Cold Brew?

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Jeśli jesteś ciekawską osobą lub jednym z tych wybrednych typów, którzy lubią wiedzieć, co jest przed przyjęciem, możesz się zastanawiać, czym jest Starbucks Nitro Cold Brew. Chociaż jest to zimny napój kawowy, to nie to samo, co mrożona kawa , która jest parzona w taki sam sposób jak gorąca kawa – szybko gorącą wodą – a następnie schładzana.

Nic dziwnego, kawa na zimno parzona jest w znacznie niższej temperaturze niż kawa parzona tradycyjnie. Ta technika wymaga dłuższego czasu parzenia. Zaparzanie w zimnej wodzie o temperaturze pokojowej zajmuje od 12 do 24 godzin, w przeciwieństwie do kawy dripa, która parzy się w gorącej wodzie w ciągu kilku minut; Starbucks podkręca swoją wersję przez 20 godzin . Z punktu widzenia producenta dużą zaletą jest to, że cold brew ma trwałość od tygodni do miesięcy, w przeciwieństwie do kilku godzin w przypadku zwykłej kawy. Ale ten proces zmienia również wiele innych cech kawy (poprzez Jedz to, nie to! ).Popeyes Popeyes kanapka z kurczakiem chicken

Po przygotowaniu cold brew zazwyczaj trafia do butelki lub beczki, aby przechowywać je w niskiej temperaturze, a nie do dzbanka na kawę lub urny. Nitro cold brew to po prostu cold brew, kawa z beczki, która jest nasączona azotem podczas nalewania do filiżanki. To również dodatkowo zmienia wiele cech napoju.

Starbucks Nitro Cold Brew to przede wszystkim ciało

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Starbucks/Facebook

Załóżmy, że zjadłeś sporo mrożonych kaw z Starbucks i innych znakomitych dostawców schłodzonych napoje kofeinowe . Prawdopodobnie myślisz, że widziałeś, skosztowałeś i poczułeś to wszystko w ustach. Cóż, zapomnij o wszystkim, co myślisz, że wiesz o piciu zimnej kawy.Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro nalewa się powoli z beczki nalewanej, wyglądając bardziej jak podawane mocne piwo niż produkt kawowy. Dzięki azotowi tworzy się pianka z drobnych bąbelków i wypełnia kubek, powoli oddzielając się i unosząc do góry cieczy. Daj mu chwilę na uspokojenie się przed nurkowaniem, a zostaniesz z filiżanką ciemnej kawy zwieńczoną gęstą, luksusową pianką w kolorze kremowym - znowu bardzo przypominającą świeżo nalaną Guinnessa .

Tekstura napoju jest również bliższa stoutowi niż tradycyjna kawa mrożona. Nitro Cold Brew Starbucksa jest mniej wodnisty niż zwykła gorąca lub zimna kawa. Czuje się bardziej treściwy, bogatszy i aksamitnie gładki w ustach. To sprawia, że ​​dobrze nadaje się do spokojnego popijania, zamiast połykania go w celu szybkiej naprawy kofeiny w podróży.

W Starbucks Nitro Cold Brew brakuje kilku kluczowych elementów

Starbucks Nitro Cold Brew z pokrywką

Aby uniknąć potencjalnych nieporozumień po otrzymaniu Nitro Cold Brew od Starbucks , pamiętaj, że sprawy mają się nieco inaczej niż w przypadku innych zamówień zimnych napojów w Starbucks. W szczególności nie dostaniesz kilku rzeczy, których możesz się spodziewać – i nie powinieneś. Więc nie krytykuj baristy i ze złością wyrwij swój napiwek z powrotem ze słoika.

Nitro Cold Brew podaje się bez lodu. Cold brew warzony jest na zimno i przechowywany na zimno, dzięki czemu jest już schłodzony bez dodatku lodu. Ale co ważniejsze, lód w kubku zakłóca naturalny przepływ i tworzenie tej pięknej korony z pianki, którą ma każdy szanujący się nitro.

Nie dadzą ci też słomki. Nitro jest wyposażone w bezsłomkową pokrywkę do zimnego napoju, wyposażoną w szeroki otwór, który ułatwia pożądane doznania degustacji spienionego toppingu wraz z bogatą kawą. Nie używaj słomki, ponieważ picie przez nią omija pianę. Najlepszym rozwiązaniem jest całkowite zdejmowanie wieczka (kto i tak chce pić z kubka niekapkowego?) i wchłonięcie całkowicie nieskrępowanego, może nawet seksownego małego piankowego wąsika.

Nie próbuj zamawiać zimnego piwa venti Starbucks Nitro

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Ponieważ wybierasz się do Starbucks na odbiór, nie narażaj się na przygnębiające doświadczenie, gdy ktoś mówi „nie” przez twój skądinąd przyjazny, przychylny Barista Starbucks . Jeśli zamówisz venti lub trenta Nitro Cold Brew, na własnej skórze przekonasz się, że klient nie zawsze ma rację.

Tak, nawet w tej niezwykle chętnej do sprzedaży kawiarni Starbucks sprzedaje tylko Nitro Cold Brew w dużych i grande rozmiarach. Żadna ilość błagania, wściekłości, płaczu lub wpychania garściami zmiętych banknotów do słoika na napiwki nie sprawi, że będziesz większy.

Chociaż wiele osób zakłada, że ​​dzieje się tak dlatego, że korporacja przeciwna ryzyku boi się wysyłać klientów na parkiet w drżącym, chichoczącym, niespójnym przypływie nadmiernej kofeinacji, to nie jest powód. W końcu podadzą ci venti Pike Place z kilkoma espresso wrzuconymi, jeśli chcesz, albo podadzą ci trzy grande Nitro Cold Brew z rzędu — opcje z większą ilością kofeiny niż venti Nitro Cold Brew dostarczy.

najlepszy stek

Chodzi o zapewnienie jakości. Kremowa konsystencja i gęsta piana napoju — które wynikają z: co Starbucks nazywa jego „kaskada nitro” i „kaskada bąbelków” — po prostu nie pasują do większych kubków. Tak więc, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się efektu nitro w naczyniu o zbyt dużej objętości i aby cieszyć się napojem zgodnie z przeznaczeniem, Nitro Cold Brew podaje się tylko w 12- i 16-uncjowych zimnych kubkach.

Jak smakuje zimny napar Starbucks Nitro?

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

W tym momencie prawdopodobnie myślisz: „To miłe, całe to gadanie o powolnych i niskich metodach namaczania, z miłością wylewającym się z kranu, kaskadowych bąbelkach, fantazyjnej spienionej głowie, bogatym i kremowym ciele i zaskakującym liczba nakazów i zakazów związanych z prawidłowym spożyciem filiżanki kawy. Ale tak naprawdę chciałem wiedzieć, czy dobrze smakuje.

Takie rzeczy są oczywiście subiektywne. Ale na pewno smakuje dobrze. Najpierw parzenie wodą o niższej temperaturze mniej wyciąga gorzkich i kwaśnych związków którego smakujecie w tradycyjnie parzonej kawie. Zapewnia to gładszy, mniej cierpki smak niż w przypadku gorącej lub mrożonej kawy dripa, która została zaparzona przy użyciu gorącej wody.

Następnie wlew azotu dodatkowo wzmacnia smak cold brew. Oprócz zmysłowego wpływu na wygląd i konsystencję napoju, azot również nadaje lekką słodycz . A jeśli wybaczysz trochę gadaniny w stylu oenofilskim, azot jest nawet powiedziane aby wydobyć niektóre z naturalnych czekoladowych odcieni kawy. Poszukaj go, kiedy popijasz, a złapiesz to.

Starbucks Nitro Cold Brew najlepiej podawać w kolorze czarnym

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Jak już wspomnieliśmy, rezygnujesz z lodu i słomy, aby w pełni cieszyć się filiżanką Nitro Cold Brew. Miejmy nadzieję, że pogodziłeś się z tym wszystkim i postanowiłeś walczyć dalej. Ale to nie koniec starych nawyków związanych z mrożoną kawą, z których musisz zrezygnować; bogowie nitro żądają dalszych ofiar, za co zostaniesz sowicie wynagrodzony.

Starbucks serwuje Nitro Cold Brew niesłodzone i bez mleka, pół na pół, mleka sojowego, mleka migdałowego lub jakiegokolwiek innego środka typu śmietanka, który lubisz wlewać do kawy. I zdecydowanie odradza się chodzenie do baru z przyprawami, aby dodać w sobie którykolwiek z tych dodatków. Ale jeśli uważasz, to nie powinno być niepokojące.

Wrzucanie i mieszanie większej ilości rzeczy do Nitro Cold Brew miesza swoją teksturę i niszczy piankową górę. Ponadto, jako słodsza i wyraźnie mniej gorzka alternatywa dla zwykłej kawy, napój ten nie wymaga dosładzania; po prostu ciesz się dobrze rozwiniętymi naturalnymi smakami bez uzdatniania. A do kawy dodaje się śmietanki, aby zmniejszyć jej kwasowość i stworzyć bogatszą, bardziej kremową konsystencję — ale azot już to pokrył i zapewnił jeszcze większy efekt.

Ale w razie potrzeby możesz dodać smaku swojemu Starbucks Nitro Cold Brew

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Jeśli jest jedna rzecz, którą Starbucks sprowadza do nauki, to zachęca klientów do wypróbowania nowych (bardziej dochodowych) napojów, wprowadzając pozornie nieskończone wariacje na dany temat. I nawet wspaniały Nitro Cold Brew – reklamowany jako doskonały okaz w swojej naturalnej formie – nie jest wyjątkiem.

Tak więc, jeśli jesteś beznadziejnie przerażony perspektywą wypicia Nitro Cold Brew bez dodatku śmietanki, cukru lub innego słodzika, mamy dobrą wiadomość: Starbucks oferuje trochę specjalność Nitro Cold Brew wariacje które sprawiają, że standardowa forma jest bardziej kremowa i słodsza. I mogą to zrobić bez naruszania malowniczej piany napoju.

Jak to często bywa w przypadku specjałów Starbucks, niektóre odmiany Nitro Cold Brew mogą być ofertami sezonowymi lub ograniczonymi czasowo. Jednak najbardziej podstawową ulepszoną wersją, która wydaje się wytrzymać, jest Nitro Cold Brew ze słodką śmietanką. Zamów jeden z nich, a Twój napój zostanie uzupełniony słodką śmietanką o smaku waniliowym. To dobra opcja, jeśli standardowa filiżanka po prostu nie jest wystarczająco słodka i mleczna dla Twojego podniebienia.

Kilka innych opcji od tego pisania to Nitro Cold Brew z Salted Cream Cold Foam, który ma soloną piankę kremową i aromat karmelowy; oraz Nitro Cold Brew z Cascara Cold Foam, z muszla - posypka z pianki smakowej.

Czy w naparze Starbucks Nitro Cold Brew jest więcej kofeiny?

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Pytanie, czy kawa cold brew zawiera więcej kofeina niż tradycyjnie parzona kawa nie jest tak prosta, jak można by się spodziewać. Oto krótkie podsumowanie tego, aby przyprawić o zawrót głowy. Mam nadzieję, że już wypiłeś kawę.

Parzenie zimną wodą ekstrahuje mniej kofeiny niż gorąca woda, więc jest to kontrola w dolnej kolumnie kofeiny. Ale stosunek zmielonej kawy do wody jest wyższy przy parzeniu na zimno (do 2,5 razy więcej kawy niż przy tradycyjnym parzeniu na gorąco), a zaparzanie trwa od wielu godzin do jednego dnia dłużej; oba czynniki zwiększają zawartość kofeiny. Rodzaj ziarna kawy, rozmiar mielenia i inne czynniki również wpływają na ilość kofeiny w danej partii (poprzez Kuchnia ). Następnie pamiętaj, że filiżanka Nitro Cold Brew składa się wyłącznie z kawy i nie zawiera lodu, więc jest to znacznie więcej kawy niż w tej samej wielkości filiżance zwykłego zimnego naparu lub kawy mrożonej.

Ale dzięki informacjom o wartościach odżywczych Starbucks na swojej stronie internetowej można dowiedzieć się, co dotyczy zawartości kofeiny w napojach. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nitro nie ma szczególnie wysokiego poziomu kofeiny, relatywnie rzecz biorąc. Wspaniały Napar Nitro Zimny ma 280 mg kofeiny. To mniej niż grande hot Pieczeń Blond (360 mg) lub grande hot Pieczeń Pike Place (310 mg). Jest to jednak więcej niż wspaniałość Mrożona kawa (165 mg).

Starbucks Nitro Cold Brew będzie Cię kosztować więcej

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Jeśli kiedykolwiek czytałeś artykuł o trzymaniu się budżetu lub kontrolowaniu zadłużenia, z pewnością widziałeś już klasyczną radę dotyczącą ograniczania codziennego latte Starbucks i robienia własnej kawy w domu. Ale choć jest to niesławne i niepoważne marnowanie pieniędzy, z pewnością nie przeszkadza to w rozwoju i sukcesie firmy.

ciasto rybne bez piwa

Mimo to, jeśli zamierzasz przyzwyczaić się do Nitro Cold Brew w Starbucks, zobowiązujesz się do jednego z droższych napojów w menu – w tym napojów espresso, a także napojów kawowych. Nitro cold brew są ogólnie znane jako droższe niż zwykłe cold brewy i tradycyjne gorące i mrożone kawy w większości kawiarni, oraz tak było w Starbucks odkąd wprowadzili napój.

Ceny Starbucks różnią się nieco w zależności od regionu i lokalnej stawki podatkowej, i oczywiście z czasem stale rosną. Ale żeby dać ci podstawowe pojęcie, spodziewaj się, że wydasz trochę więcej na wersję nitro niż na zwykły cold brew — gdzieś w okolicach 40 procent więcej na nitro niż wydasz na mrożoną kawę tej samej wielkości.

Starbucks Nitro Cold Brew robi dobre ciało

Zimny ​​​​napar Starbucks Nitro Facebook

Jeśli jesteś jak większość ludzi, pijesz kawę, ponieważ jest dobra, a kofeina jest niezbędna do przetrwania niekończących się dni ociężałych oczu, które nazywamy życiem. Nie tyle ze względu na korzyści zdrowotne. Ale Kawa – w tym cold brew – ma ich kilka, więc na twoim torcie jest trochę lukru. Albo spienić na kawie.

Jest jedno godne uwagi zastrzeżenie na ten temat, jeśli zdarzy ci się spożywać kawę ze względu na zawartość przeciwutleniaczy: Jak wcześniej wspomniano, zaparzanie na zimno wydobywa z kawy mniej niektórych związków kwasowych, dzięki czemu uzyskany napój jest mniej cierpki. Ale niektóre z tych związków, takie jak kwas chlorogenowy, są również źródłem niektórych przeciwutleniaczy w parzonej kawie. Z drugiej strony, niższa kwasowość sprawia, że ​​Nitro Cold Brew Starbucks (lub zwykły Cold Brew) jest łagodniejszy dla przewodu pokarmowego, więc jest to przydatna opcja dla miłośników kawy, którzy mają tendencję do zgagi lub rozstroju żołądka podczas jej picia.

W przeciwnym razie Twój napój nitro oferuje wiele takich samych potencjalnych korzyści zdrowotnych, jak regularne spożywanie umiarkowanej kawy. Żeby wymienić tylko kilka, obejmują one przyspieszony metabolizm i pomoc w kontroli wagi lub utracie wagi, zmniejszone ryzyko cukrzycy typu 2, poprawa nastroju, ochrona przed niektórymi chorobami zwyrodnieniowymi, takimi jak demencja i choroba Parkinsona, a nawet wydłużenie oczekiwanej długości życia. Ponadto Starbucks Nitro Cold Brew może być gęsty, bogaty i kremowy, ale prosty, wysoki ma tylko 5 kalorii . Więc na wszelki wypadek wypij!